ניתוח השיר "בלונדונדרי כמו במרסנד"

• פותח הנושא ghony
  • פורסם בתאריך

ghony

New member
ניתוח השיר "בלונדונדרי כמו במרסנד"

אהלן, ממשיך מהניתוח הקודם כמובן כמו האלים - האמת היא, שאין לי קצה חוט :S מהמילים משתקף לי משהו על טבעי לחלוטין (הגיוני למדי בהתחשב בשם) פרחים - שיר על אם שכולה, גם חבר ילדות שלו נמצא איתה מושיטה - כנראה שיר שנכתב על רקדנית כלשהי, או מישהי שעסקה בתחום. (יחפה על רצפת פרקט חומה, צעדי מחול וכו') יכול להיות שגם כמו ציפור מדבר היא מנסה לשבור משהו שסוגר עליה(משלחת אש כתומה על הים והחומה) יש ניגוד (שולחת יד קרה אל השמש, אולי לא רוצה להיות קרה יותר) וכפילויות (מושיטה כמו מושיטה פעמיים, כמו ענף שיקמה פעמיים. יש שינוי מבית 1 לבית 2 כי בבית 2 היא דווקא מגינה על הים בגופה, שבבית 1 היא שלחה אליו אש כתומה... לילה קר - ההמשך של "אין לאן ללכת" שבניגוד לחלק א' פחות מורכב (לדעתי). נראה לי כי הפעם הוא מדבר בעיקר על המלחמה (חונקת אותי עם עובדות בדוקות יכול להיות רמיזה למוות), כל מה שאת נותנת את לוקחת, יש ניגוד (את כמו אם ואוהבת את הבן הלוחם). יש ביקורת ללא ספק. שימו לב להבדל בין הבית הראשון לשני, ששונה רק קצת ב2 השורות הראשונות (שוב חונקת אותי בעובדות בדוקות/שוב כובשת אותי בזרי דפנה) זרי דפנה - סמל לנצחון/שלטון/שררה וכנראה הכוונה שמכריזים על נצחון למרות האבידות בלונדונרי כמו במרסנד ראיתי כבר בפורום, שהשיר נכתב בעקבות ידיעה שזאב קרא בעיתון על לונדונרי (אם אני לא טועה הסכמי שלום שם), אותו הוא קרא בבית הקפה "מרסנד" והוא מקווה שכך יהיה גם פה, ואני גם מסכים עם ההסבר נוגע בי כמו גנרל עם תת מקלע עשוי קרטון זאב מדבר על מישהו שחושב שהוא גנרל, אבל הוא נוגע בו עם תת מקלע עשוי קרטון, שום דבר מאיים, לא באמת גנרל בלונדונדרי כמו במרסנד והכלבים שמוטי פנים יש סכנה מונעים גישה אל תוך השקט הכלבים שמוטי פנים, עצובים, "הכבוד שלהם נפגע" יש סכנה - זאת הסיבה למה, אומרים הרבה פעמים שבע"ח מרגישים דברים לפני שהם קורים, והם מזהירים לפני הסכנה אבל למרות כל זאת מתייחסים אליהם בבוז, הם סתם מונעים גישה אל תוך השקט. האנשים רוצים שקט, אין להם כח להתעסק עכשיו עם סכנה את עם הדגל שומעת בדופק את ההמנון שבלב רגע (אוהבת אותי) את שלי לרגע (את אוהבת אותי) את עם הדגל - מישהי פטריוטית או (סביר להניח) שהכוונה למשהו גדול יותר, המדינה או העם או קבוצה מסויימת שכנראה פטריוטית וציונית את שומעת את מה שקורה אצלך בלב, כנראה הכוונה לקריאה של מוסר (המנון זה משהו רשמי והלב כידוע הוא סמל לרגש, הרשמיות של הלב) רגע, את שלי לרגע. כנראה שהמנון הלב השפיע עליה, אבל רק בקצת וכל זאת למרות שהיא אוהבת אותו, ההמנון לא חזק מספיק נוגע בי כמו הגורל ומשחק באש שוב מישהו שמנסה להיות משהו שהוא לא, מנסה לשחק באש - מנסה להשפיע על גורל של אנשים באמצעותו, כנראה מלחמה או התססה בלונדונדרי כמו במרסנד ואנשים שמוטי פנים ונפרדים ללא טקסים עוזבים בשקט הפעם זה לא הכלבים, זה האנשים ששמוטי פנים. הסכנה הגיעה, וכמובן לא הקשיבו לכלבים הם נפרדים ללא טקסים, עוזבים בשקט. נפרדים בבושה, בחטף. כנראה שהם האחראים לסכנה או שאלו שלא פעלו למנוע אותה. ייתכן שאלו השליטים בלונדנרי שעזבו ברגע שקרה אירוע מסויים (לא מתמצא באירוע שעליו מדבר השיר) אני מניח שהכוונה בבית הראשון והשני היא מה שעמד לבוא, ומה שבא אחריו, שבעקבותיו המנהיגים הוחלפו. כנראה שההמנון שבלב מתנגן בגלל מה שקרה בלונדנרי אבל עדיין המדינה/קבוצה מסויימת במדינה לא "למדה את הלקח". זאב מייחל שגם פה היו לומדים ממה שקרה בלונדנרי ושיהיה שלום

למעלה