משברי הנקה

אביה2018

New member
משברי הנקה

שלום,

אני מניקה הנקה מלאה את בני בן החדשיים וחצי.
שמתי לב שכמות החלב נמצאת בגלים כך שפעם בשבוע אני מרגישה שהשד ממש ריק. זה מתבטא בחוסר נינוחות שלו והנקות ארוכות ותכופות. העלייה במשקל שלו מצויינת אבל הגלים האלה פוגעים בשינה שלו ובזמן משחק ודורשים משאבים.
זה נפתר אם אני מוסיפה כמה שאיבות.
זה תקין? זה יוצר אצלי כמה משברים קטנים בהנקה ואני רוצה הפעם להצליח. עם הבת שלי שנולדה IUGR לא הצלחתי להניק ישירות מהשד ובמשך 8 חודשים שאבתי חלב ללא תמל בכלל.
אני ממש רוצה חוויה מתקנת ואשמח לעיצה מה כדאי לעשות.
חשוב לי לציין, אני לא יודעת אם קשור, הבן שלי נולד עם לשון קשורה באופן מלא ועבר התרה חלקית בביח. בנוסף - אני סוכרתית סוג 1 ועם רקע של בעיות בבלוטת התריס (בעיקר עודף פעילות - גרייבס והשימוטו לסירוגין).
בנוסף - הלשון שלו לבנה. זו לא פטריה כי אני יכולה לנקות את זה, אך הלובן חוזר כעבור מספר ימים. אולי בכלל ההתרה של הלשון לא היתה טובה וזה מה שיוצר את כל האתגרים האלו?

michal@gal

Active member
מנהל
באופן כללי, נשמע תקין

במהלך תקופת ההנקה יש תמיד קפיצות גדילה. זה מתבטא בחוסר נינוחות והנקות תכופות. בדרך כלל זה נפתר ע"י הנקה לפי דרישה.
אצל רוב היונקים קפיצות הגדילה הן בגילאים קבועים - 3 ימים, 10 ימים, 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים וכן הלאה. יש יונקים שלא קראו את הספר ואצלם יש קפיצות גדילה תכופות יותר.
אם את מצליחה לפתור את הבעיה יחסית בקלות ע"י שאיבה והעליה במשקל ממשיכה להיות תקינה, נראה שהמצב תקין.
&nbsp
לשון לבנה לא משפיעה על היכולת שלו לינוק. אין צורך לנקות.
&nbsp
אם בלוטת התריס מאוזנת (ע"י טיפול תרופתי למשל) זה לא משפיע על ייצור החלב.
&nbsp
יש מקרים שבהם ההתרה לא מושלמת ויש צורך בהתרה נוספת. אם את חושבת שזה העניין, כדאי לפנות שוב לרופא שביצע את ההתרה ולהתייעץ.
&nbsp
בהנקה ובכלל בגידול ילדים, תמיד יש משברים קטנים שצריך להתאמץ כדי להתגבר עליהם. נשמע שבינתיים את עושה כל מה שצריך ומתגברת בהצלחה על הקשיים

למעלה