מתנת יום הולדת לאחי הגדול

Eladon19

New member
מתנת יום הולדת לאחי הגדול

שלום לכולם. לא הייתי בטוח היכן לכתוב את ההודעה הבאה, ולכן החלטתי לרשום אותה במקום הדומה ביותר, בתקווה שמישהו יוכל לעזור. אני אלעד ויש לי אח גדול שבקרוב יהפוך 28. אחי הגדול אינו עובד כרגע, הוא גם לא למד מקצוע מסודר בפקולטה אי פעם. סדר חייו מסתכם במשחקי מחשב מהצהריים ועד השעות הקטנות של הלילה, בעוד שבשעות היום הוא ישן. הוא לא בוגר מנטלית, מתנהג כמו ילד ולא מראה סימני התעוררות כלשהם. אחי אמנם עשה שירות צבאי מלא, אך ההתנהגות הנ"ל מלווה אותו מאז ומתמיד. עד היום, משפחתי ואני ניסינו ליזום מדי פעם התערבות כלשהי שתעזור לו, אבל תמיד נתקלנו במשפט "אם ההתעוררות לא תגיע קודם ממנו- אין לכך הרבה טעם". היום, כמה ימים לפני יום הולדתו ה-28, החלטתי לקחת את היוזמה לידיים ולברר כמה שיותר על *התערבות חיצונית* שתעורר אותו ותכניס אותו לתלם החיים. החלטתי לרשום את ההודעה דווקא פה, כי התנהגותו ועצם כך ש"נתקע" בגיל צעיר מאד, היא לדעתי עקב טראומות שחווה ביסודי, בחטיבה ובתיכון- במהלכן כל חבריו לכיתה היו מקניטים אותו וצוחקים עליו בשל היותו רזה, בהיר וממושקף. אחי הוא בן אדם סגור, ביישן ומופנם מאד וכנראה בשל כך חווה את מה שתיארתי קודם לכן בצורה לא קלה. אני אוהב אותו ודואג לו מאד, אז בבקשה, אם מישהו מכיר מישהו (שמכיר מישהו) שיכול לעזור לאחי בהתעוררות חיצונית- כלומר, כזו שתבין שהתעוררות צריכה להגיע קודם ממנו אבל לא תימנע מעצמה לעשות כמה שיותר עבורו- כל מפגש שעשוי לגרום לו לפקוח מעט את העיניים ולהסתכל בצורה נורמלית על העולם בה הוא חי, העולם שמעבר לצג המחשב והטלויזיה- אודה לו מאד... אשמח לכל תשובה שהיא, אלעד.

איפה ההורים ?

אלעד חביב אתה האח הצעיר ועם כל הכבוד, חשוב שתדאג בראש ובראשונה לעצמך ולתפקוד שלך, ואל תקח דוגמא מאחיך ? לא כתבת היכן ההורים בסיפור הזה . האם הם עומדים מן הצד ולא מוכנים להתמודד עם הבן הסורר ? האם נבחנה האפשרות שלאחיך יש בעיה שמונעת ממנו לצאת לעבוד ולחיי חברה ? לדעתי אתה צריך להניע את הוריך לפעול ולא שהוריך ישאירו לך, לעשות מעשה.

למעלה