משכורת ממוצעת לבעל תואר BS.C מהמכללה

LOCOMATH

New member
משכורת ממוצעת לבעל תואר BS.C מהמכללה

קראתי שממשכורת ממוצעת שנתית לבוגר המכללה במדעי המחשב בעל תעודת BSC לאחר שנתיים בעבודה מגיע לכ150 אלף שקל שנה יוצא שזה בערך 12.5 אלף שקל לחודש 1. האם מדובר במשכורת ברוטו או נטו? 2. המאמר הוא בערך מלפני שנה-שנתיים. רציתי לדעת האם זה גם המצב נכון להיום? 3. כמישהו שמתלבט איפה ללמוד מדעי מחשב / הנדסת תוכנה, אני מתלבט היכן. אני אישית מסתכל לפני הכל על תנאי השכר, לכן שאלתי היא האם באמת למכללת חולון יש שם טוב אצל חברות ההיטק הגדולים היום בישראל? האם באמת היום המוניטין לקבלת משרת עבודה אצל בוגרי אוניברסיטאות אינו כפי שהיה פעם ויש "פור" לחלק מהמכללות כבר? אשמח אם מישהו יכתוב תשובה בנפרד לכל שאלה שלי תודה

Vlad82

New member
כמה תשובות

1. מדובר בברוטו, הנטו של בן אדם תלוי ביותר מדי פרמטרים. 2. לדעתי (ותתייחס לזה כך), המצב השתפר. חשוב לציין שאת השכר קובעים לא איפה ומה למדת, אלא גם מה הספקת לעשות (נסיון), והרבה תלוי בכושר הביטוי ועמידה בזמן הראיונות. 3. אני מציע להסתכל על מהות העשיה לצד תנאי השכר. מה אתה עושה ביום-יום בעבודה חשוב לא פחות מההכנסה שלך. היתרון העיקרי של מכללות הוא בגמישות שלהן, והאפשרות לעבוד תוך כדי הלימודים. בוגרי המכון נהנים מהשם הטוב שיש לו (הייתי בראיונות במספר חברות, ושמחו לשמוע שלמדתי ב HIT). החסרון העיקרי של המכללות, הוא בקשיים בתארים מתקדמים (תואר שני באותו התחום). לדוגמא, סטודנט בטכניון יכול לעשות חלק מהתואר השני עוד בזמן הראשון. בוגר מכללה (בלי קשר להצטיינות) נאלץ לעשות מספר קורסים של השלמות לפני שהתחיל תואר שני. בכל מקרה, תשקול את הצרכים והיכולות שלך (הצורך בעבודה תוך כדי לימודים, מוכנות ללימודים אינטנסיביים, רצון לתואר מתקדם, חיי חברה וכו') בהצלחה

Boris I

New member
הייתי מוסיף ש...

לרוב, לימודים במכללה סוגרים בפניך דלתות לחברות המובילות בתחומים שונים (אלא שיש להם הוראות פנימיות "לקבל מאוניברסיטה בלבד"). כמובן, שזה רק תפקיד ראשון, אך כדאי לזכור, שאם אתה מתחיל את הקריירה שלך כמה מדרגות מתחת לבוגר אוניברסיטה, אז קשה מאוד להשתוות אליו, לפחות כמה שנים. גם נכון לגבי תואר שני: סיימת לימודים של 4 שנים, עבדת שנה-שנתיים, בא לך תואר שני ו... דוחפים לך עכשיו להשלים קורס באינפי 3 (שמבוסס על אינפי 2, שלמדת לפני 4-5 שנים) או משהו אחר, שלא נלמד במכללה, בין 5 ל-8 קורסים.

dandin73

New member
הכל אישי ותלוי בבנאדם שמחורי התואר

1. זאת משכורת ברוטו בתור התחלה למהנדס מהמכון. 2. הכתבה ישנה ולא מעודכנת מאז עברו הרבה סנדוויצים אצל אריה הגזלן 3. יש למכללה שם טוב יחסית למכללות אחרות אבל זאת עדין לא אוניברסיטה. אם אתה באמת טוב ויש לך נסיון או שתתנסה לבד בבית או תחלטר תוך כדי התואר ויש לך חברים אז בעזרת "חבר מביא חבר" תוכל להגיע לעבודה במקומות טובים גם כאלה שרוצים רק מאוניברסיטאות אבל הכל זה מזל ותזמון נכון. בהצלחה

למעלה