מרגיש בודד במערכה על החיים ,מאוד סובל

מרגיש בודד במערכה על החיים ,מאוד סובל

מכתב שכתבתי היום לאחות של אמא שלי , לא שהיא יכולה ממש לעזור לי
באופן כללי שלומי רע מאוד .רע לי מאוד .מאוד לא טוב לי בדירה הזאת. אני מתגעגע הבייתה. למרות שכבר השגתי שלום בית כניראה אחרי שהיא הבינה כמה נזק נפשי ובריאותי נגרם לי . אבל אני לכוד בדירה שאני נמצא בה בגלל חוזה לעוד 10 חודשים. יהיה להם קשה למצוא לי מחליף ניראה לי כי אף אחד לא ירצה לגור עם השותף שלי שהוא חמום מוח ועצבני ומפגר שכלית . אף אחד לא ירצה לגור איתו ואני לכוד איתו לעוד 10 חודשים. וזה קשה מאוד . וגם המדריך קשה ומאוד מקשה עליי מתייחס אליי כמו אל חיה צועק עליי נותן לי עבודות שקשות לי כל הזמן למרות מצבי הרפואי הבריאותי (כמו ניקונות) שקשה לי לעשות. וחם פה מאוד איין מזגן ואני נחנק פה מרוב חום. וגם קשה לי כלכלית בקושי יש לי כסף. בגלל השכר דירה. מאוד קשה לי . אני מרגיש אשני נהפך לחולה יותר ויותר .....הם מאוד קשים אליי....הצוות. יש לי שלום בית אבל אבא שלי לא מתקשר בכלל לשאול מה שלומי ואפילו לא מזמינים אותי לאכול איתם או משהו כזה......אני צריך לשרוד 10 חודשים בתוך זה עד שיגמר החוזה ואני אחזור הבייתה ....לפחות שם לא יהיה לי שכר דירה....בגלל זה אני לא מתפרץ על אבא שלי ועל תמי ....לפחות אני רוצה לשמור לי את היכולת לחזור הבייתה אבל עוד 10 חודשים יהיה לי קשה מאוד עם כל מה שכתבתי לך ....השותף חמום המוח. העוני. והצוות שמקשה עליי...מתייחס אלי כמו אל חיה . הם רואים באנשים חולים חיות ולא בני אדם. אני מקווה שאני אשרוד את זה. אני רק רוצה לחזור הבייתה . אני מאוד מתגעגע לבית שלי . לאמא שלי . לתקופה שהיא הייתה חיה והיה לי בית שקט ונעים לחיות בו . לפחות החיה שאבא שלי מחזיק בבית הבינה שנגרם לי נזק נפשי וכלכלי אחרי שאני אמרתי לו שאני אתאבד בגללם. מה שאני מרגיש באמת הרבה פעמיים. אני סובל מדכאונות קשים בגלל כל המצב ....אני מקווה שאני אשרוד 10 חודשים ואז יתנו לי שקט לחיות .....לצערי איין לי בית אחר .....הם איכפת להם רק מעצמם...אני מאוד בודד מרגיש בתוך כל ההתמדדות הקשה הזאת...מרגיש שאיין לי אף אחד. אבא שלי לא עוזר לי בכלל. המדריך מתייחס אליי כמו אל חיה שרק צריכה לעשות דברים בבית כמעט לא רוצה לשמוע את מה שכואב לי כי הוא יודע שאני חסר אונים . והשותף שלי דפוק במוח שגם גורם לי חרדות כי הוא גם יתפרץ בצעקות בבית ....ההורים שלו זרקו אותו מהבית כי הוא חמום מוח ועכשיו אני צריך לאכול את זה.....אני מקווה שאני אשרוד את ה10 חודשים האלו עד שאני אזכה לחזור לבית שלי ......באופן כללי אני סובל מאוד. נפשית ופיזית אני גם מרגיש לפעמים כאבים בחזה אבל לא אכפת לי כבר ממה שיקרה לי

הסבר:

אני כרגע גר בדירה של דיור מוגן עם שותף אחרי שעברתי הצקות בבית מצד הבת זוג של אבא שלי.....חשבתי שאני אוכל לחיותב בשלווה מחוץ לבית אבל מאוד קשה לי בחוץ. כלכלית ועם השותף ועם הצוות הטיפולי

עכשיו יש שלום בית אבל אני לא יכול לחזור כי יש לי חוזה של עוד 10 חודשיםץ

היי48

New member
היי ישראל

אולי תנסה לדבר עם עמותת אנוש? על פי האתר שלהם מטרת העמותה היא לפעול למען רווחתם וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית, אז אולי הם ידעו ליעץ לך בנושא.

מישהי152

New member
אתה לא חייב להישאר בדירה

רק כי יש לך חוזה.
אם לא טוב לך שם תלך משם. לא ככה?

לאן?

את מתכוונת חזרה לבית אבא?

עדיין יהיה לי את השכר דירה לשלם על המקום שאני נמצא בו עכשיו. אני עדיין ירגיש מבואס מאוד בגלל זה כי זה מועקה גדולה מאוד

מישהי152

New member

זין על הכסף. מה שחשוב זה שתרגיש יותר טוב.
אולי כדאי לך להעביר חלק מהחפצים לבית של אבא. ולגור אצלו.
וגם לפעמים ללכת לדיור מוגן כשאתה רוצה.

מישהי152

New member
אני גם במצב דחוק מבחינה כספית

ואין לי עבודה אני חיה על מלגת פרח ושכר דירה שאבא משלם לי וחובות לבנק.
המצב לא מזהיר.. חח..

אני מקווה שיהיה לי כוח ללכת לעבוד ולהתמודד עם אנשים, בשבוע שבועיים הקרובים.

אני מקווה שיסתדר גם לך

EK55

New member
ישראל ידידי היקר,שלום לך.מישהי צודקת.קודם כל

תחזור לבית שלך שהוא עדיף מאשר להישאר ולחיות עם
אנשים חמומי מוח ומציקים.
אם לא נתת צקים דחויים,אז צא ואל תשלם אף שקל נוסף למרות שחתמת על חוזה שכירות.
תאמין לי שאף אחד לא יצליח לקחת ממך בכח כסף
ואף אחד לא יכניס אותך לכלא.
ובכלל בכלא אף אחד לא ירצה אדם כמוך.
אז כשתעזוב תתחיל לבוא אליך עזרה מכל הגורמים שעזרו לך
לקבל שכירות עם אנשים לא נורמלים.
לחתימה שלך אין שום ערך אם השותף והאחראי לא מתנהגים בצורה טובה אליך.
אני אישית לא מרשה לך להמשיך ולגור בשכירות עם אנשים אלה.
אתה תגור רק עם אנשים נורמליים ובפעם הבאה תבדוק מי השותף שלך ומי הבוס שלך.
אסור לך להרשות לעצמך לחיות בכעס. זה כלל ראשון בחיים
וכלל שני אסור לך לחיות בדאגות יתר.
כלל שלישי אסור לך לחיות בעצב.

אני משתדל אני משתדל

כמה שפחות לדאוג . וכמה שפחות להיות עצוב אבל לפעמים זה קשה מאוד מאוד.......

חתמתי את עורך דין לצערי את החוזה שכירות אני חושש שהוא עלול לעשות לי צרות. לא משנה כמה חולה או מסכן אני ......

בעולם הזה איין רחמים......אצל עורכי דינים . העורך דין מייצג את בעל הדירה. ואם אני אברח מיזה אני בטוח שמחכים לי צרות.....

בעולם של העורכי דינים וכסף איין רחמים.

לפחות עכשיו יש לי שלום בית . יכול להיות כי הבת זוג של אבא שלי הבינה כמה נזק היא עשתה לי כבר נפשי וכלכלי ורגשי ומצוקתי....

לא ידעתי שהשותף שלי יהיה כזה חמום מוח זה דבר שמגלים תוך כדי מגורים.....

מי באמת יכול לעזור לי אם אני אעזוב לפני הזמן....

מקווה שאזכה לאגיע בשלום הבייתה ושיגמר הסיפור הזה....כבר אמרתי לבת זוג של אבא שלי שיותר אני לא יוצא מהבית לא משנה מה יהיה

מה הכוונה שיש לך שלום בית?

אני מכירה את המונח הזה רק מיחסים של בני זוג שרצו להתגרש...

תשובה

את זוכרת שהבת זוג של אבא שלי גרמה לי מפח נפש וגרמה לי לעזוב את הבית אז היא הבינה כמה נזק נגרם לי ....

וחזרה לדבר איתי.....

כניראה ששמעה מאבא שלי ששלומי מאוד לא טוב והבינה שבגללה המצב שלי הוחמר.........נפשית ופיזית...

אז אנחנו מדברים ככה בקרירות אבל אמרתי לה שאני אחזור אני לא אצא יותר מהבית. בחיים

בטח שאני זוכרת

חשבתי שהתכוונת לאיזה מסמך שחתמתם עליו אצל עורך דין או משהו. אין ספק שהמצב קשה, אבל אני בטוחה שהוא פתיר. כך או כך הבעיות ייפתרו. תחזיק מעמד.

EK55

New member
ישראל.אתה לא תחזיק מעמד 10 חודשים עד סיום

החוזה.
אתה תתמוטט.
אז עדיף שתפר את החוזה ותגיד לעורך דין שמציקים לך בדירה שהשכרת,
לכן אתה לא משלם ולא גר שם יותר.
ושכולם יקפצו לך,גם אם יאיימו עליך במשפט.
אם יהיה משפט,אז רק השופט יראה את הפרצוף שלך,יגיד
לך לך הביתה בחור.
אף אחד לא יכניס אותך לכלא
ונניח שתיכנס לכלא,למרות שלא תיכנס,
אז תאמין לי שאפילו בכלא יותר טוב לחיות,כי שם יש מנהל כלא
שהוא אדם מבין ולא יסכים שתישאר בכלא אפילו יום אחד.
לסיכום תעזוב את הדירה הארורה הזו לפחות עד סוף החודש
ותראה מה משתמע מכך.מי יעשה נקיונות שם.
אולי יבואו אליך על 4 ויתחננו שתחזור.
ואם לא,אז תמשיך בבית שלך ואל תשלם עבור חודש יוני
ותראה שהם יצעקו ואתה שים עליהם פס
ותגיד שאתה לא משלם יותר כסף על גן חיות.
החובה עליך לשלם כל זמן שמתנהגים אליך בצורה נורמלית
ואם לא,אז אין גם כסף.
ככה אתה תצחק על האנשים שמנסים להפחיד אותך.

אני מרגיש שאני הולך להתמוטט

והלוואי שזה היה כל כך פשוט כמו שכתבת פשוט לעזוב.
אתה בטוח שיהיה משפט מול שופט?

אולי אם אספר את הסיפור שלי מול שופט אולי הוא ירחם עליי ויגיד לי ללכת הבייתה....

EK55

New member
ישראל השופטים אנשים חכמים רק יראו אותך בלי

שתספר,יגידו לך לך הביתה,
אבל בעצם אף אחד לא יתבע אותך למשפט אם לא תשלם.
יהיו רק נסיונות הפחדה לשלם.
אתה תגיד שבמצב הזה אתה לא משלם על גן חיות.
לחתימה שלך אצל עורך הדין אין שום ערך,כי יש לך בעיה נפשית.

בשורה האחרונה אני אומר לך.
צא מהבית כבר היום לפחות עד סוף החודש.
אם לא ישתנה דבר אז צא גם בכל חודש יוני ואל
תשלם אף שקל.
תן להם לשבור את הראש.
אל תקשיב למה שיגיד לך עורך הדין וכל האחרים.
אל תענה לטלפונים בכלל.
אתה לא תגור אפילו יום אחד עם אדם עצבני.
אתה זקוק לשותף נחמד כמוך.
אם תמשיך לגור בשכירות הזו, מצבך הבריאותי הפיזי והנפשי יהיו חמורים מאד

אני פשוט פוחד מאוד

לפי כמה תשובות שקבלתי עלולים באמת לתבוע אותי להוצאה לפועל או משהו כזהץ

זה כל כך עצוב שהחיים שלי נהרסים בגלל אנשים אחרים

כל כך עצוב לי

אני מקוהו שאני אזכה לחזור הבייתה במצב תקין ושיהיה לי שקט יום אחד...

מירב189

New member
לכולם אוהבים את ישראל היקר

קוראת מבין השורות את התסכול, הכעס והאכזבה הן מהאחראים עליך והן מהשותף שלך לחדר.
כמה זה מתסכל לא לקבל תשובות מועילות לפתרון הבעיה, מהאחראים עליך שאמורים לדאוג לך הן בריאותית ובכל הבעיות שצצות, אך הם דואגים לעצמם ומבלי להבין מה קורה סביבך.
יודעת גם כמה מאכזב ומעיק לגור עם שותף שלוקהי נפשי בצורה חמורה ואין שום עזרה שיכולה להביא לפתרון הבעיה ולשיפור ההרגשה.
איש יקר, במקרים כאלו כאשר ניסת בכל כוחך לדבר עם האחראים שלך ואין שום אכפתיות ורצון לסייע לך בבעיותך, אולי רצוי והכרחי לפנות לעמותות שמסייעות בבעיות אלו הן כלכלית והן לדאוג לזכויותך, למרות חתימת ההחוזה.
יש את עמותת "ידיד", עמותת "שכר מצווה" וסיוע לאזרח, אולי "פעמונים".
מאמינה שתפנה אולי או לעמותת ידיד או לעמותת שכר מצווה שעורכי דין מייצגים את העמותות הללו, תוכל לקבל מענה ועזרה חיונית לבעיותך.
אל תשאר במצבך הנוכחי מכל הסיבות, אלא פנה לקבל סיוע מאחת העמותות אחרות לפי רצונך ובכך תוכל לפתור את בעיותך ושלא יכפו עליך להיות במקום שלא טוב לך בו, כי יש פתרון לכל דבר כמעט בחיים.
מאחלת לך שתמצא את שביל הזהב למצוא מוצא לבעיותך ולקבל שינוי באיכות חייך מכל הבחינות.
בתקווה שעזרתי.

בהצלחה בשינוי איכות חייך,

מירב

למעלה