משחקי האולימפיאדה - היום ה9

saynotoht

New member
שידורים זרים

היי,
נתקלתם בערוץ טלוויזיה שמשדר בארץ (במסגרת יס\הוט) שמשדר את התחרויות?
יורוספורט לצערי (לפחות מה שנקלט ביס) לא משדר.
למרות שדווקא ספורט 5 מפתיעים לטובה - היתי בטוח שיזרקו הרבה שידורים לערוצי התשלום אבל עשו את זה בצורה מינורית.

לאורה101

New member
משדרים עכשיו את קפיצות הסוסים

איך אני אוהבת את הענף הזה ובכלל כל מה שרשור לסוסים.
בערוץ 26 ביס.
תהנו.

trilliane

Well-known member
מנהל
אז שיתחרו באולימפיאדת הסוסים...

הסוס הוא זה שקופץ, הוא זה שצריך לקבל על כך מדליה.

אני מבינה שזה ספורט מהעולם העתיק, אבל זה גרוע בעיניי כמעט כמו מכוניות מרוץ.

למה כמעט כמו מכוניות מירוץ? הרבה יותר גרוע

במכוניות מירוץ עוד אפשר לייחס את ההצלחה ב90% למיומנויות הנהג (והמכונאים).
ברכיבה על סוסים זה בעיקר המאלף והסוס עצמו שאולץ בכפיה להגיע לאולימפיאדה.
יש לזה מעט מאוד קשר לספורט אנושי
כבר עדיף נסקאר

trilliane

Well-known member
מנהל
מבחינת הסוס כן... אבל ברכיבה על סוס יש מאמץ פיזי מסוים

אתה לא יושב במושב מרופד אלא על אוכף, אתה צריך להחזיק את עצמך על הסוס... יש הפעלה מסוימת של השרירים אף שאת הקפיצות עצמן מבצע הסוס ולכן בעיניי זה לא ממש ספורט (של בני אדם). וכן, גם לא מכוניות מרוץ.
&nbsp
ומכיוון שאני גם נגד שימוש בסוסים לספורט, הייתי מעיפה את כל הענפים האלה מהאולימפיאדה וישא"ק.

המנצח במרוץ מכוניות נקבע ב90% לפי איכות המכונית.

בקפיצות סוסים יש מאמץ פיזי ויש עניין של קשר עם הסוס, האצה נכונה ותזמון של הקפיצות.

trilliane

Well-known member
מנהל
ובמרוץ סוסים יש חשיבות לאיכות הסוס, לאילוף, לקשר שלו לרוכב

והוא עדיין זה שמבצע את הקפיצה בסופו של דבר, לא הרוכב. אני לא טוענת שהרוכב לא עושה שום דבר, אבל לא הייתי קוראת לזה "ספורט" ובעיניי זה מגוחך להציב רכיבה על סוסים בשורה אחת עם ענפי אתלטיקה לדוגמה, שבהם בני אדם אשכרה רצים וקופצים. כשתהיה אולימפיאדת סוסים, שיתחרו בה ברכיבה על סוסים. מבחינתי זה גרוע כמעט כמו מכוניות מרוץ, כאמור.

amirfeld

New member
יש משהו בריו שיכול לעדכן מה מצב הרוח כי יש בנתיים דחיה

Mor L

New member
איפה אני יכולה לראות את חלוקת המדליות של מייקל פלפס?

עשיתי הקלטה לאתמול בלילה לגמרים של השחייה האולימפית,
ובגלל שקודי משהו מארה"ב הרגיש שהוא עומד להתעלף
או כפי שהשדרנים שלנו אמרו, הם משדרים פרסומות לאמריקאים,
חלוקת המדליות התארכה והתארכה,
וההקלטה הסתיימה בדיוק כשהיה כתוב שמתחילים בחלוקת המדליות לגברים 100 מטר חופשי שליחים,
ואז הכרוז הודיע שהמדליות יתעכבו לזמן לא ידוע וכל הקהל שרק בוז,
ואז ההקלטה הסתיימה בלי שראיתי את חלוקת המדליות!!!

איפה אפשר למצוא את סוף הטקס במלואו?......

ifa1111

New member
לקראת גמר המשולשת של חנה

אז מה הסיכוי של חנה קנייזבה-מיננקו להביא מדליה? ובאיזה צבע?

באתונה ובבייג'ין הזוכות קפצו 15+ לזה היא לא מסוגלת להגיע. אך אל דאגה מאז התוצאות ירדו. במשחקים בלונדון 14.80 הספיק למדליית כסף (השיא של חנה טרי 14.78 משנה שעברה).

ב-6 האליפויות בהן השתתפה מאז עברה לייצג את ישראל עמדה 5 פעמים על הפודיום. מעודד ביותר.
בלונדון במוקדמות השיגה 14.33 ומוקמה שישית, בגמר שיפרה ל14.56 וסיימה רביעית.
בריו היא מוקמה שמינית בסיום המוקדמות, נקווה שגם הפעם היא תצליח לשדרג את עצמה משמעותית בגמר.

יש יחד איתה 5 מתמודדות רציניות ביותר על מדליה:
*האלופה האולימפית- אולגה ריפקובה מקזחסטן
*סגניתה, אלופת העולם האחרונה ובעלת תוצאת השנה בעולם- קתרין איברגואן מקולומביה

שתי אלה כנראה עדיפות ויציבות ממיננקו ובכל זאת הישראלית סיימה מעל אולגה (קזחסטן) באליפות העולם לפני שנה, זאת למרות שפסלה 4 מתוך 6 קפיצות.

אחריהן באות:
*יולימה רוחאס קופצת צעירה מונצואלה. במוקדמות היא סיימה מעל חנה אבל עם תוצאה לא מפחידה 14.21
*קמברלי ויליאמס מג'מייקה. קופצת די יציבה שכנראה תדגדג את ה14.50 מלמטה
*ואחרונה פטריסיה ממונה מפורטוגל. מגיעה על תקן אלופת אירופה אבל נחשבת לקופצת פחות טובה מהשאר ותצטרך להיות מעבר לשיאה כדי להתברג בפודיום.

תוצאות סביב 14.60-70 יכולות לשים את חנה מיננקו בתמונת המדליות. היא גם מסוגלת לייצר תוצאות כאלה על סמך מקרי העבר.
את האופטימיות נשאב משתי המתמודדות החזקות ביותר הקזחית והקולומביאנית. שתיהן הוכיחו ששיפור משמעותי בתוצאה הוא אפשרי, וזה מה שחנה צריכה כדי לאיים על זהב. קתרין הפכה בתחרות אחת מספורטאית של 14.60 לכזו שמשיגה בקביעות 14.85 אצל הקזחית יש עידוד כפול מקופצת של 14.70 אולגה דילגה לסביבות ה-15 מטר ואם אמרתי שלאחרונה לא מגיעים לתוצאות כאלה אז בדיקה קצרה מראה שבמקרה שלה הגרף נכנס לשלב הירידה של הקריירה.

זה לא יהיה פשוט, חנה תצטרך להיות במיטבה כדי בכלל לאיים על מדליה, הרבה מעבר לזה כדי לחלום על זהב. אבל זה אפשרי, מבחינת תוצאות היא באזור.

עכשיו רק נשאר לקפוץ מהצד הנכון של הקרש.

קישור לקריאה נוחה יותר https://www.facebook.com/groups/147...68899/?notif_t=like&notif_id=1471197897142622

-- הכותב לא מבין דבר בעולם הקפיצה משולשת נשים. יודע לקפוץ בעצמו אך הסתמך אך ורק על עובדת ומספרים יבשים מתחרויות קודמות. כל היודע יותר מוזמן להעשיר ולחזיק לה אצבעות.

trilliane

Well-known member
מנהל
היה סיכוי מסוים, סיימה חמישית אחרי תחרות מכובדת

שלוש הראשונות קפצו מעבר להישג ידה (או רגליה...) לפחות בשנה האחרונה.
אפילו 14.78 (10 ס"מ יותר) הייתה רק מקום רביעי.
&nbsp
בקיצור, קרוב, אבל לא סיגר... ועדיין הופעה מכובדת, בלי קפיצות פסולות (למעט הרצה אחת שהתפקששה) והישג מכובד מאוד, אף שמחוץ לפודיום. היא ברמה עולמית, אבל יש כמה טובות ממנה, וכשהן מבריקות היא נשארת מאחור.
&nbsp
נחזיק לה אצבעות לפעם הבאה ושרק תהיה בריאה.

למעלה