נא שרשרו את שאלותיכם תחת הודעה זאת

Phlawless

New member
נא שרשרו את שאלותיכם תחת הודעה זאת

אם אתם רוצים להעלות נושא חדש כתבו הודעה חדשה.

נוהל ערעור - בחינות בגרות

איפה אני יכולה לקרוא על הנוהל? האם אני יכולה לערער על ציון בגרות שנמוך בפחות מ-20 נקודות מציון המגן? אצל מי עליי לערער? תודה מראש,

נבותבן

New member
תשובה של רון חשבון

בדיוק לשאלה הזו הוא כתב בפורום לימודים תיכנסו לכאן ותקראו.

../images/Emo70.gifשאלה מהותית בבקשה תתייחסו

יש לי שאלה- עד כמה אתם, המורים, המנהלים והצוות הפדגוגי המקצועי של בתי הספר מעורבים בנעשה בתחום החינוך הבלתי פורמאלי עם ילדי בית ספריכם?אני בא מתנועת הצופים, ובשבט אותו אני מרכז, יש חניכים משלושה בתי ספר. שניים מבתי הספר תומכים בתנועת הצופים תמיכה ללא גבולות: לא עושים לנו בעיות בהעברת הפסקות פעילות וימי כיף, נותנים לנו תמיכה מוראלית בפני התלמידים, עושים יחד איתנו טקסי זיכרון ועוד, ואילו בית הספר השלישי- מעדיף אותנו, הצופים, החינוך המשלים של אחר הצהריים, רחוק עד כמה שיותר... רציתי להמליץ בזאת על קשר חם עם תנועות הנוער באיזור הקרוב אליכם, כיוון שאני רואה עד כמה יחסי התן וקח ההדדיים האלה תורמים לעיצובו של הילד, הנמצא בשתי מערכות חינוך: םורמאלית ובלתי פורמאלית. עוד רציתי לשאול איך זה אצלכם? איך הקשר שלכם עם תנועות הנוער? האם בכלל הרהרתם אי פעם בדבר?....

שילוב תנועת הצופים במקום עבודתי

אני לא עובדת בבית ספר רגיל. אני גם לא עובדת בבית ספר לחינוך מיוחד. בעבודתי אני עובדת עם מסגרות החינוך המיוחד בכל רחבי הארץ. במסגרת הפעילות של העמותה בה אני עובדת יש תנועות נוער שעושות המון לעמן אותה אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. תנועת הצופים פועלת בהתנדבות באזור המרכז ובאירועים גדולים (טורניר כדורסל ארצי לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים) תנועת הצופים נרתמת למאמץ ופועלת בהתנדבות יום שלם. מלאכתם היא קודש. פועלם של ילדי תנועת הצופים העוזרים לנו הוא ציון דרך של קרוב לבבות והושטת יד של אדם לרעהו. על כך - שאו ברכה. ישנן תנועות נוער רבות הפועלות איתנו במהלך כל שנת הפעילות ברחבי הארץ. אשמח לקבל ממך פרטים נוספים על השבט אותו אתה מרכז ואוליי ליצור המשכיות - פרטים לסל המסרים כמובן. שנה טובה...

joy4

New member
יש לי שאלה ממש חשובה!

האם יש סיבה מיוחדת שלא קיבלתי את ציוני הבגרות שלי באנגלית - מועד ב´????? ואני יודעת שהייתי אמורה לשרשר את זה בשרשור הזה המלא שאלות באותו נושא, אבל אף אחד לא עונה על זה שם כבר מלא זמן....! תודה.

בענייני ציונים.....

אני חושבת שאת השאלה עלייך להפנות לבית הספר בו למדת או למורה שהגיש/ה אותך לבגרות. ייתכן והתשובות על מועדי ב´ מגיעות בשלב מאוחר יותר. בכל אופן מאחלת הצלחה ונשמח לשמוע אם ישנה סיבה מיוחדת לעיכוב ציוני מועדי ב´ למען השואלים הנוספים. תודה.

Phlawless

New member
בדקת באתר של משרד החינוך?

ציוני מועד ב´ באנגלית ומתמטיקה כבר מופיעים באתר משרד החינוך אני מוסיפה לינק מקווה שתמצאי את ציונך שם:) גל

LIRAZ8

New member
יש לי שאלה

רציתי לדעת אם יש במקרה הבא חריגה מכללי משרד החינוך, והאם מהווה הדבר השפלה ולפיכך הפרה של כללי משרד החינוך לשמירה על כבודו של תלמיד: ביה"ס שלי החליט על נוהל חדש לפיו אם מעתיק תלמיד במבחן, נרשם שמו על פלקט גדול שיהיה מוצג לעיני תלמידי ביה"ס עם כניסתם לכותליו, ירשם ציונו (0). הדבר נועד מלהרתיע תלמידים נוספים מלהעתיק במבחנים. שאלה נוספת לי: מה צריך להיות הפער בין ציון המגן של תלמיד לבין הציון שבו הוא קיבל בבגרות (כשהציון בבגרות גבוה יותר כמובן) בכדי לגרום לביטול ציון המגן? האם צריכים תלמידים נוספים בכיתה להציג כי גם להם יש פער בין ציון הבגרות למגן או מספיק תלמיד אחד עם פער מסויים? וכדוגמה לשאלה הכללית מאוד: האם מספיק שלתלמיד יהיה פער של 20 נקודות (כשציון הבגרות גבוה יותר) בין ציון המגן שלו לציון הבגרות שלו, ושל-20% מתלמידי כיתתו גם אותו הפער? אשמח אם גורם מוסמך ומבין יוכל לענות על שאלותיי אלו... בתודה, לירז

למעלה