מקטרת

yuvaldargan

New member
מקטרת

אני יודע שזה לא הפורום אבל זה הכי קרוב וניסיתי לחפש בהיסטוריה ולא מצאתי משהו שעוזר לי.. קניתי מקטרת, טבק, כלי ניקוי אבל לא הצלחתי להדליק את הטבק כמו שצריך.. יכול להיות שזה בגלל שהשתמשתי במצית רגילה? אם אני אשתמש בגפרורים זה ילך יותר טוב? בכלל מישהו יכול להסביר לי איך להדליק את הטבק ולשמר את הדליקה שלו? תודה מראש.

byrdparis

New member
אנסה לעזור לך ..

תראה בעיקרון כל ההתנהלות עם מקטרת היא קצת בעייתית במובן מסוים וגם טיפה טקסית במובן אחר .. קצת כמו סיגרים ששם הפרוצדורה קצת שונה אבל הקונספט של הטקסיות נשאר .. נתחיל מההתחלה , בהנחה שקנית מקטרת סבירה ומעלה היא צריכה להיות "משוחררת" לא סתומה והמעברים שלה נקיים. קנית כלי ניקוי שם יש לפחות 2 "ידים" 1- "מהדק" מן משטחת כזאת קטנה , 2- כף קטנה , 3 - חותר , מן מחוג דק - בשביל לנקות את המעברים בדרך כלל . עכשיו לעיניין ההכנה , קח מעט מהטבק ושים בתוך המקטרת , נסה להתחיל עם חצי מקטרת ולא עם דחיסה מלאה , בוא נגיד חצי מקטרת במצב "נפוח" לאחר מכן קח את המשטחת מהכלי לניקוי שלך ותהדק בעדינות מלמעלה ובכך תיצור מן משטח ישר של טבק בתוך המקטרת , כמובן שהנפח יורד קצת , . תוכל להוסיף קצת אם זה מעט מידי לטעמך , (שוב אני ממליץ להתחיל עם חצי מקטרת בהתחלה . ) לאחר מכן ההדלקה , שים את המקטרת בפה , וקרב מקור אש אל פתח המקטרת מלמעלה אני מעדיף גפרורים טובים מכיוון שאין להם ניחוחות של גז נפט דסל סולר דיזל ושאר חומרים דליקים ונדיפים אחרים . הדלק גפרור וקרב את הלהבה באופו מאוזן אל מעל הטבק במעלה המקטרת כאר אתה שואף אל הפה אוויר מתוכה , הלהבה אמורה לשנות זוית כלפי מטה ולגעת בטבק ובכך להדליק אותו פמפם עם הפה ושאוף אוויר באופן קצוב עד שתראה שהמשטח המהודק במקטרת הפך להיות "שרוף" בעיקרון אתה כרגע "דלוק"
עכשיו מה שנשאר זה להשאיר את המקטרת במצב הזה , שים לב מקטרת היא בערך כמו סיגר אם אתה "שוכח" לקחת שאיפה מידי פעם הטבק פשוט יכבה ותצטרך להדליק שוב עם גפרור נוסף או מצית .. המון אנשים גם מכסים את פתח המקטרת ביד שמחזיקה אותו במן תנועת "מכסה" כאילו אתה מכסה ארובה ופותח לאוויר בתנועה הזו אתה מייצר או יותר נכון שולט בכניסת האויר לתערובת .. נסה לכסות את הפתח ולקחת שאיפה , בזמן הזה אתה יוצר מן ואקום נוח בתוך המעברים ובפתיחה אתה מכניס אוויר נוסף לבעירה כך אתה נהנה מדי פעם מזה וממשיך להנות מהטבק המשובח שקנית .. (מקווה שהשקעת בזה
) בהצלחה ותהנה .

IceChant

New member
אני ינסה להוסיף

אני יתן לך שני קישורים לאותו דבר אבל בזמנו מצאתי אותם מעוד מועילים: http://aboutpipes.wordpress.com/2008/03/24/frank-packing-method http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html רק תזכור לנקות את המעברים לפני כל שימוש, העוגה שתיבנה היא תקינה צריכה להיות שם ועד נפח מסוים אין צורך לנקות אותה. תן למקטרת להתייבש אחרי כל יום שימוש (אני מניח שהמקטרת ברייאר). דחיסה שווה זמן עישון אבל בכל מקרה אתה צריך לללמוד להתאימה לסוג הטבק ולא לדחוס יותר מידי. עם הזמן זה למוד נרכש אבל לוקח כמה פעמים להדליק מקטרת וזה בסדר, אני ממליץ גם לא לקחת את הטיפ של השימוש במצית לביעור שמופיע בקישורים שצרפתי.|

yuvaldargan

New member
תודה עדיין לא הספקתי להיכנס לקישור אבל מהנסיו

מהנסיון האחרון שלי (אתמול) ניסיתי על קליפר ומה שקרה זה שקיבלתי שיכבה שחורה שרופה ואיזה שתי נקודות אדומות שהחזיקו דקה אם לא פחות..

שור3

New member
קשה להבין למה

איזו מקטרת קנית ? כדי ליצור בערה במקטרת באיכות לא גבוהה, יש למלא רק את התחתית, להצית תוך משיכות עזות עד שמתלהט ולהדק קלות. כך תיצר שכבה פחמית המסיעת לבעירה. החברים נתנו לך את כל התורה, מלוי של חצי מקטרת גג בהתחלה, הידוק קל עם האצבע, הצתה עד שיש לך משטח אדום, הדוק נוסף ומשיכות ארוכות, וסבלניות ולא מציציות עצבניות קצרצרות וחסרות מנוחה.

yuvaldargan

New member
קניתי "סתם" מקטרת ב 100 ש"ח.. בכל זאת חייל..

אבל נראה היום בערב נעשה עוד נסיון..

שור3

New member
גם אני התחלתי כחייל עם מקטרת עץ זולה שקניתי

לקח לי הרבה זמן , תסכול וחמיצות להבין שמקטרת זולה היא בעיתית. אם יש לך סבלנות, תצליח ליצור CAKE אחיד שיגן עילך מטעמי עץ שרוף ויאפשר לך לעשן באופן סביר. לך על טבק קל, חתוך דק. (CLAN) אני מאמין שאתה צריך מקטרת בינונית ויש כאלו רבות ולא יקרות. תשקיע קצת בלברר מה מי מו. בהצלחה

IceChant

New member
הנה קישור לחנות נוספת:

http://cupojoes.com/cgi-bin/dept?dpt=W&srch=DW&tier2=T1 קניתי מהם כמה פעמים, השרות שלהם היה טוב שלחו לי בלי בעיה הם רק מבקשים הוכחה לכרטיס השראי שהוא שיך לקונה, יש שם מבחר מצוין במחירים סבירים אבל אם החלטת לקנות תבדוק בעוד מקומות אבל יחד עם זאת אני ימליץ לך להמתין טיפה ולראות אם עישון מקטרת מתאים לך, כמו שכבר נאמר הדבר מצריך המון סבלנות ולא מתאים לכל אדם. באיזה טבק אתה משתמש ?

tcbelvis

New member
הכי פשוט לעבור לעשן סיגרים.הטעמים

של סיגרים משובחים עולים על כל טבק מקטרת טוב כל שיהיה .נכון מקטרת היא אופציה מאוד טובה.אך אם הענין הכספי לא מהווה בעיה אני משוכנע שסיגרים מענגים יותר אבל שוב זו רק דעתי ובעיקר טעמי לגבי המקטרת יש מומחים טובים ממני לעזור לך

שור3

New member
לטעמי יש למקטרת אן סוף ארומות טעמים וריחות

בהחלט מספק ויותר למי שיש סבלנות, כי מקטרת זה לא פשוט לעשן, מקטרת טובה מאד חשובה וכן טבק באיכות ולחות מתאימים.

IceChant

New member
זאת אחת הסיבות

שקרוב לחודש לא נגעתי במקטרת עד לפני שבוע, זה גם פסיכולוגי לשבת ולסדר את המקטרת לא באמת לוקח המון זמן אבל הסבלנות להכין ולהדליק את המקטרת לוקח יותר זמן מסיגר שאחרי ההדלקה אין יותר מידי התעסקות.

למעלה