משהו שאני לא מבין

אוי סליחה רק עכשיו סמתי לב

שכתבתי בהודעה הראשונה ש"לא הישתמשו כנגדי מעולם באלימות" כתבתי מהר ולא סמתי לב לכן נוצר הבלאגן "לא הישתמשו נגדי באלימות מאז ששיניתי את דרכי" מצטערת על הטעות... היא כל כך משמעותית ושינתה את כל מה שרציתי לומר

niruzu

New member
כל כך מוגזם

פה כל כך טעית. כל כך. אם הייתה לנו מדינה לפני השואה אז כמובן זה לא היה מתרחש. ומדינה משיגים בעולמנו בין היתר במלחמה. וכך השגנו אותה. ראי מלחמת העצמאות קדש ששת הימים וכיפור. לא היינו מגינים על עצמנו לא היתה לנו מדינה. למעשה אם לא היינו נלחמים במלחמת העצמאות הייתה מתרחשת פה שואה שנייה. העולם לא שתק כשרצחו אותנו. עוד טעות. העולם התעסק במלחמה קטנה שנקראה מלחמת העולם השנייה. כל מדינה נסתה לשרוד. בזמנו לא הייתה תקשורת שתראה בכלל מה קורה לנו. אני בספק אם העולם ידע שזה מה שבדיוק קורה אבל גם אם חלק מראשי המדינות ידעו עדיין הם היו צריכים להגן על עצמם! ואיך את מעזה להשוות בין השואה לפלשתינים? איך? אני לא מסכים עם מדיניות הממשלה אני בעד לצאת מכל השטחים לפנות את כל ההתנחלויות וכל כל כך רוצה שישרור פה שלום אמת אבל להשוות בין המלחמה בשטחים לשואה??? תשקלי מילים למען השם תשקלי מילים!!!! יש פה מלחמה! ויש לנו עד כמה שזה כואב צבא מוסרי. כי אם היינו פועלים כמו רוסיה או כמו ארצות הברית כבר ממזמן לא הייתה נשארת נפש פלשתינאית בשטחים. ונכון להחזיר בכח להם לא עוזר בכלום. אבל הפלשתינאים עדיין במחנות פליטים בגלל ההנהגה שלהם לא בגללנו. אל תעזי להשוות את זה לשואה. אנחנו עשינו הרבה כדי שהמצב ייפתר. אפילו תומכי טרנספר בכח אסור להשוות אותם לנאצים. הנאצים רצו להרוג. בני אדם. כי דתם שונה. תשקלי מילים!

שמע אחי

עזוב אחי בת 16 שחושבת שיודעת הכל ככה זה בגיל הזה אני לא טוען שאני יודע אני פה רק סותר מה שאנשים אומרים והטענה שלה שהיא מתרחקת מאלימות אז זה לא יפגע בה ועל זה לעשות תורה שלמה במשפט שהיא אמרה אם ההיתי גבר אז כל ארגוני הנשים בעולם היו צולבות אותי כי כמו שרשמתי לה אז כאילו כל הנשים המוכות הנאנסות ובאופן רחב יותר כל העמים והשבטים בקוסובו נשחטים בגלל שהם לא מתרחקים מאלימות היא גם עשתה טעות שהעולם לא ידע אם ההית רואה ערוץ ההיסטוריה היא היתה יודעת טוב מאוד שהמודיעין הבריטי ידע מצוין על מעשה ההשמדה מההתחלה אבל העדיף להעלים עין המשך יום טוב

חח הצחקת אותי פה הטעות

אם יש להם מחצבים ויש איזה עם שמעוניין לדוגמא זהב יהלומים וכדומה ויש איזה מנהיג שחופץ באותם מחצבים אז יש לו עניין למלחמה מסיבה דתית יש איזה קנאי דתי שרוצה להחזיר בתשובה או להכחיד אותם כי הם לא מדתו אז הנה עוד סיבה למלחמה והם היו נכחדים מהעולם!! !!!!

Neta558

New member
כמה תגובות כלליות לדבריך

ראשית, אין לי כל סיבה להאמין כי עם אחד יהפוך כולו להיות פצפיסט ועם אחר יתקוף אותו. מדוע? מאחר שפצפיסטים מפוזרים ברחבי העולם, אם נגיע למצב בו 100% או קרוב לכך מאנשים במדינה מסוימת הם פצפיסטים, יהיה זה תהליך עולמי ולכן יהיה המצב דומה במדינות אחרות. אתה יכול לטעון להבדלים תרבותיים וכו', אך מצב בו עם שלם הופך לפצפיסט וכל שאר העמים לא הוא לא מציאותי ולכן אני לא מרגישה צורך לדון בו. לאורך השרשור הזה התגובות שלך הסתמכו על הרבה מאד דברים שאתה ככל הנראה רואה כברירת מחדל או כמובנים מאליהם ואילו אני חולקת עליהם. ברור לכל כי אנו מנתחים אירועים על בסיס שונה ולכן עתידו של הדיון הוא לא להתפתח לשום מקום. בנוסף, נורא קשה לקרוא את ההודעות שלך מאחר שאין בהם סימני פיסוק. אנא הוסף כמה פסיקים ונקודות והפסק להתיש אותנו בקריאה

אז ככה

ברור שאין דבר כזה עם פציפיסטי זה כמו שאין דבר כזה עם שכולו ימני כולו שמאלני זה דיעה ואין זה אפשרי שלכולם אותה דיעה מלבד מקרים חריגים של ניצחון במלחמה אז כולם פטריוטים לאיזה 24 שעות או במקרים חריגים שצריך להפגין אחדות. אמרתי את זה בשביל להוכיח שפציפיזם זוהי אידיאולוגיה שאינה עומדת עם המציאות ואם היה עם כזה אז סופו להכחד כי אין הוא מתאים למצב הסורר בעולם ואיך הגעת למצב שזה יהיה תהליך עולמי אין לך שום הוכחה לגבי זה וגם אם יהיה אז שוב מספיק מדינה אחת חזקה שתוכל לכבוש את האחרות כלומר המדינות יכחדו או שיהיו כפופות לאותן מדינה ואחרי שהאנשים ימאס להם הם יעזבו את העמדה הזאת ויצאו להלחם אני דורש ממי שרואה עצמו פציפיסט שבסך הכל יגיד לי מה הם הגבולות אם יש דבר כזה כי אם משהו לא להלחם בכל מצב אז הינו טיפש ואני אפילו לא רוצה לנהל איתו דיון תודה

Neta558

New member
לא הבנת את כוונתי

הנקודה שלי היתה שאתה מציג מצב שהוא לא הגיוני ולכן אני לא רואה סיבה לדון בו בצורה פרקטית. אני לא צריכה לספק פתרונות מציאותיים למצב לא מציאותי. כמו שכתבתי בהודעה אחרת, אגב, אני לא חושבת שפצפיזם מספק פתרונות לכל מצב והוא גם לא צריך. אנחנו צריכים לקבל את האפשרות שיתכן ואין דרך אחת שנותנת פתרונות לכל, ויתכן שכלל אין פתרונות מושלמים לכל מצב. החוסר בפתרונות או אי ראייתם לא אומרים שאי אפשר להאמין באורח חיים כלשהו. ההבנה שלי שיש צורך בצבא ספציפי כרגע לא אומרת שאני חייבת להצדיק קיום של צבאות באופן גלובלי. בועדות מצפון מרבים לשאול איך אדם יכול להתנגד לקיום הצבא, שכן ללא צה"ל המדינה היתה נחרבת. זה דומה בעצם למה שאתה שואל. התשובה שלי היא שאני לא יוצאת נדג קיום צה"ל בנקודת זמן זו או אחרת, אני קמה ואומרת שאני לא שותפה לדרך הלוחמה שהעולם גזר על עצמו ולא אקח בה חלק. היום זה אומר לא להתגיס לצה"ל, אבל זה בא לידי ביטוי בהרבה דברים אחרים בחיי. היום דברים בעולם מתקיימים בדרך של מלחמה, אך אין זה אומר שהיא הדרך הנכונה או שנגזר עלי להיות חלק ממנה. כאדם חושב ועצמאי זכותי לבחור לי דרך חיים שונה, ואני יכולה לקוות שלאורך זמן ישתנו גם תהליכים גדולים יותר בעולם. ואם אתה חושב שיש כאן אנשים שאתה מעדיף לסווג כטיפשים, אתה מוזמן לעבור לפורום "חכמים".

זה ממש מרתיח את דמי

מה זה לא אקח חלק ?? אני שבוע הבא מתגייס לגבעתי כנראה אז אני צריך להלחם בשבילך כי זה לא דרכך ?? את אדם נעלה שבגלל שחושבת שלא פותרים ככה רעיונות אני עלול לההרג בשבילך ואל תגידי לי אני לא שלחתי לך כי זה הכרח המציאות בחרת דרך משלך סבבה תעשי מה שבא לך אבל שאני יעשה את העבודה השחורה ואת ככה תשבי עם הרגליים באויר זה ממש מעצבן ! אגואיסטיות לשמה ביזיון ממש

orlyt

New member
אי שירות בצבא אין פירושו אגואיסטיות

פציפיסט לא אומר שהוא אינו מוכן לתרום לחברה. הוא פשוט לא מוכן לתרום לה דרך שירות צבאי או כל צורה אחרת של הפעלת אלימות על אחרים. כמו שכבר הסבירו כאן מדובר בתפיסת עולם רחבה הרבה יותר מאשר שירות בצבא הישראלי או בצבא אחר. למרות תמונת המצב שמנסים ליצור בישראל, כמדינה שהצבא תופס מקום גדול (גדול מדי, אם שואלים אותי), יש אפשרויות אחרות לתרום לחברה, ויש תחומים נוספים, מלבד בטחון, שיש לקדם כמו חינוך, בריאות, רווחה וכיו"ב.

אני מתנצל אבל חייב להעיר משהו

בדקתי ואת בגיל 16 שזה גיל של חיפוש דיעות בדרך כלל קיצוניות וזה זמן מחפשים ובודקים אופציות יש משפט ששמעתי גאוני לאללה מי שלא קומוניסט עד גיל 18 הוא מניאק ומי שקומוניסט אחרי גיל 18 הוא מטומטם אני אומנם רק בגיל 19 אבל זה גיל שכבר יש ראייה יותר כללית ודיעה יותר מגובשת אז עדיף שמשהו מעל גיל 18 19 יגיד בגיל 15 16 היו לי אלף ואחד רעיונות דיעות וכל זה עם הגיל גם הראייה יותר רחבה וגם פחות נוטים לתקוף אלא לומדים גם להקשיב ככה זה זה קורה אצל כולם הנה אומר את זה לאור מה שרשמת מקודם שכאילו אין לאף אחד סיבה להלחם בו מראה שהראייה שלך צרה מידי אם עוד שנה שנתיים ההית רואה את זה ההית רואה שרשמת שטויות תודה

אוי נו באמת

אני יכולה להבטיח לך שיש לי ניסיון חיים עשיר בהרבה מרוב בני ה40. ואל תגיד שאני אומרת את זה כי אני קטנה וילדותית מי שמקיר אותי יעיד שחיי אינם מרבד של שושנים , והיו לי המון חוויות לא נעימות רובן קשורות באלימות. ברגע שהצבתי לעצמי כמטרה לנתק את עצמי מאלימות היא הפסיקה לפגוע בי. אולי בעוד 10 שנים אחשוב אחרת אני לא שוללת את זה אבל כרגע כל ההוכחות תומכות ברעיוני.

את יודעת שברגע זה ארגוני הנשים היו.

אז את אומרת שבחורה שנאנסת הביאה את זה על עצמה שילדה בת 4 שהולכת ותוקף אותה פדופדיל אז זה אשמת כי היא לא מתנתקת מאלימות נו באמת זה מגוחך לחלוטין ואל תגיבי אפילו

Neta558

New member
כשכותבים בפורום משפט כמו..

"ואל תגיבי אפילו" זה צריך להעלות אצלך את השאלה האם מקומך כאן, כי כבר ברור שאתה לא מעונין בדיונים בנושא.

תביני

אני מעוניין לדבר איתך כי ממך אני יכול ללמוד משהו ממנה אין יל מה ללמוד בן אדם שחושב שהוא יודע הכל וכותב שטויות ואת חייבת להודות שהיא רשמה שטויות כמו הקטע ההשוואה עם השואה הקטע של התנתקות מאלימות שזה דבר מעורר חלחלה כי ההשלכה של זה אומרת שילדה בת 4 נאנסת באשמתה הבנת ?

לא הבנת כלום ממה שאמרתי.

או שפשוט לא רצית להבין. האמת שכן, כל חיי היסתובבתי עם ההרגשה שזאת אשמתי כי כזה חינוך קיבלתי אבל לא משנה. אני עושה את ההשוואות האלה מדברים שראיתי במו עיניי אולי אני בת 16 וטיפשה אתה לא מבוגר ממני בהרבה. אין לי רצון לריב איתך על זה אני מאמינה בדרך שלי, למה? כי היא הוכיחה את עצמה עד עכשיו יותר מהאחרות. כשניסיתי להיתנגד לקבוצת אנשים שבאו ואנסו אותי קיבלתי כמה אבנים בראש כשלבשתי שרשרת פיס ובגדים צבעוניים אנשים החלו לכבד אותי. למה לי להישתנות?

Dolo

New member
פציפיזם לא מוגבל לממד המדיני

פציפיזם הוא כמו עוד סוג של "אמונה דתית" במבנה שלו, הוא אינדיבידואלי. ומשתנה מאדם לאדם. אין צודק או לא צודק, ימין או שמאל, שחור או לבן... כל אחד בוחר איזה חקל מן האידיאולוגיה לאמץ לעצמו. אני לשמל לא מרחיק לכת עד הסכסוך הערבי פלשתינאי. בשבילי פציפיזם זה חלק מרשימה של צורות התנהגות בחברה... אולי מוכר לך יותר הביטוי "הישראלי הפראייר"... אני לא רואה את עצמי כאחד. אני לא מסוגל לפגוע באדם אחר, אם מישהו מחליט לזרוק לי איזו מילה יפה אני מתעלם, כי אם אפגע בבן אדם אחר אחר כך אני הוא זה שיסבול מרגשות אשמה. וכמובן שאני לא יכול אפילו לדמיין את עצמי בקרבי בצה"ל, אבל זה לא אומר שאני לא מכבד את אלו שמשרתים שם ומגנים על המדינה.

למעלה