נכה צהל שרף את עצמו והרמטכל ועוד מפקדים מחבקים, אבל אין שום תשובות

AVIKO13

Well-known member
הרי ברור שלא יחלקו כסף לכל דורש
וזה ששרף את עצמו, עדיין לא אומר שהגיע לו כסף, זה רק אומר שהיה במצוקה כמו הרבה מסכנים.

לדעתי הכשל האמיתי הוא שבצד המנגנון הפקידותי בירוקראטי שממלא הוראות
צריכה לקום ועדת חריגים שתהיה מסוגלת לחשוב ולהתייחס לכל אותם מקרים שנופלים בין הכסאות.

אולי גם צריך ליווי אישי פסיכולוגי תעסוקתי לנכי צה"ל מעבר למה שיש היום .

מה שמפריע לי
שכל הגורמים מתרכזים בצד הרגשי של לבכות ולחבק ולהבטיח
אבל אין שום תשובות קונקרטיות ובשורה לעתיד
ומה עומד מאחורי המילים היפות "נפיק לקחים ..."
לקח ממה ? מהטעות שעשית ? מה הטעות ומדוע נעשתה
אתה לא חושב שטעית ? אז על איזה לקח אתה מדבר.

Harrington

Well-known member
מנהל
נכה צהל שרף את עצמו והרמטכל ועוד מפקדים מחבקים, אבל אין שום תשובות
לא לכל דבר יש תשובות. בכל אופן, לא תשובות שיניחו את דעת כל השואלים.
מה שמפריע לי
שכל הגורמים מתרכזים בצד הרגשי של לבכות ולחבק ולהבטיח
אבל אין שום תשובות קונקרטיות ובשורה לעתיד
ומה עומד מאחורי המילים היפות "נפיק לקחים ..."
לקח ממה ? מהטעות שעשית ? מה הטעות ומדוע נעשתה
אתה לא חושב שטעית ? אז על איזה לקח אתה מדבר.
כלל לא בטוח שנעשתה טעות. אכן המערכת לא קלה להתמודד איתה. זה לא חדש לאיש. אבל זה לא אומר בהכרח שנעשו טעויות. כמו שכתבת בעצמך למעלה, זה שהמקרה קפץ לכותרות בגלל המעשה, בס"ה מלמד שהיה במצוקה אך לא שום דבר מעבר לכך.

בכל מקרה לפחות במקרה הזה ברור שאכן הוא עשה את מה שעשה בגלל הקושי להתמודד עם המערכת. בשנים עברו היו מספר אנשים שהציתו את עצמם ומיד התקשורת קפצה וחגגה בסגנון 'ביבי אשם', אבל הלכה למעשה לא היה שם שום קשר מחייב בין המעשה שנקטו בו לבעיות כלכליות או אחרות.

איציק5111

Well-known member

כלל לא בטוח שנעשתה טעות. אכן המערכת לא קלה להתמודד איתה. זה לא חדש לאיש. אבל זה לא אומר בהכרח שנעשו טעויות. כמו שכתבת בעצמך למעלה, זה שהמקרה קפץ לכותרות בגלל המעשה, בס"ה מלמד שהיה במצוקה אך לא שום דבר מעבר לכך.

בכל מקרה לפחות במקרה הזה ברור שאכן הוא עשה את מה שעשה בגלל הקושי להתמודד עם המערכת. בשנים עברו היו מספר אנשים שהציתו את עצמם ומיד התקשורת קפצה וחגגה בסגנון 'ביבי אשם', אבל הלכה למעשה לא היה שם שום קשר מחייב בין המעשה שנקטו בו לבעיות כלכליות או אחרות.
הנה תגובה של ימני, מבחינתו הטעות היחידה היא שהיהודים נושמים

איציק5111

Well-known member
אם אתה הבנת את הקשר בין לדברי לדברי, דיינו.
הביוקרטיה רוצחת, לפני חודש הביוקרטיה רצחה אדם שהתחנן לחזור לישראל לטפל בעצמו וישראל חסמה אותו והוא התאבד בחו"ל . הימין לא מפסיק לרצוח יהודים.
רק מי שמקורב לשילטון הארור יכול לחיות פה

Harrington

Well-known member
מנהל
הביוקרטיה רוצחת, לפני חודש הביוקרטיה רצחה אדם שהתחנן לחזור לישראל לטפל בעצמו וישראל חסמה אותו והוא התאבד בחו"ל .
ראשית ביורוקרטיה הורגת אנשים בכל מקום בעולם. לא רק בישראל (האמת שישראל מבחינה זו, יחסית לכמה מדינות אחרות שאני מכיר את הביורוקרטיה שלהן היטב, לא כזאת נוראה בס"ה. ושלא יובן מדברים אלו שאין לה המון מה לשפר בתחום).

אבל רוצחת? לא, היא לא עושה זאת. גם כאשר אדם שמצוי בחו"ל ורוצה לחזור לישראל נדרש להביא מסמך מסיום, הוא לא עושה זאת ובמקום זאת מתאבד, זה לא אומר שהביורוקרטיה רצחה אותו. ממש לא.

הימין לא מפסיק לרצוח יהודים.
כן כן, שמענו את הבדיחה הזאת. אם רק היית יודע כמה אתה מגחיך את עצמך כשאתה חוזר עליה שוב ושוב, אני חושב שהיית ממהר להפסיק עם זה.
רק מי שמקורב לשילטון הארור יכול לחיות פה
האמנם? אתה מקורב לשלטון אם כך, שהרי אתה לגמרי חי ולגמרי פה (תקן אותי אם אני טועה). מסתבר שגם אני מקורב לשלטון. ואפילו לא ידעתי :). לא רק זה, מאחר וחייתי כאן בתקופת ממשלות שמאל למיניהן, מדבריך אני למד שגם אליהן הייתי מקורב עד מאוד. שמע, זה נס שעוד לא הציעו לי את פרס ישראל על קשרים וקרבה לשלטון :). אם כי, פרס כזה היה מגיע לכלל תושבי ישראל שכן, איך לספר לך את זה בעדינות, כולם בחיים וכולם כאן.

AVIKO13

Well-known member
עם כל הכאב שב

אז שיעמדו ויגידו
"לא עשינו שום טעות ...."
אבל הם כאילו מחבקים ובתכלס לא יעשו כלום .
ואפשר לעשות, לאו דווקא כסף אבל יחס יותר קרוב, מלווה.

וזה שדרשו שגם יתפרנס, זה אקט שיקומי נכון, אם הוא נעשה כראוי
אבל לדרוש את זה כשכל המדינה בסגר בקורונה, זה לא היה הגיוני .

יש את הפתגם הידוע שאם תראה אדם רעב תן לו חכה ולא דגים
אבל צריך אולי לתת את החכה עם חיוך, להסביר, ללמד איך לדוג
לא לזרוק לו חכה ולהגיד לו "לך לעזאזל" .

Harrington

Well-known member
מנהל
אז שיעמדו ויגידו
"לא עשינו שום טעות ...."
אם היו יוצאים בהצהרה הזאת פחות מיממה לאחר האירוע, אתה וכולנו היינו מאשימים אותם בחוסר רצינות. נקבע שהנושא יתוחקר, אין ספק שכך יקרה ולעומק. לאחר מכן נוכל לקבל תשובות. זה שאנחנו נורא רוצים תשובות 'כאן ועכשיו', לא אומר שזה אפשרי או רציני.
אבל הם כאילו מחבקים ובתכלס לא יעשו כלום .
לא יודע בדיוק על מי אתה מדבר או מה אתה מצפה ממנו בדיוק לעשות כרגע.
ואפשר לעשות, לאו דווקא כסף אבל יחס יותר קרוב,
בהחלט יתכן. יתכן גם שלא. נלמד ונוכל לבחון זאת לאחר שנדע את כל הפרטים.
וזה שדרשו שגם יתפרנס, זה אקט שיקומי נכון, אם הוא נעשה כראוי
אבל לדרוש את זה כשכל המדינה בסגר בקורונה, זה לא היה הגיוני .
לגמרי יתכן, ככל שהנתונים האלה נכונים לכתחילה מה שאנחנו עדיין לא יודעים. בכל מקרה כאן אתה כבר גולש למקום אחר. הרי (לפי אותם פרסומים לא מאומתים) לא דרשו ממנו להתפרנס. לא יכולים לכפות זאת עליו. אבל קבעו קצבה (בהתאם לאחוזי הנכות וכו') שמותאמת למצב בו הוא מתפרנס, לפחות חלקית. כעת נשאלת השאלה במקרה כזה, היה ופורצת עכשיו קורונה, על מי חלה החובה לסייע לאנשים כאלו אם (וזה כלל לא ודאי) הם לא יכולים להתפרנס בגלל המגפה? התשובה היא כמובן לא משרד הבטחון אלא דווקא המוסד לביטוח לאומי. זה האחרון אכן דאג לכך כפי שאנו יודעים (ומשמיצים בימים אלו בכיף, על כך שמראש הודיע שזה יחזיק עד יוני 21'). האם אתה יודע אם סעידיאן פנה למוסד לביטוח לאומי? האם אתה יודע אם הוא הגיש תביעה לדמי אבטלה, כשהשלמת הכנסה בתקופת הקורונה? ארשה לעצמי להעריך שאין לך, כמוני, שמץ של מושג.

יש את הפתגם הידוע שאם תראה אדם רעב תן לו חכה ולא דגים
אבל צריך אולי לתת את החכה עם חיוך, להסביר, ללמד איך לדוג
לא לזרוק לו חכה ולהגיד לו "לך לעזאזל" .
אבל יש את אלה שחכה לא תעזור להם ושצריך לתת להם דגים דווקא ויש גם את אלה שבין אם תיתן להם חכה ובין אם תיתן להם דגים, הם ישמידו את עצמם בכל זאת.

dannygin

Well-known member
צהל נוהג לחבק חייליו וגמילאיו ולהלחס בפצועיו

רוב הזמן נח

Well-known member
זה בושה. ביבי כבר מעל לעשור ראש ממשלה ועדיין המצב הזה של התעללות בהלומי קרב נמשך.

למעלה