מתלבט

מתלבט

אני הייתי רוצה לבחור ביש עתיד,

אבל אני קצת חושש, כי המפלגה לא מבטיחה שהיא לא תיכנס יחד עם הדתיים לקואליציה.

elior501

New member
כנס

ברגע שהיא תהיה מפלגה מספיק חזקה היא לא תסתמך על שום מפלגה אחרת.
בגלל זה צריך לתמוך בהם.
אסור שנמשיך לסבול עוד 4 שנים, כי הדור הצעיר כבר נמאס לו והוא עוזב את המדינה והם זה ימשיך אז יהיה פה קטסטרופה !!

לא השבת על השאלה

בזמנו מפלגת שינוי, החליטה כמפלגה שלא תיכנס לקואליציה עם מפלגות חרדיות אחרות ועד כמה שאני יודע זה גם היה נכון לגבי קואליציות מוניציפליות גם כן.

אני רואה באופן שלילי ביותר כריתת ברית או ישיבה באותה קואליציה עם מפלגות דתיות אשר הן קיצוניות מצד אחד, מושחתות מצד שני,
ונוגדות את האינטרס הציוני והחילוני כאחד.
ואז אם יש עתיד מוכנה להכנס לקואליציה עם מפלגות דתיות, אז אני רוצה לדעת , כי אז אעדיף אולי להצביע לישראל ביתנו.

zvibalas

New member
אתה מוזמן לקרוא את מצע המפלגה באתר של יש עתיד

בניגוד לשינוי המפלגה אינה מתיימרת להיות נגד הדתיים
היא מבינה את המצוקות הקיימות היום ומציעה תוכנית שתימשך מספר שנים ובה גם דתיים וגם ערביים ייכנסו יותר למעגל העבודה ויתרמו הן להכנסות למדינה והן בשרות צבאי או לאומי.

בנוסף המפלגה חרטה על דגלה להוביל מהפך בשיטת הממשל ובה פחות מפלגות קטנות ישבו בכנסת ויעשקו את המפלגות הגדולות
הקשחת התנאים להפלת ממשלה
הגבלת גודל הממשלה ל-18 שרים

אם תקרא את מצע המפלגה תגלה עוד דברים רבים שהמפלגה מעוניינת לעשות במדינה
זהו תהליך ארוך
אך כבר כעת ניתן לראות שזאת לא מפלגת שינוי אלא מפלגה חדשה ושונה.
אתה יכול לשים לב לאנשים שכבר פורסמו שנמצאים ברשימה ומדובר באנשי מקצוע שמגיעים מהשטח ושבנו תוכניות לקידום המדינה שלנו.

הצלחת המפלגה תלויה בך ובאנשים נוספים שיבינו שיש צורך לבוא ולהצביע במפלגה שאין בה רק פרצופים יפים אלא שיש בה גם אנשים חדורי מוטיבציה להוביל שינוי.

זה נחמד

שאתה לא עונה על השאלות,
לא שאלתי אם היא בעד או נגד הדתיים, כמו שלא שאלתי אם היא בעד או נגד הציפורים...

שאלתי למה יש עתיד מתחייבת....

אני שאלתי האם יש עתיד מבטיחה לא להכנס לקואליציה יחד עם מפלגות דתיות, כי אם היא תיכנס לקואליציה כזאת, אז באותה מידה אני יכול גם לחזק את ישראל ביתנו...

יהלי64

New member
תשובה למתלבט

אם זו התלבטותך, אז תנוח דעתך. אני סולד מהמפלגות החרדיות כמוך. עם זאת אין שום בעייה שיש עתיד או מפלגת העבודה או כל מפלגת מרכז אחרת, תשב איתם בקואליציה. נהפוך הוא, זה אפילו רצוי. כלומר עדיף בלעדיהם אבל אם נגזר עלינו שהם יהיו בממשלה, עדיף שיהיה משקל נגד שיקטין את כוחם. בשביל זה צריך לתת כוח למשקל הנגד, כלומר ל"יש עתיד".

יוליקה

Member
מנהל

moriarty

New member
אני לא חושב שיאיר לפיד סולד מהמפלגות הדתיות

אבל מה שמפריע לי באמת זו התוכנית שלו לגיוס חרדים. למה צריך לחכות 5 שנים? מה הקטע? הוא לא מבין שהזמני הופך להיות קבוע? ולמה לא לפתור את הבעיה עכשיו? למה לדחות?

יהלי

זאת תמימות

בואי נניח שיש עתיד ישבו עם מפלגות דתיות בקואליציה...

איך נסכים איתם על ביטול משרד הדתות? על זכויות להומאים ולסביות?

לא רק שהיא תיכנס עם הדתים לכל מקום

אלא המפלגה עצמה מכניסה את דתיים.
מספר 2 ברשימת המפלגה הוא רב אורתודוכסי!
רב שמול החילונים מציג פנים "נאורות" כי הוא יודע אילו סוג של תשובות החילונים מחפשים. אבל מול דתיים הוא מציג את הפנים השמרניות והגזעניות שלו.
אם אתה חושב לרגע שאיש כזה, או האיש שבחר בו להיות מספר 2 שלו יעשו משהו כדי לעצור את המפלגות הדתיות, אתה תמים.
לא רק שהם ישבו איתם בקואליציה, לו רק יוכלו, אלא שהם ישתפו איתם פעולה בכל הנושאים הנוגעים לדת.
.

גם מרצ נכנסה לקואליציה עם הדתיים

אם אתה רוצה מפלגה שלא תיכנס עם הדתיים לקואליציה אתה צריך מפלגה שתמיד באופוזיציה. למשל רע"ם תע"ל, או בל"ד. לידיעתך, יש גם דתי חשוך אחד ברשימה עצמה.

למעלה