משפחת לודמיר

oded 3

New member
משפחת לודמיר

מחפש פרטים על אחות של הסבא רבה שלי. שם אביה היה מנדל מנדלוביץ' מבוקרשט. אחיה, הסבא רבה שלי (יוסף מנדלוביץ') נולד בסביבות 1865, אך איני יודע אם היא הייתה צעירה או מבוגרת ממנו. את שמה הפרטי איני יודע. לאחר שלא התחתנה עד גיל מבוגר יחסית (בסוף יתברר שהייתה בת 30...) ולאחר ש'התחרדה', היא נסעה לארץ "כדי למות בארץ הקודש". היא התגלגלה לצפת, שם בסופו של דבר התחתנה עם בן למשפחת לודמיר(Ludmir). אני יודע שמדובר במשפחה חרדית שבהמשך עברו לירושלים. כמו כן אני יודע שהם היו עשירים מאוד, עסקו בפרדסנות ובעיקר בייצוא של אתרוגים. דב לודמיר (נולד בסביבות 1895 ועסק גם הוא באתרוגים) שהיה מכר של קרוב משפחה אחר שלי הוא ככל הנראה בנה. מישהו יודע פרטים על משפחת לודמיר ?

בעשט

New member
מי לא שמע על מצות לודמיר ?

או מאפיית לודמיר, או אתרוגי לודמיר ? בירושלים, ובני ברק. א77 יבוא כנראה עוד מעט ויספר לנו יותר. האק א לעבן

Novartza

New member
משפחת לודמיר

במקורם חסידי צאנז, התגוררו בצפת, המאפיה נוסדה על ידי אם איני טועה משה לודמיר, חלק מבני המשפחה נהרגו במירון במפולת שהיתה שם, במשך השנים נדדה המשפחה לירושלים, חתנו של דב לודמיר נקרא נחמן אלבום, עליו יש התיחסות בליקוטי שיחות של חב"ד חלק י"ט עמוד 573, וכן באגרות קודש חלק י' אגרת ג'נו.

א77

New member
כן, כדבר הבעשט, הרשיתי לעצמי ...

הרשיתי לעצמי למצוא מספר רגעים ל'שורשים'... ובכן, משפחת לודמיר ידועה מאד. הבעשט מכיר אותם כנראה לא פחות ממני... מצות יהודה בבעלות יהודי מיוחד במינו, מצאצאי ובשם לודמיר. פלג נוסף באותה משפחה שולט על אתרוגי לודמיר. אני מכיר את כל הצדדים והענפים שם. יש גם מהם מי שנכנס לסניטריה וקרמיקה. בכל אופן, מדובר במשפחה מכובדת במאד וגם עניפה. לודמיר זה שם כללי. השאלה מה בדיוק רציתם לדעת. ויש שם מגבלה מסויימת להערכתי, מבכדי לחתור ולנבור בשורשים. צריך לדעת בדיוק באיזה ענף מתעניינים ולמי לנסות לגשת. בכל מקרה, אוכל לנסות ולברר בהזדמנות. אבל רק אם אדע באיזה ענף מהם יש את ההתעניינות.

א77

New member
והנה תשובה

שכתב הפוסק הגדול הגאון רבי משה פיינשטיין זצ"ל, והודפס בספרו אגרות משה. התבונן בנמען המכתב... מצות יהודה שהוזכרו. הנה הם. אלא שבעל המפעל, כיום אינו בקו הבריאות. יש שם כל מיני פועלים. ואולי גם בעה"ב. אך בתיפקוד לא מלא. הזכירו כאן שמקור משפחת לודמיר בחסידות צאנז. נכון שיש בחב"ד לודמיר. אך בצאנז, ממש מסופקני. לודמיר מסתובבים בחצרות רוז'ין, וגם בעוד כל מיני חצרות. יש להם נציגויות גם בחצר גור. שמקורם בצאנז, לא ידוע לי.

Novartza

New member
התכוונתי לבעל המאפיה הראשון

וידוע הדבר, שבצאנז הקפידו מאוד נגד מצות מכונה, לכן עברה משפחת לודמיר לחצרות אחרות, בעיקר לרוז'ין ששלטה בארץ, וכיום חלקם נמצאים בגור, טאלנא וכדומה.

סליחה, אבל קשקוש מוחלט
התחלת המאפייה היא מהאחים )סבי( ר בערל ואחיו ר משה, הם היו כבר 4 דורות חסידי רוזין... ואין להם אף טיפה אחת של דם צנזאי בעורקים

חייקין

New member
אגף משפחת לודמיר מפרוסיה, מאה י"ט

Descendants of Abraham Leib Ludaomer Generation No. 1 1. ABRAHAM LEIB1 LUDAOMER was born in Lippe, Posen province.. He married FRIMMET RUBEN, daughter of HIRSH RUBEN and ROCHEL. Child of ABRAHAM LUDAOMER and FRIMMET RUBEN is: 2. i. THERESE2 LUDOMER, b. 03 2 1858, Rogasen; d. 15 9 1917, Berlin. Generation No. 2 2. THERESE2 LUDOMER (ABRAHAM LEIB1 LUDAOMER) was born 03 2 1858 in Rogasen, and died 15 9 1917 in Berlin. She married ELIAS BIEBER, son of MOSES BIEBER and EVA RAWICZ. He was born 14 6 1861 in Rogasen, and died 23 6 1925 in Berlin. Children of THERESE LUDOMER and ELIAS BIEBER are: i. MAX3 BIEBER, b. 02 10 1888, Rogasen; d. 24 8 1918, WW I. ii. HELENE BIEBER, b. 21 9 1890, Rogasen; d. 15 8 1942, Riga. iii. ADOLF BIEBER, b. 03 7 1892, Rogasen; d. 22 8 1916, WW I. iv. FRIEDA BIEBER, b. 22 8 1895, Gromaden Posen; d. 12 8 1942, Riga. 3. v. SALLY BIEBER, b. 09 9 1897, Gromaden Posen; d. Santiago Chile. 4. vi. JAKOB BIEBER, b. 20 11 1900, Gromaden Posen; d. 05 1 1943, Mauthausen. Generation No. 3 3. SALLY3 BIEBER (THERESE2 LUDOMER, ABRAHAM LEIB1 LUDAOMER) was born 09 9 1897 in Gromaden Posen, and died in Santiago Chile. He married (1) EMMA TOPP. He married (2) MARGARETE PAKULLY. Child of SALLY BIEBER and EMMA TOPP is: i. HELMUT4 BIEBER, b. 17 5 1923. 4. JAKOB3 BIEBER (THERESE2 LUDOMER, ABRAHAM LEIB1 LUDAOMER) was born 20 11 1900 in Gromaden Posen, and died 05 1 1943 in Mauthausen. He married EMMA OTTO. Children of JAKOB BIEBER and EMMA OTTO are: i. URSULA AVIVA4 BIEBER, b. 11 9 1925, Berlin; m. ARIE DUNIEC, 1949, Israel; b. 18 3 1929, Chelm; d. 24 2 2000. ii. WOLFGANG ZEEV BIEBER, b. 01 12 1929; m. SARA SHREM; b. 28 12 1928.​

oded 3

New member
../images/Emo51.gifושאלה ל - א77

תודה למגיבים. ל - א77: האשה שאני מחפש היא אחות של סבא רבה שלי. שם משפחתה לפני הנישואין היה מנדלוביץ' והיא הגיעה לצפת, שם התחתנה עם משפחת לודמיר. פרטים לגבי הענף במשפחה אליו השתייכה ככל הנראה: מצפת המשפחה עברה (למיטב ידיעתי)לירושלים. דב לודמיר היה ככל הנראה בנה (נולד בסביבות 1895). המשפחה עסקה בייצוא אתרוגים. מצאתי באתר של קרן צפת (The Sefad Foundation) פרטים שיכולים להיות של האישה אותה אני מחפש: http://www.safedfound.org.il/detailtombe.asp?id=4886 שוב תודה על העזרה. עודד

למעלה