משמעות לחיים??

DJ-MS-DOS

New member
משמעות לחיים??

אוקיי.... שלושה צורות חשיבה יש לדעתי לבני אדם 1אלה שמוכנים להתפשר על תשובה טיפשית ולחיות עלפיה וככה להרגיש מלאים - הדתיים.... 2אלה שלא מוכנים להתפשר אבל גם לא מחפשים ומנסים לנצל את החיים כמה שיותר אבל בלי מהות ותוכן - החילונים הנהנתנים... אלה שכביכול נחשבים למצליחים ומוצלחים בחברה המערבית, חיים חזק בתוך המסגרת בלי לפזול אחוצה ובגלל זה מתעלים מעל לכולם...... 3אלה שמחפשים תשובה הגיונית למרות שאי אפשר למצוא - המרוחקים מהחברה, אלה שמדוכאים מתאבדים ומתנתקים מהמציאות... פילוסופים אומנים,.... מדענים או סתם אנשים שקשה להם להשתלב בחברה... השאלה היא מה הכי טוב מכולם?? לדעתי אף אחד.... הדת היא דבר כזה טיפשי ולא הגיוני הבלוף הכי גדול בהיסטוריה אבל כנראה שזה מה שבני אדם זקוקים לו..... כל השאר פשוט לא מספיק ולא מספק.... מסכימים איתי?

קרני

New member
שחור או לבן...

כהתחלה, ברוך הבא לפורום! :)) אני שמחה שהגעת אלינו לשתף אותנו בהתחבטות שלך, שכן במה אני מאמין ואיפה זה נמצא ביחס לאחרים, בהחלט משפיע על התפקוד שלנו. המדד שלנו בחיים הוא החברה וזה בהחלט משחק תפקיד חשוב. אני לא בטוחה שניתן להניח קו מפריד בין כל דפוסי החשיבה/חיים שציינת. אני חושבת שגם לחילונים הנהנתניים יש אמונה במשהו, שהופך אותם לטיפשים (כפי שקראת להם...) ואני חושבת שגם המדענים והאמנים מחפשים אחר אמונה, ואלו המאמינים באמונה האלוהית, מחפשים לעיתים שאלות ותשובות הגיונוית ואף לשרוד... אף אחד לא מורכב מתכונה אחת בלבד. יש אמונות, תכונות ואפיונים דומיננטיים יותר, אבל אין שחור או לבן. אנחנו כאינדיבידואלים מורכבים ממעגלים פנימיים וחיצוניים שונים ואלו המרכיבים באישיות שלנו שמשפיעים גם על דרכי החשיבה ודפוסי ההתנהגות. שאלת אם דרך אחת טובה מקודמתה...?! מה טוב? מה לא טוב? שאלה קשה, שלדעתי לא ניתן לענות עליה כתשובה גלובלית. מה שטוב לי, לאו דווקא טוב לך ולהיפך... העולם הוא הטרוגני וססגוני ושאלת המוסר: במה ``כדאי`` לי או טוב לי להאמין או האם טובה האמונה שלי, לא ממש מתברגת ונכונה לשאילה במערכת הזאת של האנשים... זויות הראיה כל כך שונות לעיתים, שזה מדהים לפגוש בהן מהכיוונים השונים. היום הכל יותר ליברלי ואפשרי, ונקודת הביקורת שלנו פחות אפקטיבית (אנחנו גם מודעים יותר לשוני) לצערינו או לא? זה כבר נושא חדש לגמרי לא?! :)) נראה לי שקצת הסתבכתי עם המילים, אבל מקווה שהבנת את הרעיון המרכזי... מה אתה אומר? יום טוב @ @ J U

למעלה