ניתוח להסרת אדנומה בפראתאירואיד בבלוטת התריס

merchok

New member
ניתוח להסרת אדנומה בפראתאירואיד בבלוטת התריס

שלום ד"ר,
ביום שלישי הקרוב אני אמורה לבצע ניתוח להסרת הגידול.
הממצא לפי us - הודגמו בלוטות לימפה תת לסתיות - מימין בגודל עד 10 מ"מ, משמאל בגודל עד 18 מ"מ.
מתחת לאונה השמאלית של בלוטת התריס הודגם תהליך היפואקוגני בגודל כ- 5,15*8*5,5 מ"מ, החשוד לבלוטת פרה- תירואיד מוגדלת.
הממצא לפי מיפוי MIBI - הממצאים מתאימים לאדנומה של הפראטאירואיד קאודלית לקוטב תחתון של אונה שמאלית בבלוטת התריס.
בבדיקת דם:
IGE - 433 H
calcium - 11.0 H
PTH - 125 H
TSH - 3.02

הומלץ לי על ניתוח ע"י חתך באמצע הצוואר התחתון, שבו המנתח יכול לראות את כל הבלוטות וניתן לראות אם ישנה עוד בלוטה פגומה ואז להסירה, ובנוסף ישנה אפשרות שנייה של חתך בצד הצוואר, שבה המנתח לא יכול לראות את שאר הבלוטות ולבדוק שהן תקינות, אלא רק מוציא את הגוש ולפי דעתו אפשרות זו פחות טובה.
מאחר ואני בת 29 ואני מפחדת מצורת הצלקת, רציתי לדעת מה ההשלכות אם אבחר באופציה של חתך מהצד,
האם לא יהיה ניתן לגלות אם ישנן בלוטות עוד פגומות לאחר הניתוח בבדיקות נוספות ? ואם היו בלוטות נוספות במצב לא תקין איך לא ניתן לדעת זאת מהבדיקות שביצעתי כבר ?
אני חייבת לציין שאני מעדיפה 2 ניתוחים בצידי הצוואר ולא באמצע.
אשמח לעזרתך

פאראטירואיד

שלום רב,
לפי הפרטים שציינת הינך סובלת מיתר פעילות של בלוטת הפאראטיירואיד.
הטיפול העיקרי לבעיה זו הינו ניתוח.
הגישה הקלאסית לניתוח הינה בחתך רוחבי בצוואר ובו חושפים את בלוטת התריס, מחפשים את בלוטות הפאראטירואיד, ומסירים את כולן או את רובן. במידה ומסירים את כולן משתילים חלק מבלוטה בשריריי הזרוע (או במקומות אחרים) על מנת שימשיכו להפריש את ההורמון הרלוונטי.
לאחר ניתוח בצוואר לרוב יש קושי לעיתים להעריך את הבלוטות הנוספות לאור הצטלקויות שהינן תהליך החלמה רגיל, וניתוחים חוזרים בצוואר הינם טכנית קשים יותר ועלולים להיות כרוכים בסיבוכים.מבחינה קוסמטית המנתח משתדל בסיום הניתוח להשאיר צלקת מינימאלית ואסטטית ככל האפשר.
מומלץ לשוחח עם המנתח טרם הניתוח לפני שאת מקבלת החלטה על הגישה הניתוחית ולשמוע את המלצותיו ולהביע את חששותייך.
בהצלחה!

דר' ויזל

למעלה