מתן תרומות

jessie7

New member
מתן תרומות

שבת שלום לכולם, אני בעד לתת תרומה במידה והיא מגיעה לאדם הנכון ובאמת תציל אותו, למשל -לחולי סרטן, לנכים או באמת לאוכלוסיה שצריכה. לצערי, לאחרוה יש אינפלציה של פניות לתרומות שונות ומשונות, שחלקן נראות לי הזויות ולא הכרחיות. וגם בכל מקום האפשרי- בית שלי, מקום עבודה, בית קפה, קניון, מייל פרטי שלי, פייסבוק ,חנויות ועוד מנסים להוציא מהאזרחים תרומות. ויש עוד תופעה די לא נעימה שברגע שמסרבים לתת תרומה נתקלים בקללות, צרחות, השמצות וירידה לפסים אישיים. קרה לכם?

אשבל1

New member
תורמת כשיודעת שהמקרה אמין,והאדם אכן זקוק.

לא נתקלתי בתגובות שליליות.

דנהZ

New member
משתדלת לתרום

לעמותות שמאמינה בחשיבותן, למרות שיותר ויותר קשה לי, בגלל כל הפרסומים על הכספים שמתבזבזבים בדרך.
תורמת גם לכמה משפחות ספציפיות שיודעת שנזקקות לעזרה (בתלושי שי, בגדים, משחקים ולעיתים מאוד מאוד רחוקות גם כסף ליעוד ספציפי כמו חשמל...) דרך מכר שמטפל במשפחות. (בפעם האחרונה סיפר לאמא שזו אני, וההודעה של הכרת התודה שלה הייתה מרגשת)
מעולם לא נתקלתי בהתנהגות כמו שאת מתארת. ולא נראה לי שמתאים לעמותות, אולי לאנשים פרטיים שמבקשים צדקה. מבחינתי מזעזע, ואין סיכוי שאתרום לכאלה.

תורמת רק למקומות שאני יודעת ומכירה

אשתו של הבוס שלי אחראית על צהרונים של ילדים באוכלוסיה קשת יום במרכז, ואני תורמת בגדים , נעליים וכל מה שיש לי באופן כללי אליה, אני יודעת שזה מגיע למקום הנכון, לילדים מקסימים .
יותר מזה, אנחנו אוספים עבורה במשרד פחיות והיא צוברת את הכסף עבורת ולקחת אותם בקיץ לימי כיף שונים.
בקניונים וכו', אני לא תורמת, לא יודעת לאן זה מגיע , ולא אוהבת שאני עם המשפחה אוכלת במסעדות , דוחפים לי ליד כל מיני שטויות ומבקשים תמונה, זה לא נעים לי .

jessie7

New member
המשך

לי היה מקרה שצלצלה בדלת שלי אישה מבוגרת וביקשה תרומה עבור חתונת זוג עני. סירבתיבימוס והגברת התחילה לצעוק " את לא מתביישת? איך את יכולה?" ועוד הערות לא נעימות. הסברתי לה שאם ביא לא עוזבת מידאת הבית שלי, אזמין להמשטרה, היא המשיכה להתווכח ואז הומאתי לפלפון כדי להזמין משטרה והיא הלכה.

הזכרת לי מקרה מלפני כמה שנים

של מישהי שנכנסה למקום העבודה שלי וביקשה כסף בטענה שהיא נזקקת ויש לה ילדים רעבים. אחרי שכמה אנשים התעלמו ממנה, היא הסתובבה במשרד והלכה לכיוון של משרדים שהיו ריקים - העובדים יצאו להפסקת צהריים והתיקים שלהם + ציוד יקר היה שם. כשמישהי עצרה אותה ודרשה ממנה שתצא מהבניין, היא התחילה לקלל אותה ולאיים עליה, והמשיכה לקלל אחרים שניסו לעזור, עד שהצליחו להוציא אותה.

סיפרתי על זה בזמנו כאן בפורום, וזכיתי לתגובות מאוד לא אוהדות מחברות פורום שטענו שאני מנסה להצדיק למה לא נתתי לה כסף. הייתה מישהי שהגדילה ואפילו טענה שאני טוענת שאני קורבן של אותה אשה וכל מיני קשקושים.

יש מישהי אחרת שאני "מכירה" כבר כמה שנים, היא מסתובבת באופן קבוע בשכונות ברמת גן ובאזור עזריאלי, אשה לא צעירה (אבל גם לא מאוד מבוגרת) וכל פעם טוענת שגנבו לה את הארנק והיא צריכה כסף כדי לחזור הבייתה, היא עושה את זה במשך שנים בכל שעות היום ובכל מזג אוויר וכנראה שאנשים נותנים לה כסף אם היא מתמידה בזה. הייתה פעם שהיא תפסה אותי כשהייתי במצב רוח קרבי, אז שאלתי אותה למה היא לא הולכת לעבוד במקום לעשות את מה שעושה. היא טענה שהיא מתביישת להגיד שאין לה אפשרות לעבוד ולכן מבקשת כסף בצורה כזאת. ההסבר שלה ללמה היא לא עובדת היה שהיא לא יכולה כי עברה את גיל הפנסיה (א. אין חוק שאוסר על אנשים לעבוד אחרי גיל הפנסיה ב. לא יצא לי להכיר נשים מעל גיל הפנסיה שהשיער שלהן עדיין בצבעו הטבעי ולא האפיר - או שהיא צעירה יותר משמעותית או שצובעת בצבע מאוד איכותי...).
בתגובה היא שינתה את הגירסה שלה וטענה שהיא לא יכולה לעבוד כי היא לא בריאה. well - היא מספיק בריאה בשביל להסתובב ברחובות בכל שעה ובכל מזג אוויר ולשקר לאנשים שגנבו לה את הארנק...

באופן כללי אני לא אוהבת לתרום ברחוב גם לאנשים שמציגים את איסוף הכספים כתרומה, כולל עם הצגת קבלות - בהרבה מאוד מקרים זו הונאה, וברגע שמגיבים לך בצורה של גידופים והאשמות, זה אומר דרשני.

niva99

New member
לא חושבת שיש למישהו זכות לרדת עליך אם את מחזיקה בדעה מסויימת

לא חייבים להצטדק בפני אף אחד.
כל אדם אחראי לעצמו ולמצפונו.
&nbsp
ולעצם העניין- תופעת ניצול רצונם הטוב של התורמים כל כך נפוצה עד שנהפכה לתעשייה שלמה.
בחו"ל הגדילו לעשות ואף מטילים מומים בילדים ובמבוגרים חסרי בית - ע"ע "נער החידות מבומבי".
בארץ אני בוררת בפינצטה את אלה שאתן להם מכספי עקב הסיבות שציינתי לעיל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

זה מעניין שאת מגדירה את זה כדעה

אני מגדירה את זה כהתנהלות מקובלת - אם יש אנשים שברגע שמישהו מקלל אותם הדבר הכי נכון שנראה להם לעשות זה לפתוח את הארנק ולתת להם כסף, זה לא דעה אלא משהו יותר מורכב שאני לא מסוגלת להבין. זה גם לא עניין של מצפון - אם מישהו מעדיף להסתובב ברחובות ולשנורר כסף מאנשים במקום לעבוד, שייקח בחשבון שאם הוא יקלל ויאיים, הסבירות שהוא יקבל כסף תהיה נמוכה משמעותית.
&nbsp
אני לא תורמת לאנשים ברחוב מסיבה נוספת - ברוב המקרים אלו אנשים שהפכו את השנור למקצוע, כמו אותה אשה שסיפרתי עליה שכבר כמה שנים אני רואה אותה מסתובבת ומספרת סיפורים. גם אני יכולה להפסיק לעבוד ולהסתובב ברחובות ולספר לאנשים סיפורים ולצאת כל יום עם סכומי כסף עצומים שעליהם גם לא אדרש לשלם מס, אבל כמו שאני לא עושה את זה, לא נראה לי תקין שאנשים שכשירים לעבוד יעשו את זה.

niva99

New member
עזבי הגדרות

הכל עניין של סמנטיקה.
ולגופו של עניין - תרבות השנור -> לא בבית ספרנו...

למעלה