נוקטוריה ודליפת שתן

• פותח הנושא JmOr
  • פורסם בתאריך

JmOr

New member
נוקטוריה ודליפת שתן

שלום, אני בת 27, ללא בעיות רפואיות, נשואה , שומרת על תזונה נכונה ופעילות גופנית על בסיס יומי. בהיותי צעירה הייתה לי בעיית דליפת שתן עד גיל מאוחר (14-15) אך ורק במקרים בלתי נשלטים כגון - צחוק, דיגדוגים וכדו'. זה נעלם לבד עם הזמן. לפני כשנה בערך, התחלתי לקום בלילה 2-3-4 פעמים למתן שתן. דבר שמאוד הפריע לי במהלך השינה. לאחרונה התופעה נהייתה חמורה, עדיין אני קמה בלילה למתן שתן פעמיים שלוש או יותר, ובנוסף על כך, אני מהר מאוד מרגישה במהלך היום לחץ על השלפוחית ואינני מסוגלת למנוע את דליפתה. אני מגיעה לשירותים וממתינה כמה שניות כי כל פעולה שלי גורמת לדליפה (אפילו הפשלת המכנס). לפני צאתי מהבית אני מקפידה לגשת לשירותים, וגם לפני השינה - אבל זה לא עוזר. אם אני נוהגת כשעה לדוגמא, אני מגיעה למצב בלתי נסבל של כאבי תופת ועד דליפת השתן. זה כמובן מאוד מפריע לי ומתסכל אותי. אני נוהגת לשתות המון מים במהלך היום - אבל זה עדיין מצב חריג, אני לא מסוגלת להתאפק, ברגע שיש לחץ - זה מייד מתבטא בכאבים וצורך עז להתפנות! למי עליי לפנות? אני גרה בקריית מוצקין (אזור חיפה והקריות), ואינני יודעת למי לפנות, לאיזה רופא(קופ"ח מכבי). לא ראיתי בספר של הרופאים בקופ"ח - מכבי - שם של רופא אורוגניקולוג.... מה גם שאני מאוד מאוד מתביישת בתופעה, רק בעלי מודע לה. האם זה נורמלי בגילי? מה גרם לזה לחזור בצורה כ"כ קיצונית לפני שנה? אינני יודעת מה לעשות, אשמח לקבל עזרה מהפורום. תודה מראש

מה עושים

סליחה על האיחור בתשובה אינך לבד ךפחות שליש מהנשים סובלות במידה זו או אחרת מאותן בעיות כמו שלך. השלב הראשון בטיפול הוא ההודאה בקיום הבעיה ולפנות לעזרה. מצב של מתן שתן בלילה מעל לפעם אחת אינו תקין. יש לוודא שאין "צריכה" מוגברת של נוזלים בייחוד בשעות הערב ולפני השינה וכן שאין את שותה כאשר את קמה בלילה. אין שום יתרון רפואי או אחר בשתייה מוגזמת. הסימנים שאת מתארת נפוצים ביותר ומהווים חלק מאבחנה של שלפוחית בלתי יציבה ( "עצבנית" בשלשון העם) כלומר עליית לחץ בלתי תקינה בשלפוחית כבר בנפח נמוך. יש טיפול לבעיתך אין צורך להתייאש יש לפנות לרופאים המתמחים בבעיות דרכי השתן התחתונות בנשים ( גניקולוג או אורולוג)בכדי שתעברי בדיקה והעארכה של תפקוד שלפוחית השתן( ראי בדף הפתיחה של הפורום).

למעלה