מקווה שזה המקום הנכון...

zehavit77

New member
מקווה שזה המקום הנכון...

הי. יש לי מכרה, בת כ-30, יפה ומוצלחת, נשואה טריה באושר רב, מחוזרת כל החיים בערך, עצמאית ומדהימה. הבעיה היא שהדימוי החיצוני שלה נמוך בצורה מוגזמת, ויתרה מכך- היא מחשיבה את המראה החיצוני כראשון במעלה לחיים מאושרים. רמת ההתעסקות שלה בנושא היא הרבה מעבר לממוצע, וברמת העיקרון, זה די הורס לה את החיים... היא רוצה לטפל בזה מאוד! שאלתי היא- האם מישהו מכיר מטפל/ת מצוין/ת, לא פסיכולוג/ית, בעל/ת רקע ונסיון בטיפול בבעיות דימוי חיצוני קשות, שיכול/ה לסייע לה בטרם היא מגיעה למצב מסוכן- שהיא קרובה אליו מאוד- להתחיל במסע ניתוחים מטורף...

תשובה מנקודת המבט שלי

שלום לך zehavit77, תסלחי לי אם אני מקלקלת לך את התמונה האידילית שציירת לנו בשאלה שלך. לפי ניסיוני, כאשר לאדם יש התעסקות כל כך אינטנסיבית במראה החיצוני עד כדי כך שזה "הורס לו את החיים" , אז זה נובע ממשהו רגשי שיש לברר אותו. ואם הדבר ממש מפריע לה, אז התמונה האידילית שציירת כבר לא ממש אמיתית, נכון? כאשר אישה מרגישה כל כך לא טוב עם איך שהיא נראית, הדבר משפיע לפחות על הזוגיות שלה וגם על תחומים אחרים. אני חושבת שכדאי לה ללכת לייעוץ מאד ממוקד וקצר מועד, כדי לברר את הנושא הזה. זה לא חייב להיות טיפול ארוך. כל טוב, רינה

zehavit77

New member
הבהרה לרינה בלום

את צודקת, אני לא מציירת תמונה אידיאלית, אני רק אומרת שאין שום סיבה אמיתית, חיצונית, שתגרום לה להרגיש שהיא לא יפה או כן יפה- היא פשוט חושבת על עצמה דברים נוראיים בלי תמיכה סביבתית לעניין. אני מסכימה לגבי הייעוץ- וזה בדיוק מה שאני רוצה להמליץ לה- השאלה היא אצל מי? האם יש מישהו/מישהי שאת מכירה או שמעת שיודעים לטפל בבעיה מעין זאת- של התעסקות אובססיבית בחיצוניות במשך 24 שעות ביממה, ולקידוש המראה החיצוני?

המלצה לסוג של טיפול

אני לא מכירה מטפל שדווקא זו המומחיות שלו. אני חושבת שכדאי לה לפנות לסוג של טיפול ממוקד וקצר מועד, שיביא אותה לשינוי כמה שיותר מהר, כי להתרשמותי היא לא תרצה להכניס את עצמה למשהו מאד ארוך, ובכלל אני מאמינה בטיפול קצר מועד שיותר מתאים לאורח החיים המודרני.

אני הייתי ממליצה על טיפול פמיניסטי

לא מכירה מטפל ספציפי. לעניות דעתי זה סוג של טיפול שיכול לתת מענה נכון לסוג הבעיה שאת מציגה.

למעלה