מרגיש לאחרונה את הכליות

b and h

New member
מרגיש לאחרונה את הכליות

שלום רב, אני בן 29, במהלך השבוע האחרון התחלתי להרגיש את הכליות (משני הצדדים). חשוב לציין כי אין כאב או מיחושים למיניהם אלא פשוט מרגיש את הכליות. אינני מעשן כבר שנתיים פלוס, שתיה חריפה (יין אדום ובירות)-בעיקר בסופי שבוע. אני מסיים בקבוק יין לבד במהלך סופ"ש אחד. מזה 4 שנים אינני שותה קפה כלל אך כן שותה תה עם סוכרזית (4-6 כוסות ביום עם 2 סוכרזית). סה"כ אני מנהל אורך חיים בריא ואוכל אוכל בריא ומגוון (בעיקר תודות לאישתי..) אך כמעט ולא עושה פעילות גופנית (עובד במשרד). מים-שותה המון. שתן-אין צריבה ובבדיקות מלפני חודשיים לערך, כל הערכים היו תקינים. כמו כן מדי בוקר אני לוקח utirux 50 מק"ג היות ויש לי מחלת בלוטת התריס (ת'ירואיד איי דסיס). כמו כן יש לי גם ורציקולה ו CIDP. (ממש לא משעמם עם כל המחלות שיש לי. אבל זה מה יש ועם זה אנחנו מנצחים.. ). בנוסף-לא ידוע לי על מחלות כליות במשפחה. אחרי כל הרקע-אודה להכוונתי מהי ההערכה לכך שאני מרגיש את הכליות במהלך השבוע האחרון. ומהו הטיפול המומלץ. בתודה מראש!

מרגיש את הכליות

לא הבנתי עד הסוף מה פרוש "מרגיש את הכליות". את הכליות בדרך כלל לא מרגישים. כשיש זיהום או אבן בדרכי השתן מרגישים כאבים במותן מצד אחד, אבל אז יש בדרך כלל עוד תסמינים, חום גבוה ו/או דם בשתן. כאב בשני המותניים, ללא תסמינים משמעותיים אחרים נובע בדרך כלל מבעיות בשרירי הגב או בעמוד השדרה, בקיצור כאבי גב ולא כאבי כליות.

למעלה