ניקוי מס/הקטנת מס במקור

ניקוי מס/הקטנת מס במקור

רוצה להתייעץ. אני משקיע דרך קרן השקעות כלשהי בארץ.
קבלתי לאחרונה בונוס גיוס על כך שהבאתי ״חבר מביא חבר״ (500 דולר).
החברה המגייסת שלחה לי מכתב בזו הלשון:
באם הנך שכיר/ה

עם העברת התשלום תוציא הגשמה "חשבונית עצמית" בגין העמלה שלזכותך;
סכום העמלה ישולם ללא תוספת מע"מ.
לצורך ביצוע התשלום תידרש להמציא אישור על תאום מס ממס הכנסה בגין הכנסה זו;
מס הכנסה יקבע את שיעור המס שיש להוריד מהעמלה העומדת לזכותך.
יש למלא את טופס הבקשה כדלהלן ולהגישו למס הכנסה -
סוג ההכנסה שירותים ונכסים
שם המשלם ----
מספר תיק הניכויים -----

יש לוודא שהאישור שנתקבל ממס הכנסה הינו אישור ניכוי מס בגין שירותים ונכסים
(ולא בגין משכורת ושכ"ע).
לתשומת ליבך, במידה ולא תמציא אישור יהא עלינו לנכות מס בשיעור 45% מהסכום.

ראשית, האם אוכל שקרוב משפחה יילך במקומי למס הכנסה כשאני נותן לו ייפוי כח ואת המסמך הזה ?

1. מה עליי לבקש בטופס: פטור מניכויים? או הקטנה? מה ההנמקה שאני צריך לרשום שם (כמו שרשום ״בשל הסיבות הבאות״)?
2. איזה טפסים אני צריך להביא למס הכנסה? משכורת אחרונה זה מספיק?
3. אני שכיר וטרם עשיתי תיאום מס של ה3 שנים האחרונות. אני חייב לעשות אותם ביחד עם הבקשה לפטור/ניקוי במקור?

יש בכלל דרך להגיש בקשה מרחוק? פקס או אתר האינטרנט?
(כי נכנסתי לאתר האינטרנט של רשות המיסים ולא היה לי יוזר או דרך להכנס ממש)
מודה לעונים

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לשאלותייך

בדוק באתר מס הכנסה באינטרנט, חלק מתאומי המס ניתן לעשות בצורה מקוונת, יתכן שגם את זה (קח בחשבון שניתן לעשות תאום מקוון פעם אחת בשנה בלבד) האישורים מגיעים בדאר תוך שבועיים.
במידה ולעניין זה לא ניתן לעשות תאום מקוון תוכל להוריד ולהדפיס את טפסי התאום מהאתר בביתך ולמלאם בבית, לטפסים מצורף דף הסברים מפורט וידידותי, מוסבר שם בפירוט איך מלא ואיזה טפסים להביא (במקרה שלך תלוש שכר ואת המכתב שקיבלת מהם (הבא צילומים כי יתכן ותצטרך להשאיר, על המקור שמור אצלך.
תאום מס נעשה במשך שנת המס והוא טוב לשנה זו בלבד, בקשר לשנים קודמות, אם לדעתך שילמת יותר מדי מס עלייך להגיש בקשה להחזר, גם לבקשה כזאת ניתן להוריד טפסים מאתר מס הכנסה באינטרנט (כולל הסברים), ניתן להגיש בקשה כזאת 7 שנים לאחור, לכל שנה בקשה נפרדת, לפני שמגישים בקשה כזאת כדאי להריץ מחשבון מס, הנמצא גם הוא באותו אתר, ולבקש החזר רק אם תמצא שמגיע לך, אתה מקבל כל הסכומים שגבו גביית יתר, צמוד למדד ונושא ריבית.
כדי להיכנס לאתר אינך צריך יוזר, גגל "מס הכנסה" וחפש באתר שלהם

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
איני מכיר את הטופס הזה

נראה לי שכדאי שתיוועץ בעניין מילויו במי שנתן לך אותו
ובנוסף - לגשת למס הכנסה לפקיד שעושה תאומי מס ולהעזר בו במילוי, אמנם מדובר בכ 500 ש"ח מס בלבד אבל יתכן ויהיו לך הכנסות נוספות כאלה ולכן כדאי להכין שעורי בית.

מחפש מידע פלילי חינמי על שני יזמים(עד מחר בצהרים)

שלום לכולם
אני מעוניין לעשות השקעה דרך קרן מסוימת שפועלת כרגע עם שני יזמים.
גגלתי קצת את השמות שלהם
ומצאתי דברים מוזרים. שאני לא בטוח שקשורים אליהם
תוכלו לעזור לי לאשש/להפריך אם יש לשני החברים האלה עבר פלילי או תיקים משפטיים?
אני מחפש בדיקה שיטחית, חינמית ומהירה (עד מחר בצהרים)
מודה לעוזרים.

Yariv Bensira
MBA ב- BARUCH COLLEGE, Zicklin School of Business New York, NY. לימודי תואר ראשון ב- NEW YORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY, New York, NY. כיום הינו הבעלים של חברת השקעות וניהול נכסים. בעבר כיהן כסמנכ"ל כספים של קרן נדל"ן ב- AVA LLC, Indianapolis. בעל ניסיון רב וידע עצום בתחום הנדל"ן, סיפק שירותי ייעוץ למשקיעים בינלאומיים ואמריקאים.
Tom Intrator
מנכ"ל בחברת השקעות וייעוץ, Hyde Multifamily Investments, LLC. החברה מחזיקה במאות יחידות multifamily בארה"ב. בעל ניסיון רב בתחום השקעות נדל"ן, ניתוח שווקים ופיתוח עסקי.

האם זה הם בפלילים ומהן ההאשמות והפסיקה נגדם?
מאמר1
מאמר2

שלום לכולם
אני מעוניין לעשות השקעה דרך קרן מסוימת שפועלת כרגע עם שני יזמים.
גגלתי קצת את השמות שלהם
ומצאתי דברים מוזרים. שאני לא בטוח שקשורים אליהם
תוכלו לעזור לי לאשש/להפריך אם יש לשני החברים האלה עבר פלילי או תיקים משפטיים?
אני מחפש בדיקה שיטחית, חינמית ומהירה (עד מחר בצהרים)
מודה לעוזרים.

Yariv Bensira
MBA ב- BARUCH COLLEGE, Zicklin School of Business New York, NY. לימודי תואר ראשון ב- NEW YORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY, New York, NY. כיום הינו הבעלים של חברת השקעות וניהול נכסים. בעבר כיהן כסמנכ"ל כספים של קרן נדל"ן ב- AVA LLC, Indianapolis. בעל ניסיון רב וידע עצום בתחום הנדל"ן, סיפק שירותי ייעוץ למשקיעים בינלאומיים ואמריקאים.
Tom Intrator
מנכ"ל בחברת השקעות וייעוץ, Hyde Multifamily Investments, LLC. החברה מחזיקה במאות יחידות multifamily בארה"ב. בעל ניסיון רב בתחום השקעות נדל"ן, ניתוח שווקים ופיתוח עסקי.

האם זה הם בפלילים ומהן ההאשמות והפסיקה נגדם?
מאמר1
מאמר2

למעלה