ניתוח שאיבת זרע..

ניתוח שאיבת זרע..

הי בנות. בפעם האחרונה שהייתי היה לי מש קשה לחזור אז אני מתנצלת לכל אלו שענו ולא הגבתי אפילו. אציג את עצמי מחדש, כי בטח כל מי שקראה א ההודעה שלי לפני איזה 4 חוד' כבר מזמן לא כאן (הלוואי) אנחנו ממחלקת זרע. עד כה 2 בדיקות נמצאו בודדים לא תנועה. דווקא בשתי בדיקות שאפילו לא היה ניתן לנסות ולשמר את הבודדים החמודים שנמצאו. אנחנו נשואים כבר 4 שנים, מנסים 3 וחצי, בין הייתר יש לי מחזורים ארוכים ששגעו אותנו בהתחלה (פעם קיבלתי ווסת אחרי 54 יום וכבר היינו בטוחים..) בבדיקת זרע אצל בר טו מצאו אצל הבעלול דלקת בערמונית ואי לכך עברנו טיפול ארוך ומייגע של אנטיביוטיקות במשך 4 סבבים , כל סבב נמשך חודשיים וחצי! של אנטיביוטיקה ובסיומו עיסוי פרוסטטי (שלא תדעו) בסוף כל העיסויים הדלקת הגיע לרמה מינורית אך זרעונים לא מצאנו . סוף סוף החלטנו להתקדם שתינו קצת צמחי פוליטי ואנו בדרך לניתוח. לאחר התחבטויות החלטנו ללכת לטופ - מיקרו טסה אצל שלייגל הדגול אבל מסתבר שאם יהיה לנו מזל! נכנס אליו בינואר הבא!! אני מותשת אין לי כוחות לחכות. התחלנו לברר על שי שפי שהומלץ גם . הבנתי שיש לו יחסית ניסיון במיקרו טסה בארץ והוא מקבל באסותא ראשון.. השאלה הגדולה היא כמה עולה התענוג?? אשמח לכל מידע רלוונטי חוות דעת איחולי הצלחה.. או אם למישהי יש דרך להרדים אותי לשנה.. תודה, כפית פלא

הייי

הי כפית הפלא, השאלה העיקרית היא מה האם ידוע מה הסיבה לחוסר הזרע? האם כל הבדיקות הגנטיות היו תקינות? במידה וכל הבדיקות היו תקינות , ייתכן שיש חסימה בצינור הזרע ועדיין קיימים זרעים אבל הם לא מצליחים לצאת החוצה. אצלנו המצב היה דומה, לא נמצאו זרעים בבדיקה מלבד בודדים שנמצאו רק בבדיקה אחת ראשונה, ובכל שאר הבדיקות לא נמצאו כלל זרעים, הלכנו להמון רופאים, כל הבדיקות יצאו תקינות ולבסוף עשינו ניתוח כאשר לא ידענו מראש איזה ניתוח זה יהיה כי זה היה תלוי במה הרופא יראה , ברגע שהרופא פתח את שק האשכים הוא ישר ראה שלבעלי חסר הצינור האחראי על הובלת הזרע החוצה (דבר שלא גילו במישוש לפני) ופשוט שאב לו מספר מנות זרע מבלוטת יותרת האשך. במידה וכל הבדיקות תקינות , אני אישית לא הייתי מחכה שנה, יש היום המון רופאים שיודעים לבצע את הניתוח הזה וסה"כ זה ניתוח לא מסובך ודרך אגב גם לבעלי ראו דלקת בערמונית אבל אף אחד לא ייחס לזה חשיבות , ונאמר לנו שזה מאד שכיח ושרוב הגברים סובלים מזה ולא יודעים בכל אופן מה שלא תחליטו שיהיה בהצלחה!

הי דנדושית

עד כה כל הבדיקות כולל הגנטיות תקינות. לא חושבים שיש לבעלי חוסר בצינור הזרע. עשו לו אולטרסאונד ודופלר ובדיקה גנטית לנשאות CF (כי בד"כ לאלה יש חוסר בצינור) בדיקת כרומו כללית (לבדק שיש בדיוק מה שצריך..) וגם בדיקת חוסרים על כרומו' Y עד כה הכל תקין... חוסר בצינור הזרע לא ניתן לגלות בעוד דרכים? רק בעת הניתוח? מה בדיוק היה אצלכם? אצל מי התנתחתם? תודה!!

היי כפית

גם בעלי עשה את כל הבדיקות שציינת אפילו יש בדיקות שעשה פעמיים וכולם יצאו תקינות ואף אחד לא חשב שחסר לו צינור ואף רופא לא ידע להגיד לנו מה הבעיה , רק המליצו לנו ללכת לניתוח ולקוות שימצאו זרעים, לא היה ברור איזה ניתוח זה הולך להיות כי הרופא לא ידע מה הוא הוא יראה ברגע שהוא יפתח, במקרה הטוב זה שאיבת זרע מיותרת האשך ורק במידה ואין הצטברות זרע אז לקיחת ביופסיות מהאשך עצמו למציאת זרעים. בסופו של דבר ברגע שהוא שאב מהבלוטה הוא ישר ראה שיש המון זרע וזה היה מספיק.וגם הקפיאו מספר מנות. במקביל הוא ראה שחסר לבעלי צינור זרע ואף אחד לא ראה את זה לפני בבדיקות הכל היה תקין! אולטראסאונד ופעמיים דופלר וכל הבדיקות הגנטיות כולל CF. תמיד ישנה אפשרות של חסימה דבר שמאד קשה לזהות בלי ניתוח. בכל אופן אנחנו מהצפון אז בסוף החלטנו לעשות את התהליך באלישע אני טופלתי אצל ד"ר לויט פרטי ובמקביל ביצעו לבעלי את הניתוח ולי את השאיבת ביציות (את הניתוח עשה ד"ר קלדרון) וזה אחרי שבדקנו גם המון ממומחים במרכז.בסופו של דבר התוצאה כרגע פה לידי בדיוק חזרה מהגן :)))))) זה היה לפני 3 שנים, עכשיו אנחנו שוב בטיפולים מקווים לעוד כמה חמודים. ודרך אגב דקה לפני שהרדימו אותי לשאיבה הרופא שלי אמר לי שמצאו זרע!! לדעתי אין דרך להתחמק מניתוח והאמת היא שאם זה רק שאיבה בלי ביופסיה זה לא כל כך כואב. בעלי התאושש ממש מהר למרות שהייתה לו צלקת ענקית עם תפרים היום כבר אין כלום ויום אחרי הוא טייל איתי בקניון אבל מה שמאד עזר לו זה תחתונים מאד מאד צמודות . בהצלחההההההה!!!!!

וואו איזה סיפור

מה שמוכיח שכלום אף פעם לא סופי.. איזה כיף שהרדימו אותך עם הידיעה שמצאו! ואיזה כיף שנולדה לכם ילדה.. בקרוב אצלנו מאחלת המון הצלחה בטיפולים הנוכחיים !!! תודה על הסיפור המעודד :) שבוע טוב.

בלונד23

New member
הי

אין לי מידע על הניתוח שאתם זקוקים לו, אבל כן יש לי מידע על ניתוח המיקרו של ד"ר שפי. אני ממליצה עליו והוא מקסים ומקצועי, יודע מה הוא עושה. עשינו אצלו מיקרו וריקוצלה. העלות גבוהה-לניתוח שלכם שמעתי שזה אולי 25 אלף בערך (כל ניתוח זה עלות אחרת) את הניתוחים שלו הוא עושה או באסותא (ששם יותר יקר) או במדיקל סנטר. אנחנו עשינו במדיקל. פשוט תלכו אליו פעם אחת דרך מכבי / פרטי, הוא מקבל באם המושבות בפ"ת, ותראו אם הוא בכלל ימליץ על הניתוח. תביאו לו לעיין בתיק של כל מה שעברתם כולל ברטוב והכול

מה עם שאיבת זרע

כמו TESA או TEFNA ? אלה הם פרוצדורות יותר קלות, ואם היו לכם מעט זרעונים בעבר, אולי הבעיה היא חסימתית בכלל? אולי אתם לא צריכים בכלל מיקרוטזה? בכל אופן, יש יצור זרע כלשהו, וזה כבר מצוין! לגבי מיקרוטזה אצל שפי- אנחנו התעניינו בזמנו. לא זוכרת מספרים מדויקים, אבל עולה לפחות 30,000, ואין החזר מחברות הביטוח. תלכו להתייעץ איתו, הוא יסודי ונחמד, אבל הייתה לי תחושה שהוא רוצה לשווק את הניתוח שלו קצת בכל מחיר... בהצלחה!!

FE שיגמר מהר!!!

חשבנו על ניתוחים "פשוטים" יותר אלא שהפחידו אותנו בהרבה נזק בלי וודאות שימצאו וזה אומר לקחת סיכון שבניתוח הבא אם נרצה לעשות ניתוח "יסודי" יותר כבר נתוני הפתיחה שלנו יורדים.. ואף אחד לא מוכן להעריך סיכויי מציאה בשום ניתוח. כמובן שהבודדים נותנים תקווה אבל לא וודאות.. טוב, ובחזרה לאופטימיות.. מה אני מקשקשת!?!? ברור שימצאו בניתוח הקרוב לא משנה מה הוא יהיה .. יש שם מליונים!!! והם רק מחכים שמשהו יעזור להם לצאת לאור.. :) כפית

כפית פלא יקרה,

אני לא מבינה בניתוחים לשאיבת זרע אבל יכולה להציע לך שתתחילי להאכיל את החצי שלך תמרים אגוזים ושקדים כל יום - זה יותר כיף מויטמינים זה ממתק חטיף שיתחיל לקחת כל יום ויטמין E ול- ארגינין מנסיון אישי, זה עוזר לזרע להתחזק ולהתרבות הזרעונים של בעלך כנראה ישנים את שנת החורף וזקוקים לתמריץ קטנטן כדי לצאת ואני מאחלת לך שהם יתעוררו הרבה לפני שתעבור השנה עד ששלייגל הדגול יתפנה לו אם ההומור שלי מפריע לך אז סליחה מראש, אבל אל ייאוש! בעזרת ה' בקרוב תתבשרי בשורות נהדרות שבת שלום מיקי

למעלה