מתארגנת מחאה למען ממשלת אחדות כנסו

בדנתמ

New member
או במלים אחרות:

כשגוש השמאל מנצח, הוא צריך להוביל את המהלכים המדיניים באופן בלעדי ובלי להקשיב לימין, אבל כשגוש הימין מנצח, אין לו לגיטימציה להעביר מהלכים בלי ממשלת אחדות עם השמאל. נפלא. בגלל אנשים שחושבים כמוך אנחנו תקועים בחרא בו אנחנו תקועים היום.

kadimalikud1

New member
אתה טועה וצודק כנס להבין

את ודק בכך שגוש הימין ניצח . אתה טועה בכך שאתה אינך רואה בקדימה ממשלת ימין לפי ראייתי קדימה היא ימין מרכז וליכוד קצת יותר ימניים מהם . יחסם לנושא המדיני איננו ביטול מולחט כ]י שגוש ימני קיצוני עלול לגרום . אני רואה אפילו את ליברמן כיותר פרגמיסט מגורמים אחרים בימין גדון איחוד לאומי . אין קיום לממשלה שאין לה את היכולת להתמודד עם הנןשא המדיני ולבטלו כליל זה לא יקרה . לכן לפי ראייתי ממשלת קדימה ליכוד עם או ליברמן או ש"ס יהודת התורה היא בהחלט ימין אך ימין מציאותי . כשאריה אלדד יזכה ב30 מנדטים אז אני אקבל את דבריך .

בדנתמ

New member
אתה מגזים וגם טועה עכשיו...

לא אמרתי שאני תומך באיחוד הלאומי, למרות שאריה אלדד, הדוגמא שנתת, הוא דווקא הקול השפוי ביותר שם. אמרתי שמבחינה חברתית כלכלית קדימה הם ימין, ואפילו ימין כמעט קיצוני. מבחינה מדינית הם שמאל. אין מה לעשות. אם כי הם לא שמאל כפי ששמאל אמור להיות. הם לא מונעים מאידאולוגיה שמאלנית, אלא מהלך הרוח בתקשורת וכניעה ללחץ בינ"ל. הדבר גורם להם לנהוג מדינית שמאלה מהעבודה בסוגיות רבות, ופעם בשנתיים לצאת למבצע צבאי נרחב כדי שאנשים כמוך וכמו רוב הציבור לא יתפשו אותם כשמאל, פשוט כי מרכז הוא יותר פופולרי. האיחוד הלאומי הוא ימין חזק ומובהק, איך הם אינם ימין קיצוני. אין היום בכנסת מפלגת ימין קיצוני, וטוב שכך. יש מפלגות שהן פסאודו-שמאל-קיצוני, והן הסיעות הערביות. אבל אני מתקשה לכנותן שמאל, כי הן יותר נוטות לכיוון ימין אבל מהצד הפלסטיני של העימות ובעיניי פועלות נגד המדינה ואין להן לגיטימציה לשבת בכנסת. העבודה היא שמאל מתון. מרץ הם שמאל חזק מאוד, קונטרה לאיחוד הלאומי אם תרצה. הליכוד הוא ימין מתון - קונטרה לעבודה. החרדים הם סקטוריאלים אז נניח אותם לרגע בצד. הבית היהודי הוא ימין סמי-סקטוריאלי. ישראל ביתנו הם ימין מתון, עם "ניחוח" של סקטוריאליות חילונית. קדימה הם בלבת העניינים לא שמאל ולא ימין, אבל גם לא מרכז. הם לא אידאולוגים, אלא אופורטוניסטים, כפי שהדגשתי כאן פעמים רבות. המניעים שלהם אינם טובת המדינה ברוח האידאולוגיה שלהם, כי אם טובתם האישית של חברי המפלגה. הדבר יוצר מראית עין של ימין כלכלי ושמאל מדיני, כאמור, אך למעשה, מתחת לפני השטח הם נבובים. אבל הם בטח לא ימין. בקשר להתמודדות עם הנושא המדיני: כאמור, הימין המתון מוכן להתמודד איתה. הליכוד וישראל ביתנו מוכנים לכך. למעשה כל מפלגות הימין, אולי להוציא את האיחוד הלאומי, שבקשר אליהם איני יודע בדיוק, מוכנות לטיפול בערוצים המדיניים. יחד עם זאת יש לזכור שכדאי לבחון את הסוגיות המדיניות בעיניים בוגרות ולוגיות ולא ברגשנות. אידאולוגיה היא דבר חשוב, אבל יש ליישב אותה עם העובדות בשטח. במצב שבו הצד הפלסטיני לא מאוחד תחת הנהגה מרכזית ולא נשמע להנהגות שכן יש לו... במצב שבו ההנהגות הפלסטיניות שואפות להשמיד את אחרון יהודי הארץ... במצב שבו ההסתה בקרב הציבור הפלסטיני נגדנו מתחילה בגיל הרך, וילדים בגילאי גן לומדים שצריך להרוג את הכופרים היהודים... במצבים כאלה אי אפשר להגיע לפתרון מדיני עדיין, והאמן לי שאני מצטער על כך מאוד. תחילה עלינו לפעול לייצוב הפלסטינים תחת הנהגה אחת, שנוטה יותר לכיוון הרציונליזם ושואפת לשפר את איכות חיי הציבור שלה ולא לשמור אותם בתקופת האבן כדי לשלוט בהם יותר בקלות ולהסיתם נגדנו. במקביל עלינו לפעול להגנה על גבולותינו מפני איומי הטילים ולהשבת גלעד לחיק משפחתו. אני מבטיח לך שאם מקסיקו היו יורים טילים על ארה"ב היום, מחר מקסיקו סיטי, על 30 מיליון תושביה, היתה נמחקת מעל פני האדמה. מדינה צריכה להגן על עצמה, גם אם במקביל היא שואפת לפעול בערוצים מדיניים. ובנוגע לערוצים אלה, עלינו להכשיר תחילה את השטח, וזה ייקח מספר שנים. לא ניתן להגיע בממשלה הבאה להסכם בר קיימא. יש להגיע לשורה של הסדרים (אחרי הפלת החמאס וסיוע לייצוב השלטון המרכזי ברש"פ)שלא יכללו וויתורים בלתי הפיכים מצידנו ולא יכללו סיכומים לגבי טריטוריה, וכד'. עלינו לפעול בראש ובראשונה להסרת ההסתה מתוכניות החינוך הפלסטיניות ודברי הרצח והשנאה מהמסגדים, במקביל למתן תמריצים מצידנו שיסייעו לציבור הפלסטיני לקיים רמת חיים גבוהה מכפי שאי פעם הכיר. לאחר מכן (ואם נפעל בצורה אופטימלית הדבר ייקח 10-20 שנה) ניתן להתחיל בגיבוש הסכם סופי ומוחלט לשלום. לא הסכם ביניים שלא נותן לנו שיט. הסכם שלום הוגן ובר קיימא שיאפשר לשני העמים לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר. וגם הסכם כזה צריך להכיר בשלבים ההכרחיים וההדרגתיים שיתווה. אותם ילדים שגדלים על דברי שנאה היום, ישנאו אותנו גם בעוד עשרים שנה, אבל אולי ילדיהם יקבלו חינוך מעט יותר שפוי, וכו'. וזה לא בגלל שאני לא רוצה שלום איתם. להפך, אני חושב ככה בגלל שאני מאוד רוצה שלום איתם. אני לא מבין למה בני אדם הם כאלה מטומטמים וטובחים אחד בשני על ימין ועל שמאל, כאילו שאין לנו מספיק צרות בעולם בדמות מחלות וכד'. אבל אני מאמין שהגישה הטובה ביותר לפתרון כל בעיה היא הגישה הלוגית והשקולה. גיבוש אסטרטגיה לוגית יפתור בסופו של דבר את הסכסוך האזורי, אבל הכנסת פקטורים רגשיים ולא ריאליים לימין או לשמאל רק תרחיק מאיתנו את המטרה. צריך להבין איפה שאין פה פתרונות קסם, ובהיעדר מרלין הקוסם או גנדלף האפור, לא נוכל לפתור את הסכסוך הזה בעשור שיתחיל עוד שנה, או אולי אם יתמזל מזלנו נפתור אותו ממש בסופו של העשור ההוא. אני חושב שהדרך של השמאל שגויה דווקא בגלל שהיא מרחיקה את השלום. אני חושב שתזמון ותכנון הם שמות המשחק פה. תכנון מחופף ולקוי שלא רואה לטווח הארוך, ותזמון לחוץ ולא מושכל, יביאו עלינו מפלה. אם לא נשכיל להבין את זה ונמשיך בנסיונות העקרים שלנו ולא נפעל בערוצים שציינתי למעלה (חינוך וכו') רק נרחיק מאיתנו את השלום ובמקום 10-20 שנה הוא יגיע בעוד 50, אם בכלל. תבין שימין מתון הוא לא כזה נורא כפי שהתקשורת מציירת לך. דעות כמו שלי בסופו של דבר מנסות להגיע לאותו מקום אליו אתה שואף, אך בגישה שונה. בעיניי זאת הגישה השקולה והבטוחה יותר, או כמו שאמר מלך הבלוז: never make your move too soon.

MIIKLE

New member
אולי לא שמת לב אבל העם בחר ימין באופן מובהק

להצביע לאחת ממפלגות המחנה הלאומי זה כמו לקבוע שבנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה יש לנו רוב יציב של 65 חכ"ים ולכם לא! הימין הוא זה שישלוט וקווי היסוד של הממשלה יהיה של ממשלת ימין רק אם קדימה תסכים לקווי היסוד של הימין היא תשב בממשלה אחרת עופו לאופוזיציה לא רוצים אתכם!!!

motyka

New member
אין פוליטקאי בלי אגו, אנשים נטולי אגו מוקצן

אנשים נטולי אגו מוקצן לא מגיעים לפוליטיקה

למעלה