מקווה שפה מישהו ידע לעזור לי עם קורס בסיסי נת

yael800

New member
מקווה שפה מישהו ידע לעזור לי עם קורס בסיסי נת

שאלה 1ג: יש לי בעיה עם התנאי האחרון, שכל המאמרים פורסמו באותו המאמר, אני צריכה לעשות SUB SELECT בשאילתא, אבל אני לא יודעת איך בדיוק...אשמח לעזרה
SELECT DISTINCT a1,author FROM articles AS a1, articles AS a2 WHERE a1.id != a2.id AND a1.author = a2.author AND a1.journal = (...)​
שאלה 2ב: איך אני מוסיפה את מספר המאמרים של אותה שנה בגליון כמפתח? אני מבצעת שאילתת SELECET בתוך הגדרת ה PK??? מטבלת ARTICLES ? איך הולכת הלוגיקה של ההגדרה הנ"ל? זו ההתחלה הברורה:
CREATE TABLE journal (year number, journal text, id Primary Key(journal,year,id));​
אני צריכה גם בנוסף שאילתת עדכון ל FK בטבלת ARTICLES ל YEAR ןל JOURNAL שם, איך הולך הסינטקס בדיוק?
ALTER articles MODIFFY ?? foreign key(journal) refernces journals foreign key(year) refernces journals​
המון המון תודה על כל עזרה ושבת מקסימה, יעל.

yael800

New member
אני ממש חייבת עזרה עם שאלה 3

יש לי את ההתחלה ניראה לי אבל חסר לי את התנאי למשולש, לא ממש יודעת איך לכתוב אותו..ניסיתי להכפיל את טבלת הצלעות ב 3.. משהו כזה: אולי משהו כמו
SELECT DISTINCT shape_id FROM shape, point as p1, point as p2, edge as e1, edge as e2, edge as e3 WHERE p1.x = e1.p1 AND p2.y = e1.p2 AND shape.edge_id = e1.id AND GROUP BY shape_id​

למעלה