מרכזית ירושלים: לא רעה, אם תצליחו להיכנס

מצב
הנושא נעול.
נו טוב... לא כולם זוכרים כמוך...
זוכרים היטב - גם זוכרים את החור בבנין העמודים
שממנו יצאו האוטובוסים שחנו במגרש החצץ מאחור. אם תחפש היטב בארכיוני הפורום והקומונות תוכל למצוא לא מעט צילומים משם כולל גם באתר "המקשר" ובלע"מ.

amit1270

New member
זוכרים היטב - גם זוכרים את החור בבנין העמודים
שממנו יצאו האוטובוסים שחנו במגרש החצץ מאחור. אם תחפש היטב בארכיוני הפורום והקומונות תוכל למצוא לא מעט צילומים משם כולל גם באתר "המקשר" ובלע"מ.
ממתי אתה מייצג את "כולם"?

ממתי אתה מייצג את "כולם"?
כל ירושלמי זוכר. גם ח'ברה צעירים שמעו
על המקום. קשה להאמין שיש ירושלמי שלא יודע ששם ברחוב יפו היתה התחנה השניה המרכזית בעיר. הראשונה הוקמה ב-1924 למרגלות שער יפו וגם תמונות שלה פורסמו כאן ושם בעבר. קצת ארכיון ואתה מסודר.

amit1270

New member
כל ירושלמי זוכר. גם ח'ברה צעירים שמעו
על המקום. קשה להאמין שיש ירושלמי שלא יודע ששם ברחוב יפו היתה התחנה השניה המרכזית בעיר. הראשונה הוקמה ב-1924 למרגלות שער יפו וגם תמונות שלה פורסמו כאן ושם בעבר. קצת ארכיון ואתה מסודר.
אני יודע (לא זוכר) שהייתה שם תחנה.
על זאת מ-1924 לא שמעתי.

על זאת מ-1924 לא שמעתי.
בזמנו הופיע מאמר ענק של דני הגדול אודות
כל התחנות המרכזיות בירושלים מאז ומעולם בבטאון "חופשי-חודשי" הפנימי של "אגד". לדעתי המאמר הופיע גם באתר האינטרנט של "אגד". כנס לשם וחפש ואז תדע הכל על הנושא. תמונה יפה של התחנה המרכזית הראשונה בירושלים למרגלות שער יפו, שצולמה על-פי מיטב זכרוני בשנת 1927 מופיעה גם במאמר וגם באתר האינטרנט וגם בארכיון הפורום או באחד משני ארכיוני הקומונות. אם מישהו כאן יתן לי את מס' הגיליון של "חופשי-חודשי" שבו הופיע המאמר - אוכל להעלות אותו לכאן תוך שניות ספורות משום שכל 110 הגיליונות של "חופשי-חודשי" שראו אור עד היום - סרוקים אצלי כקבצי PDF, אך לחפש בעצמי ממש אין לי כח.

על זאת מ-1924 לא שמעתי.
קח תעשיר את ידיעותייך:
קיים גם מאמר נוסף (מאמר המשך) על התחנות המרכזיות עצמן עד עצם ימינו עכשיו - גם הוא של דני ובאותו עיתון. אני צריך רק מס' גיליון והוא יעלה לכאן. בינתיים לך תעשה שיעורי בית על תחילת התחבורה הציבורית בירושלים:

מצב
הנושא נעול.
למעלה