מתלבטת. אשמח לעצתכן

מתלבטת. אשמח לעצתכן

הי. אני בת 40. יש לי ילד אחד בן 4 מהריון ספונטני. עברתי אתמול (ביום שלישי) שאיבה. שאבו 9 ביציות ויש 5 עוברים. בפעם קודמת גידלנו 9 עוברים לבלוציסטים. החזירו אחד לבקשתי שנקלט ונפל. לא הצליחו להקפיא אף עובר. עכשיו ברקוביץ העמיד לי שתי חלופות החזרה מחר של שניים או ביום שני של אחד. מאחר שמפחדת מתאומים (סיבוכים של הריון ופגיות) ורצה שאני אהיה שקטה המליץ על החלופה של יום שני. מה דעתכן? האם יום שני זה לא מאוחר מידי (פעם קודמת היה ביום החמישי לא השישי) אשמח לעצתכן

מה לגבי להחזיר מחר אחד? ואת השאר להקפיא ביום 3?

באופן כללי אני בעד בלסטו, אבל בשל ההתנסות של פעם קודמת שלא הצליחו להקפיא אף אחד מהבלסטו, אולי עדיף להקפיא ביום 3. בעיקרון את הטרי נראה לי עדיף היה כן לגדל, אך לא ניתן לדעת מי מהעוברים יחזיק עד יום 5-6 ואם רוצים להקפיא יום 3, אין ברירה אלא להחזיר יום 3.

לגבי יום 6- אין בעיה, עד יום 6 ניתן להחזיר. זה רק אומר שההשרשה תיהיה ממש סמוכה (כמה שעות עד יומים) מההחזרה.

בהצלחה!!

כן...

Cuenquitta

New member
סליחה?? מה זאת אומרת לא אופציה מבחינתו?!

להכריח אותך "להסתכן" בהריון תאומים כשאת אינך מעוניינת בזה, זה פשוט לא בסדר.
אם הוא חושב שיש מקום להחזיר ביום השלישי, את בהחלט זכאית להחזיר אחד ולסרב ליותר, והוא אמור לקבל זאת!
אני אמנם מחזירה שניים (כשהרופא מרשה, בד"כ הוא דווקא הגורם המגביל ולא להיפך), אבל שוב, זכותך המלאה לבקש ולקבל החזרה של עובר בודד.
עם זאת, כיוון שלבלסטו יש יותר סיכוי להצליח, אם יש כמות יפה של עוברים טובים, זו בהחלט אופציה נפלאה.

בלונד23

New member
אף אחד לא יכול לייעץ לך

זה באמת סיכון רב מאוד לחכות ליום שני. מצד שני יותר סיכוי להשתרשות.
אין לי המלצה, אני תמיד החזרתי ביום 3 מכיוון שאף פעם לא היו לי הרבה, והחזרתי 2-3.

Hadara111

New member
דעה קצת שונה

אני מבינה את החשש מהריון תאומים אבל בגיל 40 סטטיסטית סיכויי העובר להקלט יורדים משמעותית והחזרת מספר עוברים מעלה סיכוי להריון.
אם זו הייתי אני, הייתי מחזירה שניים מחר. בעיני האופציה של לא להקלט ולעבור את הכל שוב פחות רצויה מהסיכון המופחת של הריון עם שני עוברים בגיל כזה.

למעלה