ניסים

rama69

New member
ניסים

בפורום רוחני הוצע לכתוב על ניסים, מכיוון שפורום זה על דת ואהבה, ובסיפור יש מן השניים מצאתי לנכון להעבירו אליכם גם, אז שיהיו לנו רק ניסים, אז מעשה שהיה כך היה.... לפני שנים רבות זוג צעיר נישא עם תקוות גדולות להרחבת משפחה הצלחה ואושר, חלפו להם השנים הבית תמיד מלא בשמחה, חברים, משפחה, אך ללא ילדים, וכמובן שאין מקריות בחיים בסדנת רוחניות סופר הצד הרוחני של הדת וסופר על אשה כבת 40 שעדיין לא התחתנה ורצה הגורל והפגיש אותה עם אדם שסיפר לה שאם תדליק נר במשך 40 יום לכבוד רבי מאיר בעל הנס ותבקש שיברך אותה בבן זוג וקידושין של הנישואין, היא תמצא את החתן המיועד, אז היא החליטה שהיא מאימינה בניסים מעין אלה הדליקה נרות 40 יום לאחר מכן נסעה לקיברו של רבי מאיר בעל הנס ערכה סעודת מצווה, בדרך חזרה באוטובוס הכירה את בן זוגה לחיים ונישאה לאחר חודשיים. אז הסיפור כזכור לכם סופר בסדנא אותה גברת נחמדה היתה אדם מאמין ולאדם שאמונתו היא אמונה שונה קשה לו לקלוט אך שווה לנסות ולכן כמו שרצה הגורל החלה בת הזוג להדליק 40 יום נרות לכבוד רבי מאיר בעל הנס וביקשה שיברך אותה בהיריון ולידה, לאחר 40 יום לא עשתה סעודת מצווה משום שהאמונה לא היתה אמונה דתית ולא הרגישה צורך, (לא חייבים), לאחר כחודש וחצי הרגישה לא טוב , פנתה לרופא הומלץ על בדיקת הריון, הלכה עם חוסר תקווה כרגיל אך כדי לקבל טיפול רפואי היתה צריכה להביא הוכחה כיאינה בהריון, התשובה הייתה חיובית, כן חיובית לאחר 15 שנות נישואין, אכן קרה נס בעזרת האנרגיות של רבי מאיר בעל הנס, היום האמא המאושרת מרגישה שהיא שליחה בנושא זה ובהרצאות היא מספרת את סיפורה. ודרך אגב היא ערכה סעודת מצווה בבית הכנסת לאחר שנודע לה שהיא בהריון,...אז כל מי שמחפש ניסים מוזמן להעזר ולהצליח...חג חנוכה שמח,,,בהצלחה לכולם.

קווארק

New member
על הניסים ועל התשועות

מעניין שכל סיפורי הניסים האלו קורים רק לאחרים ולא לי.

rama691

New member
קווארק היקר, מכיר

את הסיפור על האיש שפנה אל השם וביקש ממנו לזכות בלוטו? מעשה שהיה כך היה, היה היה איש נחמד שכספו היה מועט ולא היה לו את היכולת לכלכל את בני משפחתו, בצערו פנה אל השם וביקש ממנו לזכות בלוטו, כך בכל יום במשך זמן רב, לבסוף השם לא יכל יותר לראות את האדם בתקוותו ובצערו, כי ידע שהוא לא יוכל לזכות, לכן פנה אליו וכה אמר: איש יקר אתה פונה אלי בכל יום שאני אעשה לך נס ותזכה בלוטו, אני מוכן לעזור לך, אבל....לך, קנה כרטיס לוטו ואחר כך נדבר. חג אורים שמח.

קווארק

New member
זכיה בלוטו?

זכיה בלוטו אינה נס אלא הסתברות סטטיסטית בלבד. ולגבי הניסים אשר אנו שומעים עליהם חדשות לבקרים, המפליא שבדבר שאין אחד שיבוא ויאמר לי ארע נס, אלא תמיד יספרו ששמעתי שלפלוני קרה כך וכך, ממש כמו שאת ספרת. האם לך קרה פעם נס?

קוקולה25

New member
40 נרות 40 יום,קפיצה מעל פתילות!!!!

איאיאייאיאיאי ספקנית אנוכי... רבי מאיר בעל הנס!!!!!!!??? נו באמת... כשהייתי צעירה יותר, אימי היקרה והנהדרת היתה מפזזת בין רב למקובל ל..וחיפשה תשובה ומזור ל"מחלת רווקותינו",אנו בנותיה שהגענו לגיל.. הם ניבאו לה דברים שונים ומשונים...כמו:שאני אתחתן בגיל 18 ואחותי מיד לאחר ל"ג בעומר(לא אמרו באיזו שנה)אני בת 25 דההההההההה.. עדיין לא מתחת לחופה וכך גם אחותי אחר כך אמרו לנו להדליק נרות ולהתפלל לזיווג "משורשי נשמתנו" לרבי מאיר בעל הנס 40 יום וחלילה שלא נפספס את הימים.. אחר כך החליטו שלאחותי יש עין הרע ושצריך להוציא אותה, הרב הקשיש נתן לנו חבילה של פתילות משומשות שימו לב!!! שהודלקו בעמוקה!!! ונתן הוראה לאחותי להדליקם במחבת ולקפץ מעליהם(חיחיחיח) אה..וליתר ביטחון להעביר את המחבת בכל הבית(שיצא העיין) נתנו לנו לקרוא כל מיני פרקים מתהילים שטובים לתיקון, טובים לזיווג, טובים ל.. טוב, אני לא רוצה לצער את אימי הורתי ולכן עושה מה אמא אומרת..אבל השרלטנות הקיימת למצוקתיהן של אמהות דואגות ורווקות נואשות היא מגעילה דוחה ולא, אני לא מאמינה בניסים ונפלאות. אולי בימיי אבות אבותינו זה היה מעשה של שיגרה, אבל אני?! אני מתחילה את הבוקר עם נס משלי: שניים סוכר והרבה חלב. שיהיה לנו חנוכה שמח
נ.ב רק לתקן את הרושם שיצרתי(אולי) אני לא ממורמרת חלילה, החיים שלי יפים,אני מוקפת חברים ואוהבת פשוט להיות.

חי אדר

New member
בעלי נפלאות

לטעמי כל האמונה בבעלי מופתים היא זרה ליהדות. היום זה הפך להיות לתופעה נפוצה למאוד. והבעיה היא שדווקא בני אדם עם מצוקה נופלים למסגרת הניצול של בעלי התשועה. דבר ידוע הוא בעלי הנפלאות הללו עושים נס אחד והוא שהם זוכים להון עתק לל כל מאמץ.

קווארק

New member
האם ישנו הבדל?

בין קיפוץ מעל פתיליות והדלקת נרות שונים ומשונים בסדר זה או אחר במשך מספר ימים ולילות לבין טכסי מאגיה שנערכים בדרום אמריקה או בהודו? גם בדרום אמריקה מדליקים נרות בצבעים שונים כשלכל צבע ישנו משמעות ומטרה מוגדרת. אין בכוונתי לנרות חנוכה, כי נרות אלו הם מצוה, וכל המדליק אותם ראשית הוא מחויב להדליקם ובכך הוא מקים את מצוות הבורא (רבנן). אך הדלקת הנרות של המקובלים במרכאות ושל כל חוזי העתידות יש בזה ריח של עבודה זרה, אין לאדם אלא להתפלל אל אלוהיו ולקיים את מצוותיו וה´ יעשה הטוב בעיניו. ואכן ברור מקריאת הודעתך ברור שאין בך כלל התמרמרות החיים יפים מכדי לבזבז אותם על מחשבות שליליות כאלה. חג אורים שמח.

rama69

New member
יקרים שלי, לא סיפרתי

סיפורים על שרלטנים, רבנים, וכו´ גם אני נכוותי מאנשים אלה מסופר פה על חשיבה חיובית למי שלא הבין, מדובר פה על הנס שבא מן האדם, האדם הוא זה שיוצר את הניסים עבור עצמו באמונתו, אני מאמינה שכל אחד יכל לעשות ניסים לעצמו, בעזרת עצמו, אמונתו, לפעמים אנו זקוקים לעזרה מאחרים כדי שיעירו בתוכנו את האמונה שלנו בעצמנו, למחשבות שלנו יש כוח עצום אם נחשוב חיובי חיינו יזרמו בדרך חיובית, אם נחשוב שלילי, כך תשמיך דרכנו, אני תמיד אומרת שאם אדם בא ממחשבות שליליות והוא רוצה להפטר מהן מומלץ לדמיין כדור של אור ולשלוח אותם לאותו כדור ואז קל יותר לראות את העולם ורוד יותר, מואר יותר, שמח לי בלב שהצלחתי לעשות נס בפורום זה הערתי כמה נשמות רדומות. חג אורים שמח

חי אדר

New member
נס

השאלה היא: כיצד מגדירים נ ס? המובן שאליו התכוונת הוא נכון ואמיתי. בוודאי שהאדם יכול לעשות עם עצמו יותר ממה שאחרים יכולים לעזור לו. אך זה לאא נס במובן של שינוי הטבע, אלא בתוך הטבע.

למעלה