מתלבטת..

eti911

New member
מתלבטת..

שלום רב, אני מורה כ-10 שנים, חוזרת לארץ בסוף שנה אחרי שליחות בחו"ל. (נשואה+3) החלטתי שאני רוצה לעזוב את המקצוע מכמה סיבות: - רמת השכר של המורים בארץ - בארץ לא היתה לי קביעות ונאלצתי לחפש עבודה כל שנה - המקצוע מאד שוחק (ברור שגם מקצועות אחרים, אבל עדיין..). וממש נמאס לעמוד מול כיתה במצב של היום. בהתחלה חשבתי על לימוד סיעוד ולהמשיך כמיילדת. אני מאוד נמשכת לתחום הרפואה. מכיוון שלימודים אלה אורכים שנתיים וחצי, העבודה במשמרות והמשכורת פחות או יותר כמו של מורה- ויתרתי על זה. אח"כ חשבתי על מזכירות רפואית, מכיוון שיש לזה "נגיעה" בתחום הרפואה, וזו נראית לי עבודה נוחה,אבל שוב, המשכורת נמוכה (לפי מה שביררתי). אני עדיין בהתלבטות לגבי מקצוע זה. אני לא מחפשת משכורת מרקיעת- שחקים, אלא משכורת מכובדת שאוכל להתפרנס ממנה בכבוד (5,000-6,000 ש"ח זה סביר?) לא הייתי מס' שנים בארץ, כך שאני לא בטוחה לגבי המשכורות בארץ, הביקוש לעבודות, וכו'.. (אני גם מאפרת כלות- אולי אוכל לפתח את עצמי בזה..) יש לי יחסי אנוש מעולים, אני חרוצה ודייקנית ולומדת מהר, אני לא מתחברת לעבודה רק עם מחשבים, כמו הייטק,אבל לא מפריע לי לעבוד בעבודה משרדית שכוללת גם אנשים וגם מחשב. אנא, עצתכם, תודה מראש אתי

מנסה למקד

נתת רקע די ברור אבל לא ניסחת באופן ברור את ההתלבטות אני לא מתחכם ומבין שאת שואלת את עצמך "מה לעשות", אבל למה בדיוק את מצפה מהשיחה, שמישהו יציע לך מקצוע ? תפקיד ? או לפי מה שאמרת כדאי שתלמדי כך וכך . . לפני הצעות מסוג זה אולי עדיף להתעכרב על שאלות כמו : טוב לך להסתפק בשכר ממוצע ? יש לך איזה חלום שאף אחד עדיין לא זכה לשמוע אותו ? מה קשה לך כאמא בהקשר של יציאה לעבוד ? נסי לנסח שאלה שמקשרת בין חוויה אישית לשאלה המעשית תתפרעי

eti911

New member
לא כ"כ הבנתי למה אתה מתכוון

בהתחלה, אסתפק בשכר ממוצע (מצחיק, אבל מעולם לא הגעתי לשכר ממוצע, לכן לי זה נראה כמשהו טוב). לאחר מכן אקווה להתפתח. בנוגע לחלום- כרגע לא, למרות שבעבר , כמו שכתבתי, החלום שלי היה להיות אחות/ מיילדת/ עובדת עם יילודים. כאמא, לא קשה לי לצאת לעבוד, התכוונתי למשמרות בלילה שכאמא, זה כן נראה לי קצת בעיה.. למה התכוונת בלנסח שאלה שמקשרת בין חוויה אישית לשאלה מעשית? ההתלבטות שלי היא יותר מה ללמוד, באיזה מקצוע לעסוק, כאשר לא ברור לי באופן מוחלט במה ארצה לעסוק "כשאהיה גדולה".. חשבתי כן לקבל טיפים, רעיונות,המלצות או אפילו אם מישהו מכיר מקרוב את המקצועות הנ"ל מקרוב.. מובן שחיפשתי באינטרנט ושאלתי, וכרגע אני מחפשת כל מידע שיוכל לעזור לי להחליט..

coachingyou

New member
בואי להגשים חלום

אתי שלום, קראתי את דבריך ומצאתי שאת די מבולבלת בין אופציות שונות שאת מעלה ומורידה באותה נשימה. אני מבינה, שבנוסף לחיפוש תחום עבודה, את במצב של Relocation וגם זה מקשה לקבל החלטה כי זה מעבר שדורש הרבה מהמשאבים שלך ושל משפחתך. ולכן הייתי מציעה לך לחשוב על אותו 'חלום' שיש/היה לך, שהיית רוצה להגשים, זה שאת דוחקת לפינה ולתת-מודע מחשש שלא תוכלי להגשים אותו. דווקא בעיתות של התלבטויות, של שינוי, מעבר - זה הזמן לעשות את השינוי 'עד הסוף' ולמצוא את אותו תחום שחלמת לעסוק בו, גם אם הלימודים יקחו שנתיים וחצי, וגם אם זה לפתוח עסק חדש. קודם כל תעלי את החלום/הנושא עד דל שפתיך - אח"כ תוכלי להתחיל לחשוב איך להגשים אותו. האומץ לדבר עליו הוא נקודת הפתיחה שלך. ואכן - לא הייתי מייעצת לך לבחור בברירת מחדל רק כי זה קל/נוח למצוא. תבחרי את מה שהיית רוצה לעסוק בו. זה הזמן וזו ההזדמנות. בהצלחה, דורית גן-מור

restart2

New member
קבלת החלטות

היי ברוכה הבאה! החלטה ראשונה שהיא הרת גורל התקבלה. אין ספק שהידיעה מה אני הולכת לעשות מקילה את הנחיתה. עם זאת המורכבות בבדיקת היתרונות והחסרונות מול המקצועות שהעלית אינם מלאים. עבודה היא הנאה, בדקי את החלום ואיך ניתן להגשימו כי יש יותר מאלטרנטיבה אחת. להלן מקבץ שאלות שיתכן וייסייעו לך בבחירת הלימודים מקצוע (התייחסי גם לסדרי עדיפות שלך בחיים)- מדוע אני רוצה את מה שאני רוצה? איך זה ישרת אותי? מה ארוויח? על מה אני מוכנה לוותר- תמורת רווח זה? האם אני מוכנה לקחת על הפעולה/החלטה שלי אחריות? מה המחויבות שלי מה הדאגה שלי ומה חשוב לי יותר ממה? בהצלחה
אירית שעל מאמנת אישית ועסקית www.iritshaal.co.il

eti911

New member
התשובות שלי-

למה אני רוצה את מה שאני רוצה? תחום הרפואה תמיד עניין אותי. מה ארוויח, איך זה אשרת אותי? לעבוד במקום / מקצוע שמעניינים אותי (ולא לעמוד מול כיתה..) בוודאי שאני מוכנה לקחת אחריות על ההחלטה שלי. מה חשוב לי יותר ממה? זו השאלה העיקרית.. קודם כל- חשוב לי מאוד השכר. בתור מורה, שמעולם לא הרוויחה יותר מ 2500 ש"ח בחודש, אני חושבת ש"מגיע" לי לעבוד במקצוע שיפרנס אותי בכבוד. אני רוצה גם, כמובן, להנות במקצוע. לכן חשבתי על לימודי סיעוד או מזכירות רפואית, שאלה מקצועות שיכולים לעניין אותי כי הם קשורים קצת לכיוון הרפואי. אני לא יודעת לגבי השכר במקצועות אלו, ואני לא בטוחה שאוכל לצאת ללימודים של שנתיים וחצי (שלושה ילדים..). לכן רציתי עיצה, ו"פוש", כי אולי בכל זאת כן כדאי לחשוב על זה.. מקווה שעניתי על השאלה..

לא לוותר על החלום

הי אתי, חבריי ענו לך תשובות רחבות, ואין לי באמת מה להוסיף על השאלות שאת צריכה לשאול. לגבי ההתלבטות הקונקרטית - מזכירה רפואית זו מזכירה לכל דבר. אם מעניין אותך תחום הרפואה לא תרגישי קרובה אליו יותר מכיסא המזכירה. לכן זה נראה לי די מיותר בסיטואציה שלך. אני לא חושבת שאת - או מישהו אחר - צריכה לוותר על החלום, אלא פשוט למצוא את הדרך הנכונה להגשים אותו. חשבת למשל על לימודי דולה (תומכת לידה)? זה לימודים לא תובעניים במיוחד שמכניסים אותך ישירות לתחום העיסוק שמעניין אותך והתשלום על שירות זה גבוה בהחלט. עם זאת, בדרך כלל מדובר על להיות עצמאית וחשוב שתבדקי אם הדבר מתאים לך. אם תרצי עוד פרטים על התחום אוכל להפנות אותך. דפנה קינן מורחיים - פרסונה משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי www.persona-hr.co.il 054-7503716

eti911

New member
או קיי, תודה. לגבי דולה-

אני צריכה עבודה קבועה ומסודרת, אני לא חושבת שמתאים לי משהו "מדי פעם" כמו דולה..

זמן להחליט?

תראי קראתי את הדברים ויש לי שאלה מכיוון שאני מכיר דולות, מורות ועוד מגיוון מקצועות בהם מרווחים מעל, ב, ומתחת לממוצע מכיוון שבכל אחד מהמקצועות את מראה עניין אבל מאוד ברורה במה לא יצליח ולמה זה לא מתאים לך באופן אישי מכיוון שהרף היחיד שאת מציבה הוא של 2500-3000 ש"ח הרי הצלחת להשאיר את כול האפשרויות פתוחות בפנייך אך חסומות מיד שאלתי היא כדי לצאת מהאין סוף אפשרויות עלינו לוותר על רוב האפשרויות על מה את מוכנה לוותר כדי להרוויח 2500-3000 ש"ח? עניין? חלום? דולה? מה?

eti911

New member
על מה אני מוכנה לוותר?

אני מוכנה לוותר על הרעיון של דולה, למשל. על עניין בעבודה אני חושבת שלא אתפשר. אני לא רוצה לעבוד (שוב) בעבודה שלא יהיה לי בה עניין, וש"אקלל" את הרגע שקמתי בבוקר (בהגזמה, כן?) לגבי ה-3000 ש"ח- זה לא הסכום האידיאלי שאותו הייתי רוצה לקבל בתמורה לעבודה שלי. ציינתי שזה סכום ראשוני-התחלתי. אני חושבת שיש לי הרבה כישורים, מכדי לקבל פחות משכר מינימום. אני צריכה שיעריכו את העבודה שלי, ואת המאמצים שאני משקיעה בה (וכן, היום מעריכים בעיקר בתלוש..)

אז מה מעניין אותך?

דולה לא מה כן? שימי לב כי את מודעת לעובדה שהשכר הוא תולדה של כישורים ידע וניסיון ולכן ההתחלה עומדת על שכר מינימום, לכן בואי תפרטי מה כן? כדי שיוכלו לסייע לך בלבנות מסלול קריירה, אני הייתי שואל אותך מה את עושה הכי טוב/אוהבת לעשות? ממה את יכולה להרוויח כסף מיידי? עם הרשימות הנ"ל הייתי שולח אותך לנסות להרוויח כסף מזה כדי לבחון את היכולת והדרישה במידה ותנסי צרי איתי קשר ונראה איך מתקדמים

junior mumbler

New member
אנסה להיות יותר מעשי

לא אבלבל לך ת'מוח ב"מה את מחפשת" ו"מה החלום שלך" וגם לא אמכור לך את עצמי. מניסיוני, קשה להתפרנס בארץ (ויעידו על כך כמות האנשים שהתנפלו בניסיון למכור לך את עצמם בשרשור זה) ובמיוחד למי שזקוק ליציבות ובטחון. מה לעשות, לא כולנו בנויים לחיות בלי לדעת מה ייכנס לבנק בחודש הבא. רעיון הסיעוד הוא רעיון מצויין. יש גם תוכניות להסבה עם תנאים לא רעים. נכון, יש בזה שחיקה ומשמרות בהתחלה, אבל יש גם סיפוק רב, ובהמשך יש גם אפשרויות תעסוקה נוחות יותר (אחות מרפאה, משרה חלקית ועוד). מנהלת חשבונות - יש הרבה עבודה רוטיניות, צריך ערנות לפרטים והספק. בנוסף ההתחלה קשה, קצת קשה למצוא מקום ללא ניסיון, אבל לאחר שצוברים ניסיון ראשוני, מנהלת חשבונות טובה עוברת את רמות השכר עליהם דיברת. אדמיניסטרציה - במקום מזכירה רפואית, עדיף ללכת על משרות באדמיניסטרציה בהי טק (איך האנגלית?) או אדמיניסטרציה של מכירות, למשל. הערה אחרונה - כיום עם "אופק חדש" השכר של המורים הצעירם בהחלט עלה ולמנהלים יש יותר כוח להשאיר מורים טובים. בנוסף, יש גם אופציה של מעבר להוראת של מקצוע מבוקש כמו מתמטיקה או אנגלית (תואר? קורסים?) ואז יש גם אופציה לשיעורים פרטיים וכו'

למעלה