מקומות צמחוניים-טבעוניים ללא גלוטן בירושלים |

תרווד

New member
מקומות צמחוניים-טבעוניים ללא גלוטן בירושלים |

אנחנו מתכננים לצאת מגבולות תל אביב לירושלים ליום-יומיים עוד כשבוע ואנחנו זקוקים להמלצות על מקומות צמחוניים - טבעוניים וללא גלוטן בירושלים.

עדיפות גבוהה למקומות שפתוחים בשבת ושקרובים לסינמטק, אבל לא חובה.

הצצתי כבר ב"בלי גלוטן" והתמונה נראית די עגומה, חוץ מטנדורי (שאנחנו כבר אוכלים בסניפים שלהם במרכז, ככה שהיינו מעדיפים מקומות אחרים).

תודה מראש

d a p h n a

New member
ההצעה הכי טובה שיש לי לכם

היא "קפה סמדר" בעמק רפאים.
הם פתוחים בשבת, די קרובים לסינמטק, ולמרות שהם לא כשרים, הם כן חלביים למיטב זכרוני. המסעדה אינה צמחונית/טבעונית כולה (יש מנות דגים), אבל רוב התפריט בהחלט צמחוני ואני חושבת שגם לטבעונים לא צריכה להיות בעיה להסתדר.
אין להם תפריט ייעודי ללא גלוטן, אבל הם ידעו להגיד לנו על מנות ללא גלוטן ואכלנו שם את הריזוטו כמה פעמים בלי בעיות.

קוהינור (הגרסה הירושלמית של טנדורי) היא מסעדה כשרה, ולכן לא פתוחה בשבת.

אפשרות נוספת במידת מה היא מסעדת "הסדנא", שהיא ממש לא צמחונית בשום צורה שהיא, אבל היא מאוד טעימה, ויש להם הבנה בענייני גלוטן, ואם אני לא טועה, יש להם מנת פולנטה צמחונית שהיא נטולת גלוטן, ואולי גם עוד מנה צמחונית אחת שיכולה להתאים.

הייתי נמנע מקפה סמדר...

קודם כל - לקחת לחם אתכם.
עכשיו, דבר שני: כבר פעמיים שיצאו מגדרם להגיד לי כמה וכמה שהם "לא מתחייבים" וכיוצא בכסת"ח שלא סופר ממטר אותנו.
בפעם אחרת הגענו כחצי שעה לאחר שארוחת הבוקר כבר אינה מוגשת, ושהיא (אולי) הדבר היחיד שיכולנו לקחת ושהוא ידידותי לצליאק. פשוט סרבו. למה? ככה. הרי ממילא צלוחיות המתאבנים נשמרות בקירור, ביצים - לא בעיה להכין במחבת, וירקות סלט תמיד אפשר לחתוך על מגש נקי במידה זו או אחרת. סתם קשיחות שאינה במקומה.

מאז כבר הגענו לשם רק כדי לפסוע לכיוון הקולנוע שנמצא בפנים. כבר לא יושבים שם.

d a p h n a

New member
אכלנו שם פעמיים בחודשים האחרונים

והם היו ממש בסדר. דווקא לא נתנו שום אזהרות דרמטיות, ובהחלט הציעו כמה אופציות מהתפריט, כאמור בעיקר בגזרת הריזוטו.

באתר התחנה הראשונה אמור להפתח

הסניף הירושלמי של FRESH. אז אם אין לכם בעיה עם הסניף התל אביבי שלהם יכול להיות שזה המקום בשבילכם. אני אכלתי אצלהם באבן גבירול ולצמחונים וטבעונים זה מקום ידידותי. מאידך אני לא חולת הצליאק כאן ואכלתי עם חברה גלוטנית לחלוטין אז אין לי מושג איך הם בקשר לנ"ג מבחינת ההקפדה על זיהום משני. אני זוכרת שהיה בתפריט ציון ללא גלוטן אבל לא ממש התעמקתי.

בקיצור - אם יש לכם זמן לברר א. אם הם כבר פתוחים וב. אם הם ידידותיים לצליאקים - יכול להיות שזה מקום בשבילכם.

זה מרחק יריקה מהסינמטק

למעלה