משקיע = כסף

li1701

New member
משקיע = כסף

משקיע מתעניין בפטנט שלי. בכדי להיות שותף שלי הוא צריך לתת לי משהו... סכום כסף כלשהו. כמה אני אמור לבקש ממנו כדי שיהיה שותף שלי? היות ואני בעל הפטנט. תודה על העזרה

כמה אחוזים לתת למשקיע?

Li שלום רב, הכלל היחיד הוא שאין כללים, וכל חלוקת אחוזים היא אפשרית. כמות האחוזים שנהוג לתת למשקיע מושפעים מאוד מהפרמטרים הבאים: - כוח המיקוח של הצדדים באופן כללי. - גובה ההשקעה. - שלב הפיתוח של המיזם - האם כבר הושקעו כספים? האם מדובר רק ברעיון? האם יש אב טיפוס? - משקיעים נוספים. - זמן הפיתוח הצפוי של המיזם. - סוג המשקיע. ועוד. אם תתן לנו מידע יותר מפורט, נשמח להרחיב. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

li1701

New member
נתונים

- גובה ההשקעה - כ-20000 דולר לרישום הפטנט בעולם בכל מקום שניתן, ו-20000 דולר לחברה שמייצרת אב טיפוס, ייצור בסין ולחברת שיווק שתשווק את המוצר על המדף. - לא אין אב טיפוס ולא הושקע שקל במוצר אני הכנתי לבד דוגמא ואיתו אני מסתובבת, המוצר הוא לא מסובך, פשוט מאוד אין משקיעים נוספים. - כחודש - המשקיע צריך להאמין במוצר ולהשקיע בו ולהביא להצלחתו. איזה עוד מידע אתם צריכים?

גובה ההשקעה

שלום LI, על אף שנבצר מאיתנו מלפרט עלויות באמצעות האינטרנט (מגבלות החלות על עורכי דין), אני חייב לציין שככל הנראה לא בדקת את נושא עלויות הגשת בקשות לפטנטים לעומק ולכן ישנו כשל מהותי בגובה ההשקעה שאת מבקשת ביחס למטרת ההשקעה. המידע שצריך לצורך הערכת כדאיות הם נתונים קונקרטיים, לדוגמא כמה אחוזים המשקיע דורש, נתונים רבים מהתוכנית העסקית המתייחסים לנתחי השוק, עלויות הייצור, שיווק, פרסום, נתונים לגבי היכולת להחזרת סכום ההשקעה, משך הזמן הצפוי להחזרת ההשקעה ונותנים כספיים לגבי היכולת לנהל את העסק. בנוסף, צריך לחדד את הציפיות שלך מהמשקיע - כלומר, האם את מחפשת משקיע פסיבי שיכניס כסף לפרויקט או משקיע אקטיבי ש"יביא להצלחתו". יש לזכור שמשקיע אקטיבי משקיע גם מזמנו ולא רק מכספו ולכן ידרוש בד"כ יותר מאשר משקיע פסיבי. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה