נישואין פתוחים - איך זה נגמר בדכ?

פונדיצ'רי

Active member
אנחנו בערך שנה וחצי בקונסטלציה הזו וזה בהחלט מעיר את הנישואין באופן חיובי.
אבל תמיד יש גם חשש קטן לגבי העתיד. שואלת זוגות עם נסיון ארוך, מה אומרת הסטטיסטיקה? האם זה עפי רוב מוביל לפירוק, כפי שטוענים ציניקנים סינים, או לחיזוק והארכת ימים? מה יהיה איתנו בעוד 5 שנים למשל? האם נתעייף ונפסיק או שעדיין מנצלים את האשראי גם אחרי תקופה ארוכה? למה לצפות?

quazimodo20

Active member
כמו בכל דבר בזוגיות/מיניות - אין חוקים.
יש כאלו שזה נוח ומיטיב עמם לתקופות ארוכות, ויש כאלו שלאחר התנסות מסויימת מתחילים לגלות שזה לא בשבילםוזה הורס כל חלקה טובה.
הכל אישי, הכל בתחום הדיאדה.

פונדיצ'רי

Active member
כמו בכל דבר בזוגיות/מיניות - אין חוקים.
יש כאלו שזה נוח ומיטיב עמם לתקופות ארוכות, ויש כאלו שלאחר התנסות מסויימת מתחילים לגלות שזה לא בשבילםוזה הורס כל חלקה טובה.
הכל אישי, הכל בתחום הדיאדה.
איך זה עבד בשבילכם עד כה?

פונדיצ'רי

Active member
לא...
אני לא בזוגיות פתוחה לצערי (או שלא? וואלה לא יודע...).
סתם הגיגן חרמןכתבן ותו-לא ;) :geek:
איך יכול להיות שפרי ספיריט אמיתי כמוך לא מצא לעצמו בת זוג דומה לחיים? או, איך לא הצלחת עד כה להדיח אותה לזה?
או שאתה בנישואין פתוחים, כפי שאמרת, רק שאתה לא יודע את זה 🙂

quazimodo20

Active member
בת זוגי לחיים קנאית לי מאד.
מדי פעם בלי קשר לכלום היא פתאום מביטה בי מעבר לספה ואומרת לי "אני חושבת שאם הייתי תופשת אותך עם מישהי אחרת הייתי מתה" או אפילו "מדי פעם אני מפנטזת על מין בשלישייה אבל המחשבה על לראות אותך מנשק מישהי אחרת היה גומראותי"... וכיו"ב.
אני מאד אוהב את אשתי.
לא רוצה לפגוע בה בחיים.
אבל מאידך אחרי יותר משני עשורים ביחד אני משועמם מינית לחלוטין ומתגעגע לחידוש, לבערה הפנימית, ללהט, לתשוקה היוקדת שלא מניחה.

פונדיצ'רי

Active member
בת זוגי לחיים קנאית לי מאד.
מדי פעם בלי קשר לכלום היא פתאום מביטה בי מעבר לספה ואומרת לי "אני חושבת שאם הייתי תופשת אותך עם מישהי אחרת הייתי מתה" או אפילו "מדי פעם אני מפנטזת על מין בשלישייה אבל המחשבה על לראות אותך מנשק מישהי אחרת היה גומראותי"... וכיו"ב.
אני מאד אוהב את אשתי.
לא רוצה לפגוע בה בחיים.
אבל מאידך אחרי יותר משני עשורים ביחד אני משועמם מינית לחלוטין ומתגעגע לחידוש, לבערה הפנימית, ללהט, לתשוקה היוקדת שלא מניחה.
היא מפנטזת על מין בשלישיה...יש לך עם מה להתחיל לעבוד.

יקירתי... אין באמת דרך לדעת מה צופן העתיד.
אין ערבויות בחיים.
אנחנו בזוגיות מאפשרת כבר 7 שנים ובינתיים זה עובד לנו.
ואת יודעת - זוגיות (אפילו זוגיות מאפשרת) זו עבודה.
יחסים בכלל.
וכל עוד אנחנו מדברים ויודעים להתגבר על הקשיים - דייני.

A לון

Member
מנהל
כשזה מצליח זה מעיף לגבהים מטורפים.
כשזה נשבר זה מפיל לתהומות שקשה מאוד לחזור מהם.

מה התצפיות האישיות שלי אומרות?
זוג שנכנס לזה מהסיבות הנכונות יעוף
זוג שלא יתרסק

הסעיף השני הוא הרוב.

אבח"י

Well-known member
אבל תמיד יש גם חשש קטן לגבי העתיד. שואלת זוגות עם נסיון ארוך, מה אומרת הסטטיסטיקה? האם זה עפי רוב מוביל לפירוק, כפי שטוענים ציניקנים סינים, או לחיזוק והארכת ימים? מה יהיה איתנו בעוד 5 שנים למשל? האם נתעייף ונפסיק או שעדיין מנצלים את האשראי גם אחרי תקופה ארוכה? למה לצפות?
צפי רק למחר. ל-מה את צריכה לתכנן? ואם כן, דאגי - אם לא דאגת עד עכשיו - לפתוח חשבון בנק נפרד, להתחיל לפוצץ אותו בכסף, אם חו"ח הקשר ה"מונוגמי" של התא המשפחתי הראשוני יתפרק לו, כדי שלא תהי מטרה לאלימות כלכלית או שאר דברים שגברים מומחים בהם. אני מבין מהשאלה שלך, שכבר עכשיו רוחשות בך מחשבות ואולי גם רגשות ותחושות באשר ליציבות התא הקטן לאחר התרחבותו . גם שמתי לב לאחד הטיעונים האופייניים למצדדי הנישואים הפתוחים: "זה בהחלט מעיר את הנישואין באופן חיובי.". זה מסוג הטיעונים הכי נצלניים שאני מכיר. האם האחרים בקונסטלציה הזו יודעים שתפקידם הוא רק להעיר נישואים שאולי נרדמו? ממה הפחד לפרק קשר שמיצה את עצמו?

פונדיצ'רי

Active member
צפי רק למחר. ל-מה את צריכה לתכנן? ואם כן, דאגי - אם לא דאגת עד עכשיו - לפתוח חשבון בנק נפרד, להתחיל לפוצץ אותו בכסף, אם חו"ח הקשר ה"מונוגמי" של התא המשפחתי הראשוני יתפרק לו, כדי שלא תהי מטרה לאלימות כלכלית או שאר דברים שגברים מומחים בהם. אני מבין מהשאלה שלך, שכבר עכשיו רוחשות בך מחשבות ואולי גם רגשות ותחושות באשר ליציבות התא הקטן לאחר התרחבותו . גם שמתי לב לאחד הטיעונים האופייניים למצדדי הנישואים הפתוחים: "זה בהחלט מעיר את הנישואין באופן חיובי.". זה מסוג הטיעונים הכי נצלניים שאני מכיר. האם האחרים בקונסטלציה הזו יודעים שתפקידם הוא רק להעיר נישואים שאולי נרדמו? ממה הפחד לפרק קשר שמיצה את עצמו?
הכל בסדר, טפו טפו

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
יקירתי... אין באמת דרך לדעת מה צופן העתיד.
אין ערבויות בחיים.
אנחנו בזוגיות מאפשרת כבר 7 שנים ובינתיים זה עובד לנו.
ואת יודעת - זוגיות (אפילו זוגיות מאפשרת) זו עבודה.
יחסים בכלל.
וכל עוד אנחנו מדברים ויודעים להתגבר על הקשיים - דייני.
איזה הגדרה מדהימה"זוגיות מאפשרת".

שלום לכולם, אני קוראת כאן את התגובות ומוצאת עצמי מבולבלת יותר מלפני שקראתי. אני לא במערכת פתוחה אבל יותר ויותר מבקשת למצוא לעצמי הגדרה, שאינה מונוגמית. מפחדת. איך הדברים האלו נגמרים? אין כאן באמת תשובה או שחור ולבן, אבל אשמח ליותר הארות מהחברים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום לכולם, אני קוראת כאן את התגובות ומוצאת עצמי מבולבלת יותר מלפני שקראתי. אני לא במערכת פתוחה אבל יותר ויותר מבקשת למצוא לעצמי הגדרה, שאינה מונוגמית. מפחדת. איך הדברים האלו נגמרים? אין כאן באמת תשובה או שחור ולבן, אבל אשמח ליותר הארות מהחברים.
מה האלטרנטיבות שבכוחן ליצור "הגדרה"?
א. חיים משמימים בבית, ללא תעוזה לבדוק את משב הרוח בחוץ?
ב. גיחות סודיות שלא מעזים לדבר עליהן
ג. שינוי גישה והגעה אל התחום המתיר והפתוח.
אשמח לשמוע, האם קיימת בכלל אפשרות נוספת...
חוצמזה? בתאוריה, אפשר שזוג יגיע למצב מאפשר בשיחה משותפת. אבל כשדברים מגיעים לכלל מעשה, מאד יתכן שכל מה שנאמר לא יעמוד במבחן המציאות.

אבח"י

Well-known member
למה נגמר? למה שייגמר? אני מניח שבשלב מסוים], כשהזין מפסיק להיות איבר "הכי דומיננטי" ושהפות זקוקה לשימון טרום-סקס הפתוח נעלם לו לטובת הסגור. מונוגמי? מה 'ני יגיד - זוג מגדל כלב. הכלב הוא חלק מרכזי ומהותי בחייהם, כלומר הם שלישייה [למעט סקס], אז זו מונוגמיה, טריוגמיה? ביגמיה?
שני זוגות מוצאים אלה באלה ענין גדול, ישנה אהבה בלתי רגילה בין חברי הרבעייה - אלה נישואים פתוחים או קוודרגמיה?
מהם נישואים פתוחים - מה זו פוליאמורה?
אלה צורות התקבצות של בני אדם סביב סקס, אולי, וסביב אהבה [ עם סקס, לפעמים ].
החינוך למונוגמיזם שגדלנו אליו מבוסס על תרבות שבט ורכוש קדם-קפיטליסטית, בה בני אדם נאלצו על מנת לשרוד לקיים קבוצות שהנאמנות ביניהן צריכה להיות כזו, שכל פיתוי "שרידה" אחר ייחשב כחטא.
מכל צורות ההתחייבות הזו, הנישואים המונוגמיים, גם אלה הנוטים לגירושים, מחדשים ומקדשים תפיסות עולם שקדמו אפילו את המהפכה החקלאית, תפיסות בהן לא אדם לא היה אדם אם לא השתייך לקבוצה הנכונה [ עבדים, ילדים, נשים! ].
חירות מינית, חירות למימוש רגשות אירוטיים או אחרים לא תחת אותו גג חונק וכובל בחוזים כלכליים וחברתיים קיימים בחברות אנושיות, אבל אלה שחיות מחוץ למגבלות הדתיות, בעמקי הג'ונגלים.. שם עוד לא שמעו על ישו או על מוחמד וראו איך בעלי חיים חיים ומקיימים תקשורת, זוגיות ואהבה.

אני בוחשת בנושה כבר זמן מה והגעתי למסקנה שהכיוון הכללי תמיד יהיה לפירוק החבילה. אחד מבני הזוג מתאהב ושם זה נגמר. גם אם מנתקים קשר, שבר של אהבה לא ניתן לאיחוי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני בוחשת בנושה כבר זמן מה והגעתי למסקנה שהכיוון הכללי תמיד יהיה לפירוק החבילה. אחד מבני הזוג מתאהב ושם זה נגמר. גם אם מנתקים קשר, שבר של אהבה לא ניתן לאיחוי.
1. מה זה "נושה"?
2. לא אחת ראיתי זוגות שבהם "אחד מבני הזוג התאהב" ושם זה לא נגמר. ברור שהדבר יצר משבר, אבל בהמשך הייתה שיחת פיוס ונוצרה הסכמה שעל פיה ימשיכו בני הזוג לקיים את ביתם. ברור שדבר כזה מותיר צלקת, וצלקת שכזו עשויה להתפרץ בסופו של דבר. "אין אחריות" שדבר כזה לא יקרה.
אז מתי הכל באמת נהרס? זה נהרס, כאשר שב הכלב אל קיאו, ונתפס בשנית, או שמא בפעם השנייה, הוא גמל בליבו החלטה שהוא רוצה לפרק הכל, כדי לבנות את עצמו מחדש. גם את כזה פגשתי.

אבח"י

Well-known member
1. מה זה "נושה"?
2. לא אחת ראיתי זוגות שבהם "אחד מבני הזוג התאהב" ושם זה לא נגמר. ברור שהדבר יצר משבר, אבל בהמשך הייתה שיחת פיוס ונוצרה הסכמה שעל פיה ימשיכו בני הזוג לקיים את ביתם. ברור שדבר כזה מותיר צלקת, וצלקת שכזו עשויה להתפרץ בסופו של דבר. "אין אחריות" שדבר כזה לא יקרה.
אז מתי הכל באמת נהרס? זה נהרס, כאשר שב הכלב אל קיאו, ונתפס בשנית, או שמא בפעם השנייה, הוא גמל בליבו החלטה שהוא רוצה לפרק הכל, כדי לבנות את עצמו מחדש. גם את כזה פגשתי.
בנושא, ברח לה האל"ף :cool:

למעלה