מקומות נוספים שהשתנה שמם

דדיחתם

New member
מקומות נוספים שהשתנה שמם

פשוט אין לי את פנקס הקהילות זמין, ואם במקרה מישהו יודע מה השם החדש.. Daruz Dioszeg Ungvar , ליפיאן, ג´ומא.

ספרן

New member
UNGVAR

היא אוז´גרוד - העיר הגדולה בקרפאטורוס הרוסית, עירו של בעל ה"קיצור שולחן ערוך". אותה לא תמצא בפנקס הקהילות. היא תופיע בכרך של צ´כסלובקיה שעדיין בהכנה. אין לה קשר לרומניה, אם כי הגבול לא ממש רחוק.

הלני

New member
צכוסלובקיה פנקס קהילות

האם ידוע לך מי מכין את הפנקס הנ"ל? האם ישנה הערכה מתי יתפרסם?

ספרן

New member
אני לא ממש יודע

פעם קראתי איפושהו שזה בהכנה. כדאי שתפנה למערכת ביד ושם, וכשתדע תספר גם לי...

א77

New member
וודאי הרב מנשה קליין מניו יורק

נקשר לזה, הוא רב קהילת אונגוואר. יש לו קהילה גדולה ומכובדת. הוא גם הקים ביתכנ"ס ברמות שבירושלים, בעצם בחנוכת בית הכנסת ברמות הוזמנתי על ידי הנדיב. רק לא נעם לי כל כך שנאלצתי בגלל... לשבת במזרח המכובד עם הפנים לקהל. בכל אופן אותו רב הוא מקובל על כל הציבור החרדי בפרט, הוא גם גאון גדול ופסקיו מקובלים מאד. כנראה הוא משם.

דדיחתם

New member
מנשה קליין קשור למשפחתי

יש לך עוד פרטים עליו ועל משפחתו? כי אשתו צאצאית של עמרם חסידא דרך נכדו עמרם בלום, ואולי גם הוא.

ספרן

New member
מן הסתם

משום שהוא עומד בראש ישיבת "בית שערים", כשם ספרו של הרב עמרם בלום. אני ממליץ לך לעיין בכרך הראשון של ספרו של הרב קליין - משנה הלכות, בדר"כ המחברים מתייחסים לייחוס משפחתם במבוא.

א77

New member
מנשה קליין = מנשה הקטן

כך הוא מכונה גם. הוא בניו יורק יש לו קהילה מכובדת. יש לו אח שלדאבון לב יהיתה לו בת כלילת המעלות שהיתה יפיפיה באמת, והיא פשוט... ונרצחה במעלית. הסיפור היה לפני כ20 שנה פלוס. בכל אופן יש לו קהילה ובית כנסת ברמות שבירושלים, ובקלות ניתן להגיע אליו, אני אישית מכיר טוב מאד את ראש הקהל שלו, הרב דוד אריה פרידמן, גביר ונגיד ידוע, אז בקלות ניתן להגיע לכל מידע. מדובר באדם שחי הוא ומשפחתו ואפשר לכתוב ולהתקשר ולשאול, והעיקר בהצלחה.

ספרן

New member
והנה הספר הראשון שנדפס באונגוואר

שו"ת אמרי אש מאת המהר"ם א"ש , אונגוואר 1864 .

ספרן

New member
ורשימת החתומים על הספר

האם מישהו ימצא שם את שורשיו ?

למעלה