מקרה שקרה לי...

אפרת*

New member
מקרה שקרה לי...

טוב, דבר ראשון אני יציג את עצמי, אני אפרת בת 18, צמחונית כ-5 שנים... לפני מספר ימים בטיולי הרגיל ברחוב נתקלתי בדוכן של אנונימוס, כמו תמיד עצרתי כדי לדבר עם הפעילים. באמצע שיחה עם אחד האנשים אני קולטת שמ-2 צדדי ישנם ויכוחים רמים. אני מסובבת את ראשי כדי לראות על מה הם מתוכחים וקולטת שהנה ישנם 2 פעילי אנונימוס שעצרו 2 ילדות בהטפה לצמחונות, במשך כ15 שעה הם רבו [ואני לא מדברת שיחה רגילה, אלא ריב חזק וצורם] על למה הילדות האלו [כבנות 9-10] לא צמחוניות... ועכשיו שאלתי אליכם, האם אתם תומכים בכך? האם זה בסדר "להכריח" אחרים לצמחונות [או טבעונות]? האם לא די להגביר את התודעה ע"י חלוקת פליירים ועלונים?

אפרת*

New member
אולי חשוב לציין

שאני צמחונית מסיבות אידאולוגיות, לא לובשת שום פריטי עור/פרווה ומחרימה חברות שתומכות בניסויים בבע"ח [ואולי לא, אבל שיהיה]

Tal_Ya_Tal

New member
אפרת יקירתי../images/Emo42.gif

צמחונות, במיוחד אידיאולוגית, אמורה לפתח חמלה. לא רק לבעלי חיים, אלא גם להולכי על שתיים. ואם זה לא קורה, ישנה איזושהי החמצה. אין הבדל בין המקרה שחווית, לבין כפייה דתית !!! ואולי, כדאי לידע את חברי אנונימוס, שלדעתי, לא תמיד נוהגים בדרכי נועם, שלא תמיד המטרה מקדשת את האמצעים!!! כי אי אפשר לנקוט בדרכי פעולה של החושך, על מנת להביא אל האור. יתכן שבכך הם רק תרמו לסלידתן של הבנות הללו. L&L TALYA

vegan

New member
הסברה גרועה

מה שתארת, אכן מעיד על כשל בהסברה. ישנם פעילים אשר נגררים למצבים כמו שתארת, דבר שלא מביא כבוד ובודאי שלא תועלת. איני מכיר את הדוכנים בתל אביב, אך מתגובות ששמעתי, תופעה זו קיימת, אם כי לא מעידה על כלל המסבירים. אני חבר בוועד של אנונימוס ירושלים ובדוכנים כאן אנו מקפידים שיהיה תמיד מישהו בעל נסיון. אחרים מצורפים לבעלי נסיון רב יותר, עד שהם צוברים גם הם נסיון. לפעמים אנשים רוצים לעזור, אבל לא יודעים כיצד לעשות זאת וכך מביאים אף יותר נזק מתועלת. אני מקווה שכשל זה בהסברה לא ישנה את דעתך על אנונימוס שככלל עושה עבודה מצויינת וחשובה למען בעלי החיים. אני גם מקווה שהפעילים בתל אביב יפעלו למען תיקון הדרוש ואף אני אפעל בירושלים כדי למנוע דבר דומה. אני מקווה שתצטרפי לפעילויות וכך תעזרי כדי להסביר בצורות מכובדות ויעילות. לגבי "להכריח" אנשים להיות צמחונים - בעקרון זה בסדר, כמו שזה בסדר "להכריח" אנשים לא לרצוח בני אדם או לא לאנוס. העניין הוא שכיום, כל עוד החברה ברובה לא הכירה בזכויות בעלי החיים, הדבר אינו מעשי ולכן הדרך היעילה היא דרך ההסברה. כאשר רוב החברה תכיר באי המוסריות שבניצול בעלי חיים, ניתן יהיה גם לכפות זאת על המיעוט, כמו שכופים היום לא להחזיק עבדים, דבר שפעם היה נוהג מקובל.

למעלה