מתפללים, מתבטלים, מרמים ומתרברבים על כך, ושוב מדביקים. היהדות החרא דית במיטבה.

Harrington

Well-known member
מנהל

מתפללים, מתבטלים, מרמים ומתרברבים על כך, ושוב מדביקים. היהדות החרא דית במיטבה.​

זה כמו להאשים את "היהדות החילונית" בכל מעשי הרצח, שוד ואונס שהיו השבוע בישראל.

כמה אנשים חטאו, או בכל אופן, כך נטען. צריך לטפל בהם ואיש לא חולק על כך. קשר בין זה ל"יהדות החרדית"? אין כמובן. גם לא אם איזה חרייאט מנסה לשחק עם המילה ולהישמע כאילו חכם.

אלפיני

Well-known member
זה כמו להאשים את "היהדות החילונית" בכל מעשי הרצח, שוד ואונס שהיו השבוע בישראל.

כמה אנשים חטאו, או בכל אופן, כך נטען. צריך לטפל בהם ואיש לא חולק על כך. קשר בין זה ל"יהדות החרדית"? אין כמובן. גם לא אם איזה חרייאט מנסה לשחק עם המילה ולהישמע כאילו חכם.
היכן מצפצפים על חוקי הקורנה ללא קנסות ועורכים טישים ומתקהלים בבתי הכנסת כאילו הקורונה אינה קיימת?

היכן הצטופפו בישיבות בזמן ששאר ילדי ישראל למדו בזום?

גם העליה המחודשת מתרחשת קודם כל בישובים הללו.

זו רק דוגמית המעידה על הסימפטום.

יש סיבה. יש תוצאה.

Harrington

Well-known member
מנהל
היכן מצפצפים על חוקי הקורנה
בים של מקומות לצערי. בכל המגזרים כמובן, אם זאת כוונת שאלתך.
ועורכים טישים ומתקהלים בבתי הכנסת
זה באמת קורה כנראה בעיקר בעולם הדתי. יהיה קצת מוזר אם לכבוד הקורונה חילונים יתחילו למלא בתי כנסת ולערוך טישים :).
כאילו הקורונה אינה קיימת.
יש מקומות בהם היא אכן פחות קיימת. דוגמה אם תרצה, תוכל למצוא באותם מקומות בהם עורכים טישים וממלאים בתי כנסת. מקדם ההדבקה שם ברוב הזמן נמוך מאשר במגזר הכללי.
גם העליה המחודשת מתרחשת קודם כל בישובים הללו.
האמת שזה דווקא לא נכון. לא מבין למה זה אמור להיות קשור בכלל, אבל זה פשוט לא נכון עובדתית, כך שזה לא ממש משנה.
יש סיבה. יש תוצאה.
זה בהחלט נכון, בדרך כלל. בעניין הזה? אין שום קשר מיוחד בין הדברים. הטענה אמנם נשמעת מכל קצוות הקשת החילונית, אבל פשוט אין שום דרך לגבות אותה בהגיון ונתונים. מי שמנסה לעשות זאת, לוקח נתוני אמת ומשליך אותם למסקנה שהוא מבקש להגיע אליה, תוך שהוא מתעלם משלל נתונים אחרים.

אלפיני

Well-known member
בים של מקומות לצערי. בכל המגזרים כמובן, אם זאת כוונת שאלתך.

זה באמת קורה כנראה בעיקר בעולם הדתי. יהיה קצת מוזר אם לכבוד הקורונה חילונים יתחילו למלא בתי כנסת ולערוך טישים :).

יש מקומות בהם היא אכן פחות קיימת. דוגמה אם תרצה, תוכל למצוא באותם מקומות בהם עורכים טישים וממלאים בתי כנסת. מקדם ההדבקה שם ברוב הזמן נמוך מאשר במגזר הכללי.

האמת שזה דווקא לא נכון. לא מבין למה זה אמור להיות קשור בכלל, אבל זה פשוט לא נכון עובדתית, כך שזה לא ממש משנה.

זה בהחלט נכון, בדרך כלל. בעניין הזה? אין שום קשר מיוחד בין הדברים. הטענה אמנם נשמעת מכל קצוות הקשת החילונית, אבל פשוט אין שום דרך לגבות אותה בהגיון ונתונים. מי שמנסה לעשות זאת, לוקח נתוני אמת ומשליך אותם למסקנה שהוא מבקש להגיע אליה, תוך שהוא מתעלם משלל נתונים אחרים.
העובדות מוצקות . גם אם תמשיך לספר לנו על בעיה כללית ברור היכן היא אקוטית. אחוזי ההדבקה לפי ישובים המפורסמים באתר משרד הבריאות מצביעים בדיוק היכן מקורות הבעיה העיקריים. זה גם הולך יחד עם אחוזי ההתחסנות לפי ישובים המפורסמים באותו אתר.

גם התירוץ של צפיפות לא תופס. האידיוטים נדבקו כמו זבובים גם במושבי חרדים כמו תפרח או רכסים שם ישנו שטח לרוב. זה רק עניין של התנהלות קלוקלת.

במצבך לא הייתי מחייך בכזו נחת שכן הטמטום הזה גוזל חיים.

Harrington

Well-known member
מנהל
העובדות מוצקות .
בהחלט.
גם אם תמשיך לספר לנו על בעיה כללית ברור היכן היא אקוטית.
דווקא לא לגמרי ברור. האקוטיות משתנה מיום ליום, מתקופה לתקופה. היא ממש לא קבועה. אמנם ההתקפות על המגזר החרדי נשארות קבועות. זה בדיוק מה שהופך אותן למגוחכות כאלו וזאת הסיבה שאיש לא לוקח אותן ברצינות :).
אחוזי ההדבקה לפי ישובים המפורסמים באתר משרד הבריאות מצביעים בדיוק היכן מקורות הבעיה העיקריים.
אז זהו, שלא. אתה יוצר כאן קשר שכלל לא בטוח שהוא קיים (למעשה על-פי הנתונים, אפשר לקבוע בוודאות מוחלטת שהוא לא קיים). זאת בדיוק הטעות הנפוצה שרבים כאן עושים (או שזאת לא טעות אלא נסיון הטעיה מכוון).
זה גם הולך יחד עם אחוזי ההתחסנות לפי ישובים המפורסמים באותו אתר.
נהדר. גם זה לא ממש קשור למשהו.
גם התירוץ של צפיפות לא תופס.
שמעת אותי מעלה תירוץ כלשהו? אני הרי טוען שהבעיה או ליתר דיוק הקשר שאתה מעלה, שגוי מיסודו. אינני זקוק לשום תירוץ מיוחד מעבר לכך. אמנם עניין הצפיפות היא עובדה מוגמרת וכך גם השפעתה. אבל זה לא קשור כהוא זה לנושא כעת.
האידיוטים נדבקו כמו זבובים
אכן, אידיוטים רבים נדבקו כמו זבובים. במגזר החרדי זה קרה. במגזר הערבי זה קרה. במגזר החילוני זה קרה. כך גם בכל שאר המגזרים בישראל (ובעולם). בהחלט צודק.
זה רק עניין של התנהלות קלוקלת.
שאלה של השקפת עולם. עובדתית כאמור, יש בעיה עם הקישור שאתה עושה בין הדברים. זה נלמד בפשטות מהעובדה שבחלקים גדולים מהזמן התחלואה במגזר נמוכה מאשר במגזר הכללי וזאת על אף שלא משתנה שום דבר מבחינת התנהגות או התקהלות. זה שאתה בוחר להתעלם מעובדה זו ורק לחזור על אותה מנטרה שוב ושוב בדרכים שונות, לא מעלים את קיומה בעולם המציאות.
במצבך לא הייתי מחייך בכזו נחת שכן הטמטום הזה גוזל חיים.
גם כאן אנו חלוקים. ראשית אני כמעט תמיד מחייך. נדיר למצוא מצב שיימנע זאת ממני, צר לי לאכזבך :). בוודאי ובוודאי שהתקפות שבלונאיות ו/או פבלוביות של תוקפים קבועים לא יעשו לי את זה.

אלפיני

Well-known member
אז זהו, שלא. אתה יוצר כאן קשר שכלל לא בטוח שהוא קיים (למעשה על-פי הנתונים, אפשר לקבוע בוודאות מוחלטת שהוא לא קיים). זאת בדיוק הטעות הנפוצה שרבים כאן עושים (או שזאת לא טעות אלא נסיון הטעיה מכוון).
אתה שקרן וגנב דעת. הקשר הזה קיים בבירור כמו גם האחוזים. רק צריך להיכנס לאתר ולבדוק.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה שקרן וגנב דעת.
לא אני לא. אבל אם זאת הרמה המקסימלית שאתה מסוגל להנפיק, שיהיה. אני רק יכול להצטער על כך. עבורך דרך אגב.
הקשר הזה קיים בבירור כמו גם האחוזים. רק צריך להיכנס לאתר ולבדוק.
הנתונים הם עובדה. הקשר הוא פרשנות. לא להתייחס למה שאני משיב לך בעניין ורק לחזור על אותה מנטרה, לא ממש רציני, אתה מבין את זה נכון?

אלפיני

Well-known member
לא אני לא. אבל אם זאת הרמה המקסימלית שאתה מסוגל להנפיק, שיהיה. אני רק יכול להצטער על כך. עבורך דרך אגב.

הנתונים הם עובדה. הקשר הוא פרשנות. לא להתייחס למה שאני משיב לך בעניין ורק לחזור על אותה מנטרה, לא ממש רציני, אתה מבין את זה נכון?
לא צריך ידע באינפי לעבד את הנתונים, רק ידע אלמנטרי ביותר באחוזים.
אפשר להבין דעות מנוגדות,. אבל אני מצטער עבורך שאתה מנסה להכחיש את המובן מאליו והאמפירי . זה ממש לא מכבד אותך.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא צריך ידע באינפי לעבד את הנתונים, רק ידע אלמנטרי ביותר באחוזים.
אפשר להבין דעות מנוגדות,. אבל אני מצטער עבורך שאתה מנסה להכחיש את המובן מאליו והאמפירי . זה ממש לא מכבד אותך.
אכן אין צורך בידע מתימטי מיוחד. יש עם זאת צורך בהכרת הסיטואציה וידע בהבנת קריאת הנתונים. כך או אחרת, מיצינו. כשתדע להתדיין עניינית במקום להחליט מה כן או לא מכובד בי, אשמח לשוב לדיון ענייני.

רק רציתי להתייחס לנתון אחד.
אלפיני טען שגם כאשר אין צפיפות עדיין בישובים החרדים יש הדבקה גבוהה.
ואף ציין את רכסים כדוגמא.
אז בדקתי ומסתבר שברכסים יש צבע צהוב בהיר .
כנראה שבכל זאת זה רק בגלל הצפיפות

למעלה