משרד הפנים-התבלבלתי לגמרי...

haych

New member
משרד הפנים-התבלבלתי לגמרי...

אני צריכה להחליף ספח בת.ז כדי לשנות למצב משפחתי "נשואה".
אני מעוניינת לשמור על שם משפחתי מלפני הנישואין.
כשפתחנו תיק ברבנות, הייתי צריכה להחליט באופן מיידי על שם המשפחה שאני רוצה, אז כתבתי את השם שלי ואת השם שלו - וזה מה שמופיע בתעודת הנישואין. אבל החלטתי שאני רוצה להשאיר את שמי מלפני הנישואין ולא להוסיף.
האם העובדה שמופיע בתעודת הנישואין שם אחר ממה שאני רוצה-משפיעה באיזשהוא אופן? אני לא רוצה שירשמו לי כ"שם קודם" את השם שלי+שלו וכשם נוכחי את השם שלי. אני פשוט רוצה רק את השם שלי.
איך אני עושה את זה? בעמדות האוטומטיות? בדואר? איך זה עובד עם הדואר-האם יש לשלוח בדואר רשום?

בנוסף, הבנתי שאני צריכה לצרף גם דרכון לבקשה לעדכון הספח - זה נכון? כי מעבר לעדכון הפרטים, אני גם צריכה לחדש את הדרכון בגלל שנשארו לי 2 עמודים ריקים. את זה הבנתי שאי אפשר לעשות בעמדות האוטומטיות, נכון?
אז מה סדר הפעולות פה? קודם לשנות מצב משפחתי ואח"כ לחדש דרכון? או להגיש הכל דרך הדואר ואז הם יכולים לעשות לי את הכל יחד? האם הדרכון הישן חוזר אלי?

אני מנסה להמנע בכל דרך מלהגיע למשרד הפנים ולהמתין בתור.
ניסתי להשיג אותם במענה הטלפוני- אבל לא הצלחתי להגיע לדבר עם נציג, כל שלוחה מעבירה למענה מוקלט...

sharpantie

New member
בסניפים מסוימים

החלפת ספח נעשית בתור נפרד שהולך יותר מהר. בגלל בקשתך המיוחדת
לשינוי שם עדיף שתגיעי לסניף . אפשר להגיע בשעות סמוך לסיום העבודה
שאז התורים קצרים יותר.

haych

New member
אבל אני לא מתכוונת לשנות שם

יש לי שם משפחה X.
אני מעוניינת להשאר עם שם משפחה X.
בתעודת הנישואין שלי רשום שם משפחה Y+X - וזה המקום היחיד בו השם מופיע ככה.
בתעודת הזהות אני רשומה X ורווקה, ואני רוצה להיות X ונשואה. יכול להיות שבגלל שברבנות נרשמתי אחרת זה יחשב לי כשינוי שם?

sharpantie

New member
זו סיבה נוספת

שבגללה כדאי שתגיעי אישית עם תעודת הנישואין. אל תציגי את התעודה בפני הפקיד אלא אם תתבקשי.

למעלה