מרפסת

henbel55555

New member
שלום רב,
הבת שלי אימצה חתול, בן כחודשיים, ומאז שהוא הגיע אלינו , אנחנו נמנעים מלפתוח את החלונות ואת המרפסת, מהפחד שיעלה ויקפוץ. השאלה שלי, האם באיזשהו שלב, אפשר יהיה להשאיר את חלון המרפסת פתוח? אנחנו גרים בקומה שניה, האם החתול יבין שזה מסוכן לו לקפוץ על המעקה כשיגדל? או שמעתה והלאה אני חייבת להשאר עם חלונות סגורים? בתודה מראש.

גורדיאן-II

Active member
יש סיכוי גבוה מאוד שיום אחד החתול יקפוץ או ייפול למטה.
מצד שני קצת קשה לחיות עם חלונות סגורים. מה שאני מציע זה כך:
1. ב-6 החודשים הקרובים לסגור הכל, הגור קטן וחלש מכדי לשרוד את החיים בחוץ (קרוב לוודאי שהוא ישרוד את הנפילה, לא את ההמשך).
2. בגיל המתאים לקחת אותו/אותה לסירוס / עיקור, זה יפחית את הרצון שלו לצאת ולחפש הרפתקאות.
3. בכל מקרה כבר עכשיו לבדוק אם יש צורך בפירעוש, תילוע, ואת האוזניים למקרה של טפילים.
4. אם וכאשר הוא ייעלם לצאת ולחפש אחריו מיד, יש סיכוי גדול שהוא מבוהל ומסתתר לא רחוק ממקום הנפילה.
5. מומלץ גם לכתוב כאן בפונט קטן יותר. אם יש בעיות ראייה תכתבי בגדול ותצמצמי לפני השליחה.

ברכותי על החתול, ושיהיה בהצלחה.

Yukita

Active member
מנהל
בעקרון יש לרשת את החלון למרפסת. חתולים לא לומדים לא ליפול ממרפסות, ובניגוד לדעה הרווחת - הם בהחלט יכולים להיפגע קשות בנפילה. למעשה, יש דעה לפיה דווקא קומה נמוכה יחסית מובילה לפגיעות יותר קשות כי החתול לא מספיק להסתובב באויר על מנת לנחות על הרגליים, אבל גם מי שנוחת על הרגליים יכול להיפצע קשה. אחת הפציעות הרווחות היא בלסתות דווקא, הלסת התחתונה מכה על העליונה בחוזקה עקב הדף הנפילה ושיניים נשברות, לפעמים גם הלסת עצמה. רגליים ואגן יכולים גם הם להישבר. זו לא רק תיאוריה: יצא לי להכיר חתולה שהפכה לנכה עקב נפילה מקומה שניה.

מאחר שאין לי מושג איזה סוג מרפסת יש לך, קשה לי לומר איך ממגנים נגד נפילת חתול. אוכל רק לומר שזה אפשרי. אצלי יש מרפסת גדולה עם קירות מרושתים למניעת יציאה של 6 חתולים מהמרפסת החוצה, וכל החלונות בבית עם רשתות. תלוי בחתול, עם חתול רגיל ולא עקשן מדי רשת יתושים מהסוג היותר חזק יכולה להספיק (כאן היא הספיקה. לא הרשת הזולה הרגילה, את זו הם קורעים בקלות). עם חתולים עקשנים יותר המפעילים יותר אלימות על הרשת משתמשים ברשתות מתכת ולא ברשתות נגד יתושים. זה לפחות נראה קצת יותר טוב מרשתות הפלסטיק היעילות אך מכוערות בטירוף.

גורדיאן-II

Active member
ואם אנחנו כאן בענייני עצות - הנה מה שאתם צריכים להראות לבת שלכם בענייני ליטוף חתולים (הפרת התקנות המפורטות בציור תעלה בקנס של שריטות ונשיכות, ראו הוזהרתם).

קבצים מצורפים

• מפת ליטופים ב.jpg
    מפת ליטופים ב.jpg
    KB 49.6 · צפיות: 8
מעולם לא ראיתי חתול קופץ מרצונו החופשי מגובה של קומה שניה. אבל זה נכון שהם עלולים ליפול. אז לדעתי צריך "רק" למנוע מצב שלחתול יש גישה חופשית למקום שאפשר ליפול ממנו, וזה לא אותו דבר. כלומר - אם יהיה מדף, מעקה וכד', מקומות שהחתול יכול לקפוץ עליהם, הוא יעשה את זה, ואז גם עלול ליפול מהם.
אבל אם תהיה רשת עד גובה מסוים (נניח, מטר וחצי?), אני מעריך שהוא לא ידלג מעליה (בסיגנון קפיצה לגובה).

גורדיאן-II

Active member
מעולם לא ראיתי חתול קופץ מרצונו החופשי מגובה של קומה שניה. אבל זה נכון שהם עלולים ליפול. אז לדעתי צריך "רק" למנוע מצב שלחתול יש גישה חופשית למקום שאפשר ליפול ממנו, וזה לא אותו דבר. כלומר - אם יהיה מדף, מעקה וכד', מקומות שהחתול יכול לקפוץ עליהם, הוא יעשה את זה, ואז גם עלול ליפול מהם.
אבל אם תהיה רשת עד גובה מסוים (נניח, מטר וחצי?), אני מעריך שהוא לא ידלג מעליה (בסיגנון קפיצה לגובה).
גם אני לא חושב שהחתולים מטומטמים מספיק לקפוץ מקומה שניה, אבל הם ציידים ומה שקורה זה שציפור או חרק מעופפים ליד החלון והחתול קופץ עליהם ואז נופל למטה.

דגלמנגל

Well-known member
חתולים יודעים לטפס למעלה, קדימה. הם יודעים לבלום החלקה למטה, בעזרת הציפורניים, אבל לא יודעים לבצע תנועות טיפוס
כלפי מטה, ע"ג שלבים, או לולאות רשת, כמו בנדם. הם יפסיקו לטפס, אם וכאשר יתקלו בחסימה. משום כך, גדר של מטר וחצי,
ללא חסימה, לא תעצור אותם. גם לא שניים וחצי מטר. "לא ראיתי" ו"אני מניח ש-", אלה מטבעות בהימור, על חייו של החתול.

רישות פתח (מרפסת, במקרה זה) לא חייב להיעשות ברשת קשיחה, שנותנת תחושה של בית סוהר. יש רשתות מכבלים דקיקים,
שנראות אווריריות, אבל הן מיועדות לבלום בעח"י, בגני חיות, בגדלים ובמשקלים שונים. לרשתות כאלה דרוש מיסגור והן מיובאות.
לכאורה, העלות לא כדאית, בהשוואה לרשת לולים, אבל בהינתן, שהחומר הוא נירוסטה - ההשקעה היא לכל החיים. ואגב, רשת
לחצר קופים (בבונים) יכולה לבלום גם ילדים. חומר למחשבה.

למעלה