משפחה

שרי42

New member
משפחה

גם אם זה כבר פורסם לפני חצי שנה, חשבתי שאין מקום מתאים יותר מאשר כאן הבית ממנו בא היה עצוב נורא. אמא שפירנסה בעבודה קשה, אבא לא היה - הוא נפטר כשרק נולד, ואח שחי את חייו, לא ממש התיחס, לא ממש ראה. היא באה מבית שמח, הורים שני אחים וכלבה, המון אכפתיות, שיחה ואהבה. התחברו בעזרת ידידה, היא רצתה לשנות את חייו. התחתנו הוא למד, היא פירנסה ואחרי כמה חודשים כבר הבינה שיש בעיה.``את לא מנקה טוב`` ``למה את יוצאת עם חברה`` ``את בזבזנית נורא`` ``את לא יכולה ללמוד, הפרנסה יותר חשובה`` מילים שפגעו בה. לא משנה מה עשתה, תמיד היתה לא בסדר, תמיד נתן לה להרגיש נורא. היא כעסה, התווכחה ועד שעשתה צעד כבר נשאה ילד ברחמה, הוא ישנה את האוירה חשבה בתמימותה, אני לא שומעת - שיאמר כל מה שיאמר, יש לי את ילדי זה העיקר. והשנים חלפו ומילותיו דקרו, פצעו והיא לא ויתרה, הוא עוד ישתנה היא חשבה. בעבודתה נישאה על כפיים, על חריצותה, רעיונותיה, שיכלה, רק בבית שלה היתה כלום, אפס מאופס, אסירה. ומילותיו הכאיבו לנפשה, לא סיפרה ולא שיתפה, על חזות מאושרת, חייכנית כל הזמן שמרה. והילד הנוסף הגיח לעולמה, הכניס קצת שמחה, אבל רק לתקופה קצרצרה, היא חזרה להיות המחצלת בדלת הכניסה. מאישה רכה, אוהבת, שמחה, הפכה להיות אטומה, שותקת, שונה, ליבה נקרע, גופה נתן אותותיו, בית קברות יותר שמח מהבית שלה. כולם שאלו מה עובר על האישה, אבל אף אחד לא שאל אותה. יום אחד החליטה שדי לה להרגיש נרמסת, עצובה, לילדיה ולה מגיע בית חופשי, שמח, בדיוק כמו שהיא רוצה. התגרשה והוא היה המום, לא הבין מה קרה ``אני לא מכה, אני לא שותה, אני עובד, מביא אוכל ופרנסה, יש לך הכל אישה, מה הבעיה?`` הוא לא השכיל לראות את שראו כולם, את עיניה הכבויות, את שברונה, איך היכו מילותיו בנפשה, את עצבונה, את גופה שהזקין במליון שנה. היא למדה, היא כבר לא תמימה, היא יותר לא מפנימה, היא מדברת, מספרת, מגיבה, היא כבר לא שותקת, היא כבר לא רוצה לשנות אף אחד, היא למדה שיש בה המון כח ועוצמה. והיום בבית שלה יש כבוד לזולת, איכפתיות, שיחה פתוחה והמון אהבה, לפעמים עצוב בו ויש מצוקה, אבל ההתמודדות היא שונה, יש לה את כוחה שלה, יש לה תמיכה מחברים, מהמשפחה והיא אופטימית, יום אחד הם יהיו שוב משפחה (לא איתו כמובן). שתהיה לכולנו שבת נפלאה

סיפור קלאסי

איך בן זוג אחד , יכול לאמלל את האחר ע``י השלטת תבנית של אישיות חדשה שלא מתאימה לרצון ולכמיהות ההתפתחות של האחר. תמיד אומרים שבנישואין צריך לוותר, היכן עובר הגבול, מתי אנו מוותרים על אישיותינו, מתי אנו לא מכירים יותר את עצמנו. זה כל כך נפוץ שזה מבהיל, שבן זוג אחד רומס את אישיותו של האחר , מחלום על שיתוף זה הופך להיות סיוט של שותפות. יש המקבלים את זה בכניעה ויש שמתעוררים עם פגיעה. אני שמח שהתמימות שלך נעלמה , זאת הדרך הבריאה להנות מכל יום חדש ולמצות את אישותך הקסומה , לעולם אל תתני למישהו להפוך אותך לאשה קטנה. שיתוף כן, חברות בוודאי, ויתור כל הזמן, אבל לא רמיסה , אבל לא מחיקה. האופטימיות שלך בסיום הסיפור מותירה בי תקווה שאת תדעי לעולם שאת חשובה בדיוק כמו בן זוגך לעתיד שחייב להיות חבר נאמן , שותף ולא שטלתן. מאחל לך בהצלחה מכל הלב. שלך, ענבר

יפעת*

New member
שרוש מקסימה

מסכימה איתך, אין מקום יותר מתאים לפרסם את זה מכאן. ואין דבר יותר נפלא מלצאת מהחושך אל האור, על אף כל הקשיים. מגיע לכל אחד מאיתנו להיות מאושרים, מאושרים ממש, לא כמעט, לא בערך. מאחלת לך את כל האושר שבעולם, זה מגיע לך. אוהבת יפעת

dafna l

New member
שרי מזדהה עם כל מילה

ומוסיפה הוא לא הכיר חמימות חיבוק חמי ניצול שואה שילדותו נגזלה ממנו בגיל 10 החל את מסע ההישרדות הגטאות ובמחנות. הבן (גרושי חחחח איזה שם) לא קיבל ליטוף חיבוק מילה טובה הרי אלה מחלישים את יכולת ההישרדות כך למד חמי על בשרו. ואני מאמינה שכך חשב שנכון לחשל את ילדו. אצלנו חיבוק ליטוף היה העיקר כשפגשתי את חמי לראשונה קבלת פניו היתה: אצלנו בלי נשיקות וחיבוקים קפאתי על מקומי. אז ברוב תמימותי האמנתי האמנתי שאהבתנו תגבר על הכל ומלכודת זו של התחשבות היתה בעוכרי לאט לאט נכנעתי לרציונליות ויתרתי על עצמי על דרכי על אמונתי לאט דעכתי לתוך החוסר אונים וכך רגל אחת כאן רגל אחת שם החלטתי לא עוד והיום אני כאן שמחה לשתף לפרוק שבת שלום

שבור

New member
הוא לא כ``כ אשם

למה היא לא הוציאה הגה כל השנים האלה? אולי כי באה מבית שמח, וניסתה להראות ששלה גם כזה אולי אם היתה אומרת משהו קודם היה ניתן לעשות משהו , ואם לא אז למה להביא ילדים? סיפור יפה , לא בדיוק אובייקטיבי

שרי42

New member
הוא לא אמור להיות

אוביקטיבי.... ואם היית קורא בעיון היית רואה שהיא כן הוציאה.

שבור

New member
שרי

לפי סיפורך , היא התווכחה ובינתיים נכנסה להריון ואח``כ לא הוציאה הגה. זה נראנ לך בריא?

שרי42

New member
בריא?

בריא? לא - זה ממש לא נראה לי בריא....אבל...אם היתה מספיק חזקה לא היתה מאפשרת לעצמה להגיע למצב שהגיעה אליו, אתה לא חושב? לא תמיד יש לאדם את הכוח הדרוש להתמודד עם סיטואציה מסוימת, לפעמים נדרשת הבשלה נפשית לקחת אחריות מוחלטת על החיים....וזה תהליך שאצל אחד יכול להתרחש בגיל 25 ואצל השני בגיל 40

שבור

New member
שרי

אני בסה``כ הפנתי כלפיה אצבע מאשימה קטנה משום שלא הבשילה קודם לכן

למעלה