ניתוח בקע טבורי לפני שלושה ימים בבי

daniel0110

New member
ניתוח בקע טבורי לפני שלושה ימים בבי

ניתוח בקע "ארניה" לפני שלושה ימים - מה עושים? תאריך : 19/10/06 08:18 מחבר/ת : daniel0110 עברתי ב-16.10.06 ניתוח בקע טבורי בבי"ח אסותא ב-20:00 בערב. הבקע היה מאוד גדול, אחרי יום אחד כבר הוציאו אותי מאינפוזיה, התחלתי קצת לאכול, וללכת (עם קצת כאבים). אמרו לי לא להרים דברים כבדים במשך 3 חודשים, יש לי תינוק בן 10 חודשים, ששוקל כמעט 10 קילו, אז הבנתי שאסור לי להרים אותו. כמו כן, אמרו לי לא לעשות כפיפות בטן - גם את זה הבנתי. שאלתי היא:(אגב אני כבר בבית משלשום) : האם מותר לי להתכופף בשביל להרים משהו שנפל על הריצפה? (או שאולי בחודש הראשון אסור)? יש לתינוק שלי מיטת תינוק, והיום הורדתי את המעקה של המיטה יותר למטה, האם זה מסוכן? האם זה מותר? הבנתי גם שאסור לי לנקות במשך חודש לפחות את הבית א- מה מותר? ב- מה אסור חוץ מלהרים דברים כבדים? נ.ב.:שמו לי רשת בתוך הבטן, לדברי הרופא יתכן וזה קרה בגלל הלפרסקופיה שעשו לי לפני 10 שנים. האם שלושה חודשים אסור להרים , או שזה יכול להיות גם פחות? עשו לי תפרים נמסים תודה מראש מהלחוצה ודואגת אגב: אני כיום בת 34

ניתוח בקע טבורי

ניתותי בקע מתבצעים היום גם בשיטות פתוחות וגם בלפרוסקופיה, מומלץ שימוש ברשת על מנת להוריד מתח בקו התפרים ולהוריד אחוזים של חזרת הבקע. כמו כן מאפשר לנו לחזור על מאמצים הרבה יותר מהר. במצבך ניתן לבצע פעילות בסיסית כמו שתיארת גם אחרי מספר ימים, כל עוד לא להרים מעל 5 ק'ג במשך 3 שבועות- חודש. עם הניתוח בוצע בלפרוסקופיה לפי דעתי תוכלי לחזור לפעילות רגילה כולל מאמצים כבר אחרי חודש וחצי.

למעלה