נגמרה העמימות

נגמרה העמימות

איזו הפתעה, מסתבר שעכשיו אפשר כבר לדבר. כמו שאמרתי, אני דיי משוכנע שהשתיקה הייתה פוליטית מתחילתה ועד סופה. עכשיו כל פעם שיחקרו את אולמרט או ברק (גם לו יש זיופים בפרימריס על הראש) נראה שהצנזורה תתיר עוד פרט קטן, עוד ספין להסית את תשומת הלב מהממשלה המושחתת והכושלת הזאת. האמת, היה נחמד אם כל אלו שתקפו את ביבי לפני כמה ימים היו מסבירים מה השתנה הלילה הזה. דרך אגב, עדיין לדעתי ביבי לא היה צריך לפלוט את מה שהוא פלט, אבל כמו שאמרתי הפליטה שלו הייתה דיי חסרת משמעות וסתם שימשה לניגוח פוליטי שלו מסיבות לא ענייניות. סערה בכוס תה. דרך אגב, מאחר ועמימות כבר אין, נראה שזה זמן טוב לרוץ לבג"ץ ולבקש שהצנזורה תתיר לפרסם מה בדיוק תקפנו שם. אם תקפנו מתקני גרעין אני בהחלט מעוניין לדעת את זה. סוריה חותרת לנשק גרעיני היא סכנה כמו אירן וצריך יהיה לטפל בה בהקדם.

טשאפק

New member
יש הרבה יותר תועלת פוליטית

בהתייצבות מול המצלמות והכרזה בקול סמכותי על פעולה שנעשתה על-ידי מטוסינו בשטח סוריה, ועל כך שאנו מחוייבים לשלום אך לא נהסס לעשות את הנדרש כדי להגן על בטחוננו וכו' וכו'. השתיקה הרשמית באה כדי לא להתגרות וכדי להפחית את הסיכוי לתגובה. לכן גם דברי השבח שחלק אולמרט לאסד לאחר הפעולה. דברים אלה ודאי לא מביאים רווח פוליטי.

תלוי מה הפצצנו שם ../images/Emo13.gif

עשויים להיות גם מניעים אחרים. דרך אגב, שים לב שאם הטיעון שלך נכון כלל לא ברור מדוע יצאה הודעה רשמית. ואם יצאה, מדוע לא מיד אלא לאחר חודש? בקיצור, כל הסיפור נראה לי מעט תמוה ולא הגיוני. האמון שלי באולמרט וחבורתו, בסולם של 1 עד 10 הוא בערך מינוס 57, כך שמן הסתם אני סקפטי באשר למניעים של ראש הממשלה שלנו.

טשאפק

New member
אם אתה זוכר

אני הייתי משונאיו של אולמרט עוד הרבה לפני הבחירות. אבל במקרה זה, אין היגיון לחפש מתחת לאדמה מניעים פוליטיים. צנזור מידע שידוע בוודאות לכל אזרח בישראל, בשלב זה, הוא כבר מגוחך ממש.

זה כמו שתשאל במה נופל ליכודניק אחד מליכודניק

אחר? בסופו של דבר מדובר בליכודניקים.

בשמחה

לא הייתי מתעקש אם לא טענת לאחר מכן שאתה מתכוון להשיב. נושא מעניין לדעתי.

Original DNA

New member
תשובה

"מי קובע מה "הגיוני באופן בסיסי"? מה שלי נראה הגיוני, לך נראה לא הגיוני ולהיפך." לא. זו טענה פוסט-מודרנית מגוחכת, שלפיה כל אחד רואה את העולם דרך ה"נרטיב" שלו, כשבפועל יש מציאות אובייקטיבית אחת, יש אמת אחת וחוקי הטבע הם קבועים. "האם ה"צדק" שלך ממשי כמו "אני חושב משמע אני קיים"?" המדעים שאנו עוסקים בהם בפורום הזה, שנכללים תחת הקטגוריה של "מדעי הרוח" אינם מתמטיקה ואינם מדע מדויק. אף טענה פה אינה ניתנת להוכחה מוחלט או להפרכה מוחלטת. לא ניתן להוכיח בצורה מוחלטת שהשמש זורחת כל בוקר, אבל בכל זאת אף אדם שפוי לא יטען כנגד זה, פשוט כי ההגיון הבסיסי שלו אומר לו שהשמש כן זורחת בבוקר. כל אחד מאיתנו, אפילו אנשי הרוח הרציונליים ביותר מבינינו, פועל ומודרך, בסופו של דבר, ע"י אינסטינקטים חייתיים שמוטבעים בו גנטית. למה אנחנו אוכלים, שותים, עושים את צרכינו או נוהגים כמו שאנחנו נוהגים? בגלל האינסטינקטים שלנו, שעובדים עפ"י המבנה הגנטי שלנו. למה כשאנחנו רואים ילדים גוועים ברעב במדינות העולם אנחנו מרחמים עליהם? (אני מקווה שהאינסטינקט הזה עדיין עובד אצל כולם פה) כי זה הטבע שלנו. אם תלך ברחוב ותראה כלב, לאו דווקא יפה או חמוד, שחבורת בריונים מתעללת בו, לא תרצה להגן עליו? לא תרצה לחסל את חבורת הבריונים במכות? ולמה זה? הרי הגנה על הכלב אינה אינטרס אישי שלך. הכלב הוא לא קרוב משפחה שלך ואם תעזור לו לא תרוויח מזה כלום. אז למה בכ"ז אתה חש רחמים ורצון לעזור לו? התשובה היא שזה בא מתוך אינסטינקט חייתי שטבוע בגנים שלך. וזאת התשובה לכל סוגי ההתנהגויות של בני האדם. מתוך האינסטינקטים הבסיסיים שלנו, פיתחנו את התאוריות החברתיות המורכבות ביותר. רק שמתוך האינסטינקטים האלה, שמשותפים לכולם, אנשים פיתחו תאוריות שונות אחת מן השנייה. "האם לשבט של קאניבאלים נראה לא מוסרי להרוג אדם בשביל לאכול אותו? מה באמת ההבדל בין זה לבין לאכול פרה או לבין להיות צמחוני?" אותו שבט של קניבלים נמצא ברמת התפתחות שונה מרמת ההתפתחות שלנו. יש דבר שנקרא אבולוציה קונספטואלית אנושית, שזה התפתחות הדרגתית של המבנים החברתיים האנושיים לאורך ההיסטוריה, כשבסופו של דבר הם הופכים משוכללים ומתקדמים יותר ויותר, לטובת כל הפרטים שמאכלסים אותם. אותם קניבלים חיים במבנה חברתי פחות מתקדם משלנו, והשאיפה שלנו צריכה להיות לעזור להם להגיע לרמת ההתפתחות שלנו, וזה מתוך אינטרס שלנו שנוכל לחיות עמם בשלום ושהאנושות תמשיך להתפתח בכל העולם. עם ההתפתחות הקונספטואלית האנושית, קמו אנשים שלא היו מרוצים מהמצב הקיים, ופיתחו תאוריות חברתיות מתקדמות, מתוך אמונה שהתיאוריות האלה, בסופו של דבר, יצעידו את האנושות קדימה. גם פיתוח התאוריות האלה נעשה מתוך אינסטינקט. אותם אנשים הסתכלו מסביב, הרגישו שמשהו לא בסדר, ניסחו עקרונות חדשים לחברה וסחפו אחריהם מיליונים. למה זה קרה? אני טוען שבסופו של דבר כל זה תהליך טבעי לחלוטין. אם מסתכלים על המאקרו, אפשר לראות התפתחות של המערכות החברתיות האנושיות לאורך השנים. זה דבר שלא מורגש בשנים בודדות, אך כשפורשים את זה לאורך מאות ואף אלפי שנים, רואים זאת היטב. "מי אתה שתקבע בכלל מה הגיוני למישהו אחר? אתה טוב ממנו, חכם ממנו? מי קבע מה זה ניצול? מה שלך נראה כניצול אינו נראה לי כניצול." באותה מידה אני יכול להגיד לך או לכל קפיטליסט אחר, שמה שלא נראה בעיניך כניצול, נראה בעיני אחרים כניצול, ולכן עליך להפסיק אותו. אתה שוב גולש פה לגישה פוסט-מודרנית חסרת בסיס. כמו שאמרתי, חוקי הטבע הם ברורים, לכולנו יש אינסטינקטים בסיסיים ובמבנה גנטי דרכם אנו משקיפים על המציאות. אצל רוב האנשים אין, משום מה, דחף מהפכני, וככה זה היה לאורך ההיסטוריה. רוב האנשים לא מסוגלים להסתכל מעבר לחייהם הצרים, לא מסוגלים להסתכל על המאקרו ולהבין שלחברה עוד יש לאן להתפתח. מנגד, יש קבוצה קטנה של אנשים, שאני ביניהם, שמסתכלת על החברה בעין ביקורתית ושואפת לשפרה. איך אני יודע שהמצב של החברה עכשיו לא בסדר? פשוט מאוד: אינסטינקט חייתי. כמו שלא נעים לי לראות שמתעללים בכלב חסר ישע, כך צורם לי בעין כשאני רואה מאסות של עניים מחטטים בפחים, ומנגד קבוצה קטנה של אנשים, שפשוט אין להם מה לעשות עם הכסף שלהם. זה פשוט לא בסדר, לא הוגן ולא יעיל. השאיפה הבסיסית לשנות את המצב הזה, כמו שהיה לכל אורך ההיסטוריה, היא שאיפת שמקורה בטבע, לא שום דבר שאני המצאתי במוחי הקודח. אני שואף לפרוגרסיזציה של החברה כמו ששאפו הוגי דעות אלפי שנים לפני. ההבדל הוא שאני חי כעת בסטרוקטורה חברתית מתמקדמת משלהם. "אתה חושב שאני משקר כאשר אני לא רואה את עבודתי כשכיר עבור הבנק במשכורת הנמוכה מהתפוקה שלי כניצול? יתכן ואני טועה, אבל בהחלט אני מאמין בזה." היטיבת לנסח זאת. יתכן וכולנו טועים, יתכן ולמעשה כל מה שאנחנו רואים סביבנו הוא שקר וכזב, ולמעשה העולם נברא לפני 8 שניות וכל הזכרונות שלנו מהעבר הם זכרונות פיקטיביים שתולים. יכול להיות שהעכברים הם הגזע השולט בעולם והם רק נותנים לנו להאמין שאנחנו הכי חזקים כי זה משרת את האינטרסים שלהם (מי אמר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה"?
). הנקודה שאני מנסה להעביר היא שאנחנו לא עוסקים במדע מדויק, ואי אפשר להוכיח בצורה מוחלטת שום דבר ממה שנאמר פה. אני מאמין במה שאני מאמין וחושב את מה שאני חושב מהסתכלות אובייקטיבית עד כמה שאפשר על המציאות, מלימוד ההיסטוריה ומיישום הידע שרכשתי. אבל אל תצפה שאני אתן לך הוכחה מוחצת לשום דבר, כמו שאתה לא יכול לתת לי הוכחה מוחצת לנכונות ולצדקת שיטת ה"שוק החופשי". "אני שוב חוזר ושואל, מי צריך לקבוע מה "צודק" מה "הגיוני". אלוהים?" יכול להיות. בניגוד לסוציאליסטים\מרכסיסטים אחרים, אני אינני שולל את קיומו. "לשאלתך, אנחנו, כחברה, ובהחלטת רוב קבענו שאסור לרצוח ושמי שיעשה זאת יענש בחומרה." באותה מידה אנחנו, כחברה, קבענו שצריך לתת קצבאות ילדים וביבי, כיחיד, יצא נגד ההחלטה הזו של החברה וקיצץ בצורה אכזרית את הקצבאות. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול.

אנדרי ז

New member
איפה בדיוק יצאה הודעה רשמית?

בסך הכל הצנזורית הראשית התירה לעיתונאים לפרסם את דבר הפעולה, ללא כל פרטים נוספים, מבלי להזדקק לציטוט ממקורות זרים, וגם על זה היא חטפה מיד על הראש מכיוונו של אולמרט על שהדברים לא תואמו איתו. אתה לא חושב שאתה קצת רץ רחוק פה?

gershon17

New member
כן, כן, די חסרת משמעות

ובכל זאת, נתניהו מתאמץ בכל כוחו לגרום לי להרגיש לא נעים שאני מצביע לו. אם הבחירות יערכו בשבוע הבא אני אצביע לליכוד בכל זאת, אבל זה נעשה יותר ויותר קשה...

נראה לך? האיש מלקק לנתניהו מהבוקר

ועד לבוקר למחרת. האמת שזו הפעם הראשונה שהוא "מבקר" את מנהיגו, אפילו אם זה רק ברמז. אך שמעת אותו, הוא יצביע לו ויהי מה.

n i e m a n d

New member
אני מאמין שבפורום ליברלי, ראוי להתייחס בכבוד

אל נטיותיו המיניות של ממתיק סוד, כמו גם הפנטזיות שלו בהן הוא משתף מגוון רחב של מנהיגים ערביים, גם אם יש להם שפם פלומתי ונקבי כמו שפמו של אסד. אני בעד דיון פורה וממצה בשק אשכיו של אסד, ומגוון ההנאות הרחב שעלול ממתיק לחוות מהתקרבות למקום שופע הורמוני האסטרוגן הזה. החתלתול הזה מדמשק ישמח לאיזה יהודון שיעסוק לו שם בטיפוח האזור.

אשרת

New member
../images/Emo199.gif../images/Emo4.gif

עדיף שתתסק במסר ששלחתי לך מאשר להעלות את נושא נטיותיו המיניות של משתמש כזה או אחר. *האמם..*

למעלה