מתלבט

הרווק1

New member
מתלבט

אמנם יש עדיין זמן..

ואי אפשר לחזות אפילו מי יהיו האישים שירצו בבחירות האלה

כל יום שומעים על מועמד חדש שפורש או שרץ

לבני ואולמרט על הגדר, גבי אשכנזי בצל ..

אי וודאות מוחלטת

ברק בהחלט אחד האנשים היותר מנוסים במערכת

אבל, וזה אבל גדול, האם בתקופה בה מדברים על הצורך באיחוד כוחות , וגושים גדולים

האם יש זכות קיום למפלגה קטנה?

האם זה לא בזבוז של קול?

"ברק שר ביטחון" זה נהדר אבל עם 6 מנדטים (באופטימיות) מי מבטיח שהוא יקבל את התפקיד ולא יפרוש?

במציאות הפוליטית הישראלית

אי אפשר להבטיח שום תסריט שהוא. הנה, מפלגה שהייתה מפלגת השלטון, ואחרי זה רק המפלגה הגדולה ביותר בפרלמנט, סיכוי גבוה שתקבל בתוצאות האמת אפילו פחות מהגמלאים והירוקים וזאת אם בכלל באמת תתמודד. בדיוק בגלל הכיאוטיות הזאת ובגלל שכל דבר שהוא יכול להתהפך ביום המחר (כמו שאמרת, אנשים עדיין לא יודעים מי בכלל ירוץ...) - אין שום מקום להצבעה אסטרטגית. שאל את כל אלה שנטשו את העבודה ואת מרצ בשביל להצביע קדימה בבחירות האחרונות כהצבעה אסטרטגית למפלגה הגדולה ביותר בגוש המרכז-שמאל, אחרי שלבני ה-ב-ט-י-ח-ה להם שזה "או ציפי או ביבי" ואם תקבל מנדט אחד יותר מנתניהו הנשיא יטיל עליה את הרכבת הממשלה. האם היה בזבוז קול גדול יותר, מאשר אותה הצבעה אסטרטגית למפלגה הגדולה ביותר בגוש?

במציאות הפוליטית הכיאוטית של היום (וגם במציאות יציבה יותר, אבל על אחת כמה וכמה...) הדבר הטוב שאתה יכול לעשות בקול ובתמיכה שלך זה להעניק אותם למועמד שהכי מדבר אליך, למפלגה שלו. בגלל שלא רק אתה לא יודע למי תצביע אלא קרוב לוודאי גם רוב מי שמסביבך, יש לך הפרויווילגיה לתת למפלגה הזאת יותר מאת הקול שלך. אתה לא חייב לעמוד בצמתים לשם כך, מספיק שתגיד בקול רם שהחלטת למי אתה מצביע, ולמי, ולמה.

לגבי סוגיית הגוש, חשוב האם אתה רוצה לראות בהנהגת הגוש מישהו אחר מאהוד ברק. הוא לא ינהיג את הגוש? כנראה שזה נכון, אבל הוא לא היחיד שלא ינהיג את הגוש - אף אחד לא ינהיג את הגוש, פשוט כי כרגע, בשל אותה הכיאוטיות, אין בכלל גוש. העיתונאית והמתאגרף הם ממילא לא אנשים שהייתי רוצה לראות עומדים בראש מפלגה של 40 מנדטים פלוס מינוס שמנהיגה את הגוש (ואם היו זה היה גורם לי לעבור לגוש השני, כי הם לחלוטין לא כשירים לשבת בראשות הממשלה בשלב זה של חייהם), וזה גם לא שיש סיכוי שהם ירוצו ביחד. המצב בסקרים היום בו השניים האלה מקבלים משמעותית יותר מברק הוא מצב מביש אותו אני רוצה לשנות, ואפשר לשנות, כי זה לא שזה ככה כי הם נהנים מתמיכה ציבורית אמיתית. יש הרבה יותר אנשים כמוך ממה שאתה חושב, שעדיין לא יודעים למי יצביעו, שמתחברים יותר לברק מלשניים האלה אבל חוששים מ"מפלגה קטנה" (מול מפלגה של 8 מנדטים ומפלגה שבכלל לא קיימת...). המנדטים הוירטואליים שהם מקבלים בסקרים הם בועה, בלון, שאפשר וצריך לפוצץ, בשביל שאם לא הפעם אז בפעם הבאה יהיה גוש אמיתי ומנהיגות אמיתית.

ועכשיו תשאל - אבל מה אם זה לא יצליח? מה אם בכל זאת ברק לא יקבל יותר מ6 מנדטים ולא יקבל את תיק הביטחון (אם כי כיום יש לו אותו גם עם 5)? ומה אם הוא באמת יפרוש ולא ישאר לחכות לפעם הבאה? כאמור לעיל, אין עירבון לשום דבר, אבל אני מאמינה שרק למי שעשה את מה שהוא יכול בשביל שיתקבלו התוצאות שהוא רוצה, יש את הזכות להתלונן אחר כך. אני אדע שמה שלא יהיה - עשיתי מה שיכולתי לא רק בשביל שיד יציבה ומנוסה תאחז בהגה אלא גם בשביל שבבחירות הבאות זה לא יהיה כמו ב2006 - כשלא היה לי למי להצביע והלכתי לקלפי בחוסר חשק מוחלט.

זה לא הגודל קובע...

מפלגה קטנה וחכמה יכולה להשפיע לעתים יותר ממפלגה גדולה, שמנה, וחסרת זהות. לא חסרות דוגמאות.

בזבוז של קול? נו באמת, כאילו שיש מפלגה אחרת שאפשר להגיד עליה בודאות מוחלטת שלא מדובר בבזבוז של קול...

mr dish

New member
שנתחיל לעסוק מעט גם בשר שמחון? עלילותיו בגליל

המערבי עדיין מהלכות רפאים בין מאות מגדלי העופות לאספקת ביצים...אלה שלא נכללו בנפוטיזם המכוער של משפחתו....וישובו.

למעלה