נחמד מאוד שפתחתם את הפורום

נחמד מאוד שפתחתם את הפורום

ועכשיו מתבקשת השאלה: איך מבדילים בין כאב כרוני עצבי לשרירי? יש עוד כאבים כרוניים? למה אין עדיין הודעות בפורום ולמה לעזאזל זה מגיע לי?

ברוך הבא

איך מבדילים בין כאב עצבי לשרירי- זו שאלה טובה. בד"כ אפשר לבדוק את המקור לכאב. וזה גם בסוג אחר לגמרי של כאב. תחושת הכאב אחרת לגמרי. כאב עצבי שיש לו מקור ידוע - מתגלה בד"כ בבדיקת EMG ואילו לשרירים יש בדיקות אחרות לגמרי, ביניהן למשל ביופסיה של השריר ועוד. אין עדיין הודעות בפורום, כי ממש היום הוא נפתח
ו.. למה זה מגיע לך - זה לא מגיע לך. רוצה לספר ולשתף מה יש לך ומה עובר עליך?

חיה קרן

New member
יש לי תשובה אחת.בערך
[ארוכה..]

בתור מי שסובלת מבעית "עצב -שריר", כלומר- הפגיעה משולבת לעצבים ולשרירים גם יחד, ולא זה או זה. עברתי תהליך של כמעט שנה לבירור מהות הפגיעה. הבירור כלל כמובן נוירולוג, ששלח אותי לEMG, ואחרי שהבדיקה הראתה בעיה גם בשריר וגם בעצב [יש שני שלבים לבדיקה- הולכה חיצונית עם אלקטרודות מודבקות לעור והחדרת מחט לעומק השריר] נשלחתי לנוירולוג מומחה לבעיות עצב שריר. כאן מגיע השלב שבו אם צריך ממשיכים בירור- יש מקרים שבהם מקור הפגיעה ברור ולא דורש המשך בדיקות ויש פעמים שיש צורך בביופסיה לשריר הפגוע כדי לאבחן את מקור הבעיה, את המחלה וכן את אפשרויות הטיפול. לשאלה "למה זה מגיע לי"- אישית לא שאלתי אותה מעולם [מזל? אופי אופטימי להחריד?] ואני לא חושבת שיש לה תשובה... מה שאני כן יודעת לענות הוא צרור קלישאות, שלא היו קלישאות אם לא היו נכונות
אז אם תרצה פעם רשימת קלישאות נכונות- אני הכתובת שלך!

למעלה