נדב לפיד נבחר לשפוט בפסטיבל ברלין לקולנוע

צליליתה1

Well-known member
ברם, לא ברור אם הוא יוכל לצאת מהארץ

עם כל הכבוד ללפיד, ולעובדה שמדובר על אירוע תרבותי בין לאומי חשוב, (אני כל כך מתגעגעת לקולנוע), לא נראה לי שצריכה להיות לו קדימות על מי שרוצה לצאת לטיפול רפואי או התייעצות עם רופא (לא מציל חיים, בסדר?), ביקור קרוב משפחה זקן והולך ומדרדר,לראות נכד חדש, וכו. המון סיפורים קורעי לב מסתובבים.

ומה שהכי כואב שברור שאפשר לצאת,רק צריך לדעת איך ואיפה, או שצריך חברים או הכי טוב הרבה הרבה כסף

ראיתי לפני כמה ימים, שוב, את סרטו ״מילים נרדפות״, (הסרט שזכה בפרס דב הזהב בברלין, וזו הסיבה שהוזמן לשפוט, יחד עם זוכים נוספים). שמחתי על ההזדמנות , אני חושבת שהסרט נפלא, כקולנוע, וכל ההתלהמות שהיתה סביבו, כאילו, הסרט הוא אנטי ישראלי ,לגמרי מיותרת. שלא לדבר על השחקן הנפלא, טום מרסייה, ישר חשבתי על הסרט של קלייטון, מה דעתך על מרסייה בתפקיד אתה?

אבח"י

Well-known member
ברם, לא ברור אם הוא יוכל לצאת מהארץ

עם כל הכבוד ללפיד, ולעובדה שמדובר על אירוע תרבותי בין לאומי חשוב, (אני כל כך מתגעגעת לקולנוע), לא נראה לי שצריכה להיות לו קדימות על מי שרוצה לצאת לטיפול רפואי או התייעצות עם רופא (לא מציל חיים, בסדר?), ביקור קרוב משפחה זקן והולך ומדרדר,לראות נכד חדש, וכו. המון סיפורים קורעי לב מסתובבים.

ומה שהכי כואב שברור שאפשר לצאת,רק צריך לדעת איך ואיפה, או שצריך חברים או הכי טוב הרבה הרבה כסף

ראיתי לפני כמה ימים, שוב, את סרטו ״מילים נרדפות״, (הסרט שזכה בפרס דב הזהב בברלין, וזו הסיבה שהוזמן לשפוט, יחד עם זוכים נוספים). שמחתי על ההזדמנות , אני חושבת שהסרט נפלא, כקולנוע, וכל ההתלהמות שהיתה סביבו, כאילו, הסרט הוא אנטי ישראלי ,לגמרי מיותרת. שלא לדבר על השחקן הנפלא, טום מרסייה, ישר חשבתי על הסרט של קלייטון, מה דעתך על מרסייה בתפקיד אתה?
לא נבוך ולא מובך - לא מכיר את השם "נדב לפיד", ובכלל לא צופה כמעט בסרטים ישראליים. אני מאלה שמחפשים בסרטים אסקפיזם [ אני מניח @צליליתה1 שזה מקביל לאקזיזטנציאליזם שלמדת אי אז :) ]. לגבי החרגת א' או ג' ליציאה לחו"ל, מזכיר לכם את הכניסה לארץ של מתחרי הג'ודו. אגב, ראיתן איך הוא מכוער הגודוקא האיראני?
האם הפלסטיקאי הידוע דר' לוין יתקן לו בחינם את האף?

דקל נור*

Well-known member
מסכימה איתך שאם תאושר לו יציאה+כניסה, יצטרכו לאשר כמעט לכל אחד. ראיתי רק את "הגננת" והשתעממתי קשות. שייך מבחינתי לקבוצת במאים מתישים בראשם עמוס גיתאי, שמי זרחין ונוספים.
אי אפשר לחשוד בי באובר פטריוטיזם אבל אני מעקמת את האף למול הסרטים שמכוונים מראש למצוא חן בעיני פסטיבלי קולנוע בחו"ל. כזה הוא "פוקסטרוט" שצדקה מירי רגב , היה סרט גרוע בלי קשר לאמירה הפוליטית שלו ונראה לי שגם "מלים נרדפות".

קלייטון.ש

Well-known member
לא הכרתי את השחקן אז שאלתי את גוגל, וגוגל ענה אבל גם רמז לי שיש אחד, מישל מרסייה, שהוא אבא של השחקן. מישל זה הוא ספר. כתוב אמנם שהוא מעצב שיער, אבל אם יש הבדל אני לא יודע מה הוא. למישל הספר אבא של טום יש ערך בויקיפדיה. ואני שואל אם כך מה צריך בימינו בשביל לקבל ערך באנציקלופדיה? נראה שממש לא הרבה.

צליליתה1

Well-known member
לא הכרתי את השחקן אז שאלתי את גוגל, וגוגל ענה אבל גם רמז לי שיש אחד, מישל מרסייה, שהוא אבא של השחקן. מישל זה הוא ספר. כתוב אמנם שהוא מעצב שיער, אבל אם יש הבדל אני לא יודע מה הוא. למישל הספר אבא של טום יש ערך בויקיפדיה. ואני שואל אם כך מה צריך בימינו בשביל לקבל ערך באנציקלופדיה? נראה שממש לא הרבה.

מה צריך? חיבור לאינטרנט ומקלדת. כל אחד יכול לפתוח ערך ואכן, כל אחד פותח, והנה לך פירסום גרילה 2021.

נב
בסרט, הגיבור, יואב, אוכל כל יום אותה ארוחה, פסטה עם רוטב עגבניות וקרם פרש. ויש גם עניין של כמות קבועה ומדודה. כבר מזמן לא ראיתי קרם פרש בסופר, אולי כי אני די נמנעת ממוצרי חלב, אבל לא זוכרת שהשתמשתי בפסטה. דווקא נשמע טוב

אבח"י

Well-known member
מה צריך? חיבור לאינטרנט ומקלדת. כל אחד יכול לפתוח ערך ואכן, כל אחד פותח, והנה לך פירסום גרילה 2021.

נב
בסרט, הגיבור, יואב, אוכל כל יום אותה ארוחה, פסטה עם רוטב עגבניות וקרם פרש. ויש גם עניין של כמות קבועה ומדודה. כבר מזמן לא ראיתי קרם פרש בסופר, אולי כי אני די נמנעת ממוצרי חלב, אבל לא זוכרת שהשתמשתי בפסטה. דווקא נשמע טוב
עד היום אין לי מושג מה זה "קרם פרש". עד שקלטתי שרוויון זה - הנה כבר שכחתי.

קלייטון.ש

Well-known member

נב
דמות ספרותית שאוכלת כל הזמן פסטה יש בתוף הפח. בחור אחד שהחדר שלו מלא בחבילות ספגטי, רוטב עגבניות ושמן זית. הוא מבשל ספגטי בלי להחליף את המים, והם מתעבים עד שהופכים מוצקים. אני נזכר בזה לפעמים לא רק כשאני מכין ספגטי, אלא גם כשאני קורא המלצות לא לשפוך את המים של הספגטי אלא להשתמש בהם לרוטב כי ככה הוא יידבק יותר טוב. סליחה אבל אני רק בגלל ההלם מתוף הפח (קודם ראיתי את הסרט בגיל צעיר, יצאתי מזועזע, ואת הספר קראתי שנים אחרי כן) שופך את המים כל פעם לכיור.

צליליתה1

Well-known member
דמות ספרותית שאוכלת כל הזמן פסטה יש בתוף הפח. בחור אחד שהחדר שלו מלא בחבילות ספגטי, רוטב עגבניות ושמן זית. הוא מבשל ספגטי בלי להחליף את המים, והם מתעבים עד שהופכים מוצקים. אני נזכר בזה לפעמים לא רק כשאני מכין ספגטי, אלא גם כשאני קורא המלצות לא לשפוך את המים של הספגטי אלא להשתמש בהם לרוטב כי ככה הוא יידבק יותר טוב. סליחה אבל אני רק בגלל ההלם מתוף הפח (קודם ראיתי את הסרט בגיל צעיר, יצאתי מזועזע, ואת הספר קראתי שנים אחרי כן) שופך את המים כל פעם לכיור.
קראתי את תוף הפח, די בצעירותי, האמת, לא זוכרת דבר. אבל הספר עומד על המדף, אולי הגיע הזמן לרענן.

למדתי אצל ג׳יימי אוליבר להשתמש במי הפסטה. עד כמה שהבנתי הרעיון לפתוח את הפסטה, לא להדביק. לא מתאים לכל פסטה או לכל רוטב, אבל לפעמים משדרג פלאים. לקח זמן, אבל סוף סוף למדתי לא לזרוק את המים עם התינוק.

אבח"י

Well-known member
קראתי את תוף הפח, די בצעירותי, האמת, לא זוכרת דבר. אבל הספר עומד על המדף, אולי הגיע הזמן לרענן.

למדתי אצל ג׳יימי אוליבר להשתמש במי הפסטה. עד כמה שהבנתי הרעיון לפתוח את הפסטה, לא להדביק. לא מתאים לכל פסטה או לכל רוטב, אבל לפעמים משדרג פלאים. לקח זמן, אבל סוף סוף למדתי לא לזרוק את המים עם התינוק.
גם אני לא זוכר כלום מהספר, מהסרט אני זוכר רק "שריקה" ותמונה של ילד קטן. זה הכל.
אני משתמש במי הפסטה רק כשאני מערבב את הפסטה עם הרוטב, ואני רוצה להסמיך אותו מעט. ככה, אני כמו קלייטון. אגב, אם אני שוכח לשים מלח במי הבישול, אני משתמש במים להשקאת עציציי.

קלייטון.ש

Well-known member
גם אני לא זוכר כלום מהספר, מהסרט אני זוכר רק "שריקה" ותמונה של ילד קטן. זה הכל.
אני משתמש במי הפסטה רק כשאני מערבב את הפסטה עם הרוטב, ואני רוצה להסמיך אותו מעט. ככה, אני כמו קלייטון. אגב, אם אני שוכח לשים מלח במי הבישול, אני משתמש במים להשקאת עציציי.
אתם לא זוכרים את סצינת הדיג של הצלופחים? ובהמשך היא מתחרפנת וחוטפת אובססיה לאכילת צלופחים? איך אפשר לא לזכור את הסצינה הזו. אני יצאתי עם פוסט טראומה ועד היום לא מסוגל לגעת בצלופח. מזל שאף אחד לא מציע לי.

אבח"י

Well-known member
אתם לא זוכרים את סצינת הדיג של הצלופחים? ובהמשך היא מתחרפנת וחוטפת אובססיה לאכילת צלופחים? איך אפשר לא לזכור את הסצינה הזו. אני יצאתי עם פוסט טראומה ועד היום לא מסוגל לגעת בצלופח. מזל שאף אחד לא מציע לי.

בחיי, ממש לא.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני יצאתי עם פוסט טראומה ועד היום לא מסוגל לגעת בצלופח. מזל שאף אחד לא מציע לי.
אפרופו דיג צלופחים. באחד האמשים לפני כמה וכמה שנים יצאנו מצלילת לילה בחוף הוילג' באילת ולידינו עמד דייג שדג באופן בלתי חוקי את דגי השונית ומיין את שללו.

לפתע נתן צרחה, הסתבר שדג גם מורנה (סוג של צלופח) וכשניסה לחלץ את הקרס מפיה הטעימה אותו מנחת שיניה. את הקללות שלו היה ניתן לשמוע עד יוטבתא.

ריקוד צלופחים שצילמתי לפני כ12 שנים בחוף הדקל באילת

קלייטון.ש

Well-known member
אפרופו דיג צלופחים. באחד האמשים לפני כמה וכמה שנים יצאנו מצלילת לילה בחוף הוילג' באילת ולידינו עמד דייג שדג באופן בלתי חוקי את דגי השונית ומיין את שללו.

לפתע נתן צרחה, הסתבר שדג גם מורנה (סוג של צלופח) וכשניסה לחלץ את הקרס מפיה הטעימה אותו מנחת שיניה. את הקללות שלו היה ניתן לשמוע עד יוטבתא.

ריקוד צלופחים שצילמתי לפני כ12 שנים בחוף הדקל באילת
שני אלה צריכים למצוא להם חדר.
הייתי אומר להם בעצמי אבל הסרטון שלך משלב כל כך הרבה דברים שאני לא אוהב (מים, צלופחים, אילת, צילום, וזה ככה על הסף), שכנראה צלופחים ימשיכו לרקוד במי אילת, ולהצטלם בלי בושה, בלי לשמוע את תוכחותי.
(סתם, אין לי שום דבר אמיתי נגד צלופחים וגם לא נגד צילום תת מימי. יופי של סרטון)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
שני אלה צריכים למצוא להם חדר.
הייתי אומר להם בעצמי אבל הסרטון שלך משלב כל כך הרבה דברים שאני לא אוהב (מים, צלופחים, אילת, צילום, וזה ככה על הסף), שכנראה צלופחים ימשיכו לרקוד במי אילת, ולהצטלם בלי בושה, בלי לשמוע את תוכחותי.
(סתם, אין לי שום דבר אמיתי נגד צלופחים וגם לא נגד צילום תת מימי. יופי של סרטון)
למה אתה לא ישן בשעות כאלה ?

קלייטון.ש

Well-known member
למה אתה לא ישן בשעות כאלה ?
יש לי היום בבוקר פגישה עם משקיע פוטנציאלי בחברה שלי. פגישה שניה והפעם גם עם מנהל הפיתוח שם.
קבעו לי אתמול אחרי הצהרים.
בפגישה הקודמת עם המנכ"ל היו לו כל מיני הערות על המערכת (תמיד יש הערות) אז קמתי מוקדם לממש כמה לטובת הפגישה.
לא יצליח אני אחזיר הכל למה שהיה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
יש לי היום בבוקר פגישה עם משקיע פוטנציאלי בחברה שלי. פגישה שניה והפעם גם עם מנהל הפיתוח שם.
קבעו לי אתמול אחרי הצהרים.
בפגישה הקודמת עם המנכ"ל היו לו כל מיני הערות על המערכת (תמיד יש הערות) אז קמתי מוקדם לממש כמה לטובת הפגישה.
לא יצליח אני אחזיר הכל למה שהיה.
ב ה צ ל ח ה

קלייטון.ש

Well-known member
תודה רבה. הייתי בפגישה. בניגוד למה שהבנתי מהמזכירה זו לא היתה פגישה טכנית אלא פגישה עם יועץ עסקי חיצוני. ישר אחרי שהציג את עצמו התנפל עלי בשאלה "אתה בעלה של?" ואחרי שאישרתי איזה רבע שעה חקר אותי על אשתי ועסקיה וכמה היא שווה. בסוף שאל למה אשתי לא משקיעה בחברה. הסברתי שהמוצר לא מתאים לחברה של אשתי. שאל למה היא לא משקיעה מכספה הפרטי. עניתי שאנחנו לא מערבבים כסף ואהבה. לא יודע אם הוא השתכנע או שאומר לעצמו שאם אשת העסקים הזו עצמה לא מאמינה בבעלה, אז למה שהוא יאמין.
בכל אופן אמרו לי שיכינו תוכנית עסקית וישלחו לי. ואז נראה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל

נב
אכן כל אחד יכול לפתוח כל ערך בויקי אבל סביר להניח שזה יימחק תוך פחות מחמש דקות.

לגבי קרם פרש, לא זוכר שראיתי אי פעם בארץ ודווקא חיפשתי.

צליליתה1

Well-known member
אכן כל אחד יכול לפתוח כל ערך בויקי אבל סביר להניח שזה יימחק תוך פחות מחמש דקות.

לגבי קרם פרש, לא זוכר שראיתי אי פעם בארץ ודווקא חיפשתי.
זה לא מה שהתכוונתי, זה היה של אחד החברות הקטנות יותר, אבל עדיין, במדפים של החברות, לא מעדניה

1614160999047.png

למעלה