נטישת דוקטורט

L Bloomer

New member
מסכימה עם יובלו

קשה לי לחשוב על תסריט שבו תלונה בפני בכיר בחוג תשפר משהו ביחסים עם המנחה. אם כבר, זה עלול לפגוע בך מאוד.
הבעייה של חוסר תיאום בין הציפיות של תלמיד מחקר מהמנחה שלו והציפיות של המנחה היא בעייה קשה וידועה. יש מקומות בחו"ל בהם חותמים (פיזית) על חוזה שמפרט מה חובות כל צד, אבל בארץ זה לא קיים ככל שידיעתי מגעת, וחבל.
התייעצות עם דוקטורנטים ודוקטורנטים-לשעבר של אותו מנחה עשויה להיות מועילה יותר: אולי בעצם משהו בהתנהלות שלך בעייתי? אולי המנחה בעייתי, אבל יש לו יתרונות אחרים שבזכותם שווה לבלוע את הצפרדעים? ואולי המנחה הזה באמת לא מתאים לך - ואז כאמור הברירה היא לנסות להתחיל מחקר דומה במקום אחר או לעזוב בכלל.
בהצלחה ושנה טובה יותר.

אייר19

New member
נטישת דוקטורט

שלום
המנחה ואני לא משדרים על אותו הגל והבחירה הייתה משהו בנוסח ברירת מחדל (גם שלו וגם שלי).
חוויתי תחושת ניכור והדרה מאז תחילת העבודה ביחד ונמאס לי, זו אינה מטרת המחקר (למיטב הבנתי).
רציתי להיפגש עם אחד הקודקודים ולשתף ולשמוע עצה טובה אבל מסתבר שזה תפקיד המזכירה שלו (לחסום גישה אליו) ולא הייתה לי נגישות.
האמנם יש מצב שהקודקודים כה נישאים מעם שאין אפשרות לפגישה קצרה לאחר תאום והמתנה כפי שיידרש?
כרגע אני במצב שנוטה יותר לעבר עזיבת המחקר והמקום הזה, נמאס מצביעות, אטימות והדרה. חבל על כל החומרים שכבר נאספו ועובדו אבל...
אשמח לשמוע מכם

קייטורד

New member
תוכן והרגשה

מעבר למה שכתבו לך, שאפשר לסכם ב'עזוב ותחפש מנחה אחר/ת' הסגנון שבו כתבת את ההודעה מרגיש לי שנעלבת.

אז כן. קודוקודים הם אנשים שבדרך כלל, פחות נגישים ויש להם 'שומרי סף'. נתנו לך עצות טובות איך לצלוח את המחסום הזה. אישית, בנסיבות אחרות, יכולה לומר לך שזה מה שעשיתי והצלחתי.

שנית, בניגוד לזוהר שאולי קיים לאקדמיה מבחוץ, היא מקום רווי יצרים, תככים, קנאות ושאר היבטים אנושיים להפליא. ע"ע 'הערת שוליים' הנפלא.
חלק מהאנשים אף טוענים לרווית יתר בארץ. לא בטוחה בזה. אולי משום שהמקום קטן יותר?
בכל אופן, גישה נעלבת היא לא גישה פרודוקטיבית. אני מקווה שזה לא נשמע נזיפה אלא שיקוף של מה שחוויתי מהטקסט. הפרידה מהמנחה יכולה להועיל לך. כדאי לעשות אותה 'באלגנטיות'.

אייר19

New member
כל שכתבתם אכן נוגע

החלטתי לנטוש את האוניברסיטה הזו ולנסות באוניברסיטה אחרת.
אולי שם יהיה טוב יותר (?)
תודה על העצות הטובוץ

אור302

New member
את צריכה לנסות לגבש דרך פעולה טרם המעבר,

אחרת את עלולה לשחזר את הבעיות. הכי טוב לדבר עם מונחיים עכשוויים וקודמים של המנחה ולראות מה דעתם על העבודה המשותפת.

למעלה