משפט חזק

משפט חזק

דוד המלך בספר תהילים פרק כג ד) "גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע - כִּי אַתָּה עִמָּדִי" מי הוא ה"אתה" שלכם?

spectacular

New member
../images/Emo127.gif

"אתה" בשבילי זה אני, ההתמודדות שלי עם הפחד ועם ה"רע" "אתה" זה לא מישהו חיצוני אלא פנימי. אני.

"אתה"

הוא קודם כל אני אחרי זה אמי ולפעמים נדמה לי שזה הוא...אלוהים מענין ה"אתה עמדי" הזה
איפה את/אתם? זהו...זה הסוף?

Deerest

New member
על סוף ועל התחלה

לא מדבר בסוף ובהתחלה אני מאמין ברצף... לפעמים יש בו הפסקות. תמיד חייתי במחשבה של: בוקר זה התחלה של יום והלילה זה סופו, יום ראשון מתחיל את השבוע ושבת סוגר אותו. מן מסגרת שיש לה התחלה ויש לה סוף. זה תמיד לווה בתחושות טובות ורעות של התחלה וסיום, לא אהבתי את ה"מניה דפרסיה" בזעיר אנפין הזו. המחזוריות לא עשתה לי טוב. תמיד הייתה הדילמה של נקודת המעבר, ז"א לשמוח בגלל שהגיע סוף שבוע או להתעצב כי אחר כך מגיע תחילת שבוע... לאט לאט עשיתי את המעבר... זה התחיל עם השעון שירד לי מהיד לפני כחמש שנים... הקימה בבקר הפסיקה לעצבן אותי, במקביל לתחושת ההקלה בכניסה למיטה בערב. סגלתי לעצמי חיי רצף עם הרבה פחות משקל ל"התחלות" ול"סופים" אני חושב ש"אתה עמדי" זה אמונה. אלוהים, או מי שזה לא יהיה, "נוצר" בשביל לתת לאמונה כוון ועצמה. אמונה זו אנרגיה. מה שלומך?

חיי רצף

בפורום איך עושים את זה? "אתה עמדי" לא חייב להיות רק אמונה לפי דעתי "אתה עמדי" זה סוג של הרגשה/חוויה שמתבססת על נסיון קודם....מה דעתך? שלומי מצויין
וכשאני קוראת אתכם כאן עוד יותר מצויין

Deerest

New member
אחרי

הפסקה ארוכה ממשיכים מאותה נקודה, כאילו לא עבר "הרבה" זמן. כמו ביחסים בין חברים! "גם אם אלך בגיא צלמוות" נראה לי כתאור למצב מאד קשה שהמספר טרם חווה ולכן אין לו נסיון קודם כדי לסמוך עליו. מכך אני נוטה לחשוב שמדובר באמונה, היא עוזרת לנו במצבים לא מוכרים. הנסיון, כמה שיהיה ממנו, לפעמים עומד חסר אונים מול מצבים חדשים.

טוב

כמו ביחסים בין חברים
ובהמשך לשיחה שלנו להפך הנסיון שלו כל כך טוב וחזק הוא סומך רק עליו הוא מעצים את תחושת "הנורא" כדי להלל/להתפאר ב"אתה עמדי" שהוא סומך/בוטח בו. תראה אותך למטה כותב "יודעים" ולא "מאמינים"

waldmanisrael

New member
אהלן, כן, אים את בוחרת בזה

מאמן אישי זה מישהו שמחויב להצלחה שלי. מישהו שמחזיק אותי להגשים את מה שאני רוצה להגשים. מישהו שאני יכול ליסמוך עליו. מה שלומך ?

"משיהו שמחויב להצלחה שלי"

זה לא גונב את הקסם בהצלחה? נשמע כאילו שאתה מצליח בשבילי. נשמע רע
יחד עם זאת אני מבינה שיש כאלה שצריכים לווי צמוד.

Deerest

New member
שלבים

המשפט "גם אם אלך בגיא צלמוות..." נאמר בשלב מתקדם במערכת היחסים בין האומר לבין "אתה עמדי". שלב ראשון של אותה מערכת יחסים הוא יחס אישי, צמוד. ממש כמו מאמן, הורה. הוא משמש לבניית הבטחון. השלב הבא הוא כאשר החניך מנסה לבטא את עצמאותו, לפחות במילים. אני חושב (עדיין) ש"אתה עמדי" זה יותר סוג של תחושה, לא של קרבה פיסית. המאמן כבר רחוק אבל אני, בזכות מה שספגתי ממנו, אסתדר לבד.

עכשיו באים ../images/Emo13.gif

ואני צריכה לזוז
נכון מאוד תחושה ...בטח תחושה אבל תחושה מבוססת....גם כש"אתה עמדי" רחוק ואפילו כבר לא בחיים. לא רק אמונה....

יום מקסים ../images/Emo42.gif

דירסט מה אתה אומר על המחוייבות שישראל מדבר עליה בפורום? אתה מבין אותו? ביי

Deerest

New member
על פי המילון של דירסט

מחוייבות: הרגשה המבטאת קשר חד כיווני כלפי דבר שזקוק לי או שאני חייב לו. רק המחשבה על ההרגשה הזו כבר עושה לי לא טוב. אני הייתי משתמש במילה שייכות.

Deerest

New member
בבדאי

מה? לא? מחוייבות היא סוג של קשר רגשי. קשר רגשי מעצם הוויתו הוא חד כיווני עד ש... מצהירים עליו כהדדי. בואי נחשוב רגע... היש איזשהו קשר רגשי שמעצם אמירתו את רואה מיד דו כיווניות בו?

Deerest

New member
לא נעים

אני רוצה ללכת לכיוון מסויים, תני לי קצת, טוב? להוציא מצב של הכרת תודה חד פעמית, אני חושב שאת מתארת כאן מצב של "לא נעים". הוא התנהג אלי או עשה עבורי כך וכך אז גם אני מרגיש צורך לעשות עבורו או להתנהג אליו בהתאם. (יש הרבה מניפולטורים שבונים על תכונה אנושית זו שלנו) מה שמעניין בתכונה זו שהיא לא עובדת בשני הכיוונים, מה אני מתכוון? אם מישהו מחוייב אלייך באופן "טוב" את תראי את עצמך מחוייבת אליו גם באותו אופן, לא נעים, לא? אם מישהו מחוייב אלייך באופן "רע" את לא תראי את עצמך מחוייבת אליו גם באותו אופן, לא נעים, לא? ויש את אלא שמחוייבים לנקמה ומתעלמים מהטוב שנופל עליהם. היות והגורם האנושי רחב טווח כאן, לכן הגדרתי את רגש המחוייבות (או כל רגש) כחד כיווני אלא אם במעמד ההתחיבות של המישהו הזה אלייך, שם זה הזמן לקבוע אם זו התחייבות הדדית או לא, או שזה בא עם הזמן. הדדיות של רגש היא מאפיין מאד מורכב וחמקמק, היא לגמרי לא חלק ממנו.

waldmanisrael

New member
היי דירסט

אתה מוזמן ליתרום מיחוכמתך, בוא תיראה אים יש מישהו שאתה רוצה להעצים אותו,

למעלה