מתלבטים בנוגע לשם... נשמח להכוונה/עזרה משהו..

מתלבטים בנוגע לשם... נשמח להכוונה/עזרה משהו..

שם המשפחה של בעלי הינו "מגר" כמובן כיום זהו גם שם המשפחה שלי... לי יש בעיה מאוד עקרונית עם השם הזה משום שבעברית יש לו משמעות שלילית מלשון מיגור = למגר= להשמיד= להרוס וכדו'... בעלי בלי קשר לכשהתחתנו אמר שהוא גם-כן מעוניין להחליף את השם אבל כמובן לא מאותה סיבה. כיום אנחנו מתלבטים בן שם המשפחה "לביא" לבין שם המשפחה "בר". הסבר קטן למה דווקא שני אלה: מוצאם של הורי בעלי -גרוזיה, ובגרוזינית השם מגראלשווילי = בן-מגר, מגרא=חזק חיפשתי שם שגם יהיה יפה וגם עם משמעות דומה - אין הרבה מילים נרדפות למילה חזק שיפות כשם משפחה ומשום מה השם "לביא" נראה לי מאוד מתאים כמו כן שהוא גם יפה וניטראלי. בעלי התייחס יותר לאותיות ולא למשמעות והציע את השם "בר" שזה ה"ב" של תחילת המילה "בן" וה"ר" של סוף המילה "מגר" אשמח אם תתנו לנו עוד צורת הסתכלות כי עוד לא הגענו להסכמה הדדית, זה שם שיעבור לילדים וחשוב לי שיהיה יפה, ישראלי, ובעל משמעות חיובית... מה אתם הייתם בוחרים? איך לבחון מה יותר נכון? תודה מראש - והמשך יום מקסים

ilanamysticana

New member
נסיון

השם לביא שזה שם אחר לאריה הוא שם יפה בהחלט לבר לעומתו יש מובנים רבים זה נקי,טהור תבואה מסבאה , בן ויש עוד. יש אפשרויות רבות משפחת פלד (חוזק כי זה מתאר פלדה) אפשר משפחת מגן (יש שימוש באותיות הראשונות של השם הקודם) ומגן מבטא הגנה (מגן דוד) יש עוד הרבה שמות אך עליכם לנסות למצוא כי זה השם שלכם לדורות הבאים שיהיה בהצלחה ושיהיה רק טוב

../images/Emo45.gif תודה רבה על התגובה

המשך יום מקסים

שלום כוכב לבן

כפי שכתבת, חשוב כי המשמעות של שם המשפחה אכן תהיה חיובית. נקודה למחשבה - מיגור השלילי בחיים הוא חשוב ביותר וניתן לפרש את המילה הזו לכמה כיוונים. בכל אופן, באם ברצון ראשי המשפחה - את ובעלך - לשנות את שם המשפחה, יש להתאים את שם המשפחה, בנוסף למשמעותו החיובית, לכל בני הבית. כרגע, אין בשם המשפחה אותיות אהוי אך אם תשנו לדוגמא לשם המשפחה לביא, יש בו את האות י ואת האות א והשפעתן על כל אדם היא שונה בהתאם לשמו. המלצתי היא לחשוב על כמה שמות שמקובלים על שניכם!!! ואותם לבדוק לעומק ובדקדוק רב לא להמעיט בערך השינוי.. בהצלחה! בברכה, נורית.

נורית שלום ../images/Emo13.gif

איך שאני מכירה את בעלי הוא יקרא לזה "הוצאה מיותרת", מה שמחזק את זה שיצא לנו להיות בדיבור עם איזה רב והוא אמר שלא משנה מה נבחר שאין שום משמעות והשפעה על האדם ע"פ ההלכה כשמדובר בשם משפחה. כמו שציינת אנחנו כבר בשלב של שני השמות "לביא" ו "בר" - נכון כל אחד רוצה יותר את השם השני, אבל שנינו נחיה אם לבסוף יבחר השם שפחות היה בעדיפות. בשמותינו הפרטיים יש אהוי אני: נילי, ובעלי: מיכאל, לדעתי "מיכאל לביא" נשמע יותר יפה מ "מיכאל בר" או... "נילי לביא" / "נילי בר" - זה כאילו כל שם הוא סגנון אחר
בכל מקרה תודה על ההמלצה אם יש לך עוד איזה טיפ - אשמח לשמוע. שיהיה לך המשך יום מקסים

שלום כוכב לבן

בהתאם לנתונים הקיימים - מבחינה נומרולוגית הייתי ממליצה לחשוב על אפשרויות נוספות. אם זה או בר ולביא בלבד - בר עדיף. בברכה, נורית.

למעלה