ניתוח אף

felus

New member
ניתוח אף

שלום רב האם מישהו מכיר או עשה ניתוח אצל ד"ר בן שושן. מחפשת המלצות.תודה

mirileh

New member
מה שלי ידוע על ד"ר בן שושן

עד כמה שאני מבינה הוא רופא אף, אוזן גרון (ולא מנתח פלסטי) שעשה איזושהי התמחות בניתוח אף קוסמטיים. הוא עובד כמנתח אף אוזן גרון בב"ח תל השומר ומבצע ניתוחי אף פלסטיים בקלאס קליניק (אגב פגישת יעוץ שם היא חינם) וגם באופן פרטי (יש לו מרפאה פרטית איפשהו). יש לו אתר אינטרנט בכתובת http://www.benshoshan.co.il ומשהו לא נחמד בענין האתר - הוא מציג תמונות(אגב, בעיני לא יותר מדי יפות) לפני ואחרי שמסתבר שהם לא (!) שלו - אותם תמונות ממש נמצאים באתר של רופא אמריקאי. לדבר הזה יש בעיני די טעם של הטעיה. כדאי לך לחפש בפורום כירורגיה פלסטית של וואלה הודעות - http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/index&forum_id=2697&cat_id=504 ראיתי שם לא מעט הודעות מטעם אנשים שכתבו שהם נותחו אצלו (ולא כולם נשמעו מרוצים) זהו. בהצלחה!

orot

New member
מה זה מנתח פלסטי מומחה?

התמחות בכירורגיה פלסטית היא התמחות בכירורגיה שיקומית בלבד - תיקון לאחר כריתת אבר , למשל, או לאחר תאונה. אין התמחות פורמלית בניתוחים פלסטיים קוסמטיים, כמו ניתוחי אף או עפעפיים לצורך קוסמטי בלבד. כלומר - כל מנתחי הניתוחים פלסטיים-קוסמטיים, "התמחו" בשטח. לא בבתי חולים. אז מי יודע יותר טוב לנתח ניתוח פלסטי באף? מומחה אף אוזן גרון שבמהלך ההתמחות שלו ניתח המון אפים והוא מכיר היטב את העבודה באף? או מנתח פלסטי שבמהלך ההתמחות שלו שחזר שד כרות, שחזר עור חדש לאחר כוויה, התאים גדם לפרוטזה ועוד עבודה נפלאה - אך לא ניתח אפים? שהרי גם אף שבור מתאונה מגיע לתיקון אצל מנתח אף אוזן גרון. וכל זה נכון גם לגבי רופא עיניים לעומת מנתח פלסטי עם מומחיות של מחלקה... אני הייתי בודקת אצל המנתח בעיקר את מידת הנסיון בניתוח אפים.

מי הוא מנתח פלסטיקאי???

איני יודע מי זו OROT , אך אין לה או לו מושג על מה הם מדברים. כירורגיה פלסטית הינה המומחיות היחידה שבה המתמחה מקבל גם הכשרה בכירורגיה קוסמטית-אסתטית. אין אף מקצוע אחר בו הפעולות האסתטיות הן חלק מההתמחות. כך זה בארץ וכך בעולם כולו. במקצוע א.א.ג. הכניסו את נתוחי האף להתמחות רק לאחרונה. מנתחי הא.א.ג. המבצעים ניתוחי אף קוסמטיים לא התמחו הניתוחים אלו במסגרת התמחותם , אלא אחרי ההתמחות בעצמם , מתוך ניתוחים שהחלו לבצע, או כשלמדו אצל המנתחים הפלסטיקאים. כפי שמנתח פלסטיקאי מבצע בבי"ח ציבורי במסגרת התמחותו וגם אחר כך ניתוחים מניתוחים שונים , כך גם רופא א.א.ג. מנתח ניתוחים שונים באף, באזניים ,בראש ובצוואר. הוא גם עושה הרבה טיפולים שאינם ניתוחיים. עד כמה שידוע לי, ואני מצוי בעניני ההתמחות משך הרבה שנים, מתמחים במחלקות א.א.ג. לא מבצעים כלל ניתוחי אף קוסמטיים. ניתוחים אחרים, במחיצה וכו´ אינם ניתוחים קוסמטיים ומביצוע שלהם אין לומדים איך לבצע ניתוח אף קוסמטי. אין ספק שיש בין רופאי א.א.ג. כאלו המבצעים גם ניתוחי אף, ולעיתים ניתוחים רבים, אך אין מנתח פלסטיקאי אחד שלא ביצע במהלך התמחותו ואחריה במהלך עבודתו ניתוחי אף קוסמטיים רבים. במסגרת עבודתי אני רואה הרבה סיבוכים של ניתוחים ואמנם לא עשיתי סטטיסטיקה, אך רב הבעיות אחר ניתוחי אף שאני רואה הם בניתוחים שבוצעו ע"י רופאי א.א.ג. . לא מכולם, אך מחלקם אני רואה יותר מאד ויותר משניים. לא אזכיר שמות לא כאן ולא בשום מקום אחר. על כן אני מציע לציבור שעולה לאתר זה להיות זהיר בהצהרותיו שיכולות לעיתים להטעות הציבור שאינו מצוי בנושאים בהם אנו עוסקים. באותו נושא גם באחת השאלות האחרות בנגעה למנתחי אף בעמוד הזה של האתר.

orot

New member
ושוב - מהו מנתח פלסטי?

שאלה לי אליך, פרופסור שפיר: ידוע שרופא מתמחה עובד בבית חולים לצורך התמחותו. גם מתמחה בכירורגיה פלסטית. האם מישהו שמע אי פעם על איש/אשה הרוצים בניתוח קוסמטי, (ניתוח לשיפור מראה האף, מתיחת פנים, פילינג, הרמת שדיים, שאיבת שומן) הפונים לשם כך לבית חולים? מישהו הולך לבית חולים ציבורי ומשלם בכספו תמורת שירות פרטי שאינו כלול בסל הבריאות? הרי אין דבר כזה בכלל! בית חולים מטפל בפגיעות, בתאונות, במחלות, בשיקום. בית חולים אינו עוסק בקוסמטיקה! אז איך מתמחה בכירורגיה פלסטית עובר הכשרה בניתוחים קוסמטים? על הזקן של מי בדיוק הוא מתגלח? כי הרי ברור שבשביל להתמחות הוא פשוט חייב להתנסות! לנתח ניתוחים קוסמטיים שונים! אני שואלת אם כך - את הפנים הנפולות (אך הבריאות) של מי מנתח המתמחה בכירורגיה פלסטית בבית החולים? ושאלה נוספת: כמה אפים, למשל, צריך מתמחה בכירורגיה פלסטית לנתח כדי לקבל תעודת מומחה ממשרד הבריאות? אני עונה: כמה עשרות ספורות בלבד. המסקנה למתעניינים בניתוח אף: יש מלחמה בין המומחים לכירורגיה פלסטית לבין מומחי א.א.ג כולם טוענים שהם יותר מומחים. יותר מומחה הוא הרופא שעשה יותר ניתוחים, שרכש נסיון רב. וזה לא קרה בבית חולים!הנסיון נרכש אך ורק ברפואה פרטית על כל סוגיה! בין אם המנתח הוא פלסטיקאי ובין אם הוא א.א.ג. או רופא עיניים. הפרופסור צודק. המצב הוא כזה בכל העולם. בשום בית חולים ציבורי בעולם לא מנתחים ניתוחים קוסמטיים. במחלקות של כירורגיה פלסטית בכל העולם לומדים המתמחים לתקן פגיעות. הם לא עוסקים בקוסמטיקה. צריך לבדוק בציציות של כמה רופאים ולנסות לברר לא רק מהי ההתמחות של המנתחים, אלא בעיקר מהי מידת הנסיון המוצלח שלהם.

פיליפ2

New member
פגשתי את "הרופא הזה" של נורה

לפגישת התרשמות, והוא נראה לי יותר כמו סנדלר ולא רופא. הוא יודע לטפל רק באפים ואזניים, וגם מתוך שני אלה הוא יודע לטפל רק במיקרים מסוימים (ולא בגלל שהוא מתמחה בהם, פשוט יש מקרים שהוא לא יודע לתקן, ובשבילי זה העיד על חוסר נסיון או חוסר מקצועיות), אבל זאת לפחות התרשמותי האישית, לא עברתי אצלו ניתוח, אלא רק נפגשתי איתו. ואגב, גם באתר שלו כל האפים נראים אותו דבר כמו שבלונה (ולדעתי גם לא מי יודע מה מוצלחים).

n o r a

New member
ודאישהוא יודע לטפל רק באפים ואוזניי

מפני שהוא מומחה אף/אוזן/גרון! הרי לא ציפית שהוא ידע למתוח פנים או להרים שדיים. ובאשר לאפים באתר שלו - איזה קולקציה היית רוצה לראות שם? אף זה אף. לרוב הוא גדול מידי ועקום, והרצון הוא להקטין וליישר. אז מה כבר יכול להיות שם?

פיליפ2

New member
לא כל כך מסכים איתך

פלסטיקאי יכול להתמחות בניתוחי פנים, אבל אם הוא מבצע רק ניתוחים מסוימים באף או רק מקרים מסוימים באזניים, זה מעיד שהוא לא מומחה גדול. בעיני זה משול למעצב שיער שיודע רק לעצב תספורת קרה ומקבל לתספורת רק בחורות עם שיער חלק. האם היית אומרת שהוא ספר מתמחה או ספר מתבזה? אולי אני טועה, קחו את דברי בערבון מוגבל זו רק היתה הרגשתי האישית מפגישה שהיתה לי איתו בעבר.

n o r a

New member
הבהרה

אילו היית יסודי יותר, הן בשיחה שלך עם הרופא, והן בגלישה באתר שלו, היית שם לב שהדוקטור לא מתימר להיות פלסטיקאי. הוא מנתח מומחה אף אוזן גרון. ככזה - הוא מומחה לניתוחי אף ואוזן מכל הסוגים, כולל ניתוחים קוסמטיים.ולא רק "ניתוחים מסוימים" כמו שכתבת. ואם חלילה יש בעיה , הרי הוא יודע כל מה שאפשר לדעת על ניתוח אף. אז אנא. תקן את עצמך. ודרך אגב - הדוקטור הזה הוא גם מומחה להרדמה, כך שבמהלך הניתוח הוא יודע להשגיח על המנותח מפני בעיות נשימה ורגישות לחומרי הרדמה - יותר מכל אחד אחר. מעניין מה קרה לך איתו בפגישה אישי, כי אני והבת שלי שנותחה - הרגשנו כל כך טוב ובטוח איתו...והתוצאה ממש מוצלחת.

פיליפ2

New member
אולי בתור רופא מרדים הוא טוב

לגבי ניתוחים פלסטיים- אני חוזר ומבהיר שהוא יודע לנתח רק מקרים מסוימים (ואני מתכוון מיקרי אף או אוזן מסוימים).

למעלה