ניהול... החיים

יעל :-)

New member
תודה

זה מה שאני מנסה לעשות. אני חושבת גם שניהול עצמי קודם לכל ניהול אחר, ושזה הכי חשוב. רק לצערי, בתחומים מסויימים אני עדיין לא יודעת להביא את עצמי לידי עשיה. תודה

New member
מנסה...

קודם כל, תודה על הרצון להקשיב
אני אנסה להסביר חלק מהדברים.. קצת מסתבכת עם הכל, אבל מה שיצא. אני מגיעה לידי עשיה ממשית כשהדבר עצמו מופנה כלפי מישהו אחר. לגבי לימודים למשל, זה סיפור ארוך אבל בשלב מסוים נשברתי ולא ממש השקעתי בשביל עצמי. גם בדברים שהיו ויש לי בהם עניין מסוים, אני לא מגיעה לידי עשייה. יש לי את כל החומר הלימודי שארצה (ספרים, סרטוני וידאו וכו'), ואני לא מצליחה לשבת ולעשות עם זה משהו. במקרים שהתחייבתי לעבודות משותפות עם אחרים, לא היתה לי ברירה. לא נהניתי כ"כ (ולפעמים שנאתי כל רגע) אבל התחייבתי וכל מה שהיה חשוב לי זה שהחברים שלי לא יפלו בקורס בגללי. לי זה כבר לא היה משנה אם לא אעבור/אגיש, אבל ברגעים האחרונים עשיתי את העבודה הדרושה בשבילם (כמובן כי הבטחתי). כביכול יש מידה של רצון והתעניינות בתחומים מסויימים, אבל לא מצליחה לעבור את הגבול שיביא אותי לעשיה והתמדה. אפילו אם קשה וצריך להשקיע, זה משהו שהרי אמור לתרום לי. אני כאילו לא מוצאת בעצמי את הכח לעשות בשבילי אלא אם כן זה מתקשר למישהו/משהו חיצוני ויש איזה דד-ליין מסוים (ולא מדובר רק בלימודים והגשת עבודות, אלא בכלל), או שמישהו מבחוץ הצליח לאתגר אותי במשהו והרצון שלי הוא למצוא פתרון ולעזור. החלקים בחיי שקשורים בעשיה הם דברים שגורמים לי הנאה (תחביבים, ריקודים, מפגשים וכו'). בד"כ זו הנאה רגעית שנמשכת לאורך הפעולה עצמה, ואח"כ יש חזרה לשגרה. אלו גם לא דברים שמצריכים הרבה. מעבר להכל, מה שהכי בוער לי כרגע אלו התחומים של לימודים (עצמאיים), ידע וצבירת נסיון (ומה שיביא אח"כ גם לעבודה)... ופה אני נתקעת.
לא מצליחה להביא את עצמי לידי עשיה שתקדם אותי בתחומים האלו. (מצטערת שיצא ארוך, אבל תודה למי שקרא)

יעל

תקני את הספר "מריטת עצבים" ספר מדהים של ד"ר אדוורד מ. האלוול וד"ר ג'ון ג'.רייטי על הקושי בלימודים על ההתמודדות האישית שלהם. חובה בכל בית. ונדבר....

New member
אוקיי

יש לי את הספר. קניתי לפני 10 חודשים בתוך תהליך של חיפוש תשובה. התחלתי ועזבתי אותו... כמו אלף ואחד דברים אחרים. לוקח לי זמן לקרוא, אבל אני אחזור לזה ונדבר... (וזו עוד דוגמא למשהו שעתיד להעשות כתוצאה מהנעה חיצונית) תודה

יעל

את רוצה וזה המון. את תצליחי ובגדול. תקראי כל פעם פרק. תבחרי את הפרק הכי מענין ותתחילי בו....לאט לאט תראי שקראת את כל הספר. כל הנעה מבורכת. העיקר לפתוח ולפתור... מוכנה לדבר איתך והרבה

seaגל

New member
יעל

עצם זה שאת מזהה את הקושי יודעת לנקוב בשמו זה המון...זה צעד ענק לקראת מציאת פיתרון. הנעה חיצונית במקרים רבים היא חיובית לעיתים כשיש לנו קושי אנו זקוקים לדחיפה ועזרה מבחוץ ואין בזה שום דבר שלילי יש תקופות רבות בחיים שלנו אין את הכוח המניע ואנו נעזרים בחברים הורים , בכל מי שרק אפשר... הלימודים שלי לתואר הם במאה אחוז הנעה חיצונית ואני מודעת ויודעת זאת וגם כתיבת התיזה נעשית עם עזרה והנעה חיצונית ומה זה משנה העיקר המטרה הושגה.... ויש לי עוד המון דוגמאות כאלה ודעי לך הדברים הכי קסומים וגדולים עשיתי בזכות הנעה חיצונית.... בקיצר לפעמים צריך את הפוש הזה בשביל להצליח... וזה לדעתי לא גורע מההצלחה

New member
...

קצת עצוב לי לראות את עצמי ככה, אבל אולי באמת אני רואה את זה יותר מדי בכיוון השלילי. השאיפה שלי היא לפעול מתוך דחיפה שלי את עצמי, ולא לתת לדברים להיות תלויים בגורם אחר. אולי בינתיים אני צריכה למצוא מה כן מניע אותי, גם אם זה חיצוני וכל עוד אפשר - להעזר בזה ולהתקדם. ואם כמו שאת אומרת, יש תקופות שכאלו, אז זה העלה לי חיוך :) כי תקופות גם חולפות ומסתיימות. תודה

seaגל

New member
../images/Emo20.gif

לדעתי כל אחד הוא מנהל ברגע שאדם לוקח אחריות על החיים שלו, על ההתקדמות שלו, העצמה שלו הוא בוחר להיות מנהל של חייו וזה נכון לגבי כל מעגל בו הוא נמצא... ברגע שאת לוקחת אחריות מול עצמך, מול המשפחה בעבודה, ומתחייבת לעשות הכל למען המטרה שהצבת לעצמך את תיהיי מנהלת נהדרת... הפערים עליהם את מדברת לדעתי נובעים ממעורבות רגשית ככל שהמעורבות הרגשית גדולה יותר קשה יותר לכן לפעמים יכול אדם להיות מנהל מדהים בעבודה ולא מצליח לנהל את חייו האישיים....

סמסרה1

New member
ניהול חיינו

נכון, שרצוי שכל אחד ידע לנהל את חייו ולא ישב ויחכה שדברים יקרו מעצמם, כי הם לא. כמובן שיש דברים בחיים שלנו , שלנו אין שליטה עליהם.

למעלה