נמחקה העתירה להפעלת תח"צ בשבת

מצב
הנושא נעול.
שוב צר לי להפריך את טיעוניך

כל הדוגמאות שהבאת מעידות על שנאתך לחרדים כי אין בהן דבר
שהשפיע באמת על התחבורה הציבורית.

אתה נופל למלכודת שהעיתונות שמיועדת לשונאי החרדים נוהגת להציב.

אתה נופל למלכודת של כותרות מסיתות שמיועדות בדיוק לקוראים שכמותך שנהנים לקרוא אותן.

כמובן שאתה מתעלם מכל כותרות העיתונים שדנים בשרים חילוניים, בחברי כנסת חילוניים ובראשי ערים חילוניים שביטלו מגה-תכניות של תחבורה ציבורית.

ביטלו לחלוטין, לא עיכבו בשעתיים עלובות.
שוב צר לי להפריך את טיעוניך
אני מתייחס לכותרות וכתבות שמופיעות בעיתונות ה...חרדית.
אני כתבתי רבות בפורום הזה נגד ראשי עיריות חילוניים (רמת גן, פתח תקוה, רעננה ועוד) שפגעו בתחבורה הציבורית.
אבל אתה מרשה לעצמך לבוא לפורום ולהתנהג בו כאילו אתה מכיר את כולם ויודע הכל וממשיך לעשות זאת גם כאשר בורותך נחשפה ברבים.

trilliane

Well-known member
מנהל
"ליהודים יש זכות בארץ בגלל התורה"? אה... לא. בזכות חילונים

איך אפשר להתווכח על דרך החיים של התורה, בלי ללמוד אותה?
אתה לא חייב ללמוד תורה, אבל לא לדבר נגדה כאשר יש חוסר הבנה מה היא התורה ומה היא רוצה מאיתנו.
באופן פרטי אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.
באופן ציבורי, המדינה היא של יהודים, וליהודים יש זכות בארץ בגלל התורה. אז אם ככה, צריך לשמור על מה שכתוב בתורה, אחרת אין זכות לעם ישראל בארץ ישראל. ולכן במרחב הציבורי צריך לשמור "שבת" "חמץ" כי בגלל זה אנחנו עם.
אבל שוב אתה לעצמך, תעשה מה שאת רוצה.
אם בכל זאת אתה רוצה להבין האם באמת יש משהו שהתורה הזאת הגיונית או מחייבת ולמה אנחנו עם בגלל זה. אז צריך ללכת ללמוד, אי אפשר לבנות גשר של רכבים או רכבת בלי ללמוד באוניברסיטה הרבה שנים. אותו הדבר אי אפשר לדבר נגד ה"שבת" שהתורה שהיא עשתה אותנו לעם מחייבת, אלא אם כן לומדים אותה. ולא לומדים אותה בשביל לקנטר אלא בשביל באתה לדעת האם ה"שבת מחייבת".
&nbsp
תאמין לי, אם תרצה לחקור את זה באמת, אתה תגלה הפתעות...
אם לא תעזוב את הפוליטיקה והפוליטיקאים (לא משנה מאיזה צד פוליטי) והתקשורת, ותלך לבד לעשות מחקר מה היא התורה, מה היא מחייבת ולמה, בלי לחשוב מה יגידו החברים מה יגידו המשפחה ומה יגידו השכנים, תגלה הפתעות..
"ליהודים יש זכות בארץ בגלל התורה"? אה... לא. בזכות חילונים
ציונים שעלו לארץ ופעלו להקמת מדינה בה. זה לא הגיע מגורמים דתיים (חלקם אפילו התנגדו, ובישראל יושבים גם חרדים אנטי-ציונים עד עצם היום הזה) והם כנראה היו ממשיכים לחכות למשיח...

אין מלחמה...

איזו התערבות בדיוק? מדינת ישראל נעשית חילונית מיום ליום
ומשעה לשעה.

כל עולם המושגים שלך ביחס לחרדים שכולל את המילים: "למרר", "מלחמה", "תוקף", "מותקף", הוא עולם מושגים קיצוני.

הרשה לי לבשר לך: אין מלחמה בין החילונים לחרדים ואף אחד לא מנסה למרר את חייו של מישהו אחר.

זה נכון שיש נסיונות כיפוף ידיים בין הפוליטיקאים החילונים לחרדים בממשלה ובכנסת (ובמועצות העירוניות) אך אלה רק משחקים לכבוד הבוחרים.

האמת היא שישראל טסה במהירות סילון לעבר החילוניות.
אין מלחמה...
זה עולם מושגים קיצוני שלי...
[URL]http://www.israelhayom.co.il/article/504005[/URL]
אבל לתקשורת החרדית מותר ואצלם זה לא עולם מושגים קיצוני...

הבעיה היותר גדולה היא של שונאי בית המשפט העליון

זו בעיה. כעת צריך למצוא תירוץ אחר כדי לשנוא את החרדים.
הרי לא ישנאו את שופטי בית המשפט העליון שמונעים מהציבור תחבורה ציבורית בשבת.

השופטים הם חילונים. אין סיבה לשנוא אותם.
הם צריכים למצוא טיעונים חדשים על האקטיביסטיות, השמאלניות והחד-צדדיות של בית המשפט...

למי שתומך בתחבורה ציבורית בשבת אין סיבה לשנוא את בית המשפט שזה לא תפקידו להחליט על כך. לא עתירות לבית משפט יגרמו להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. זה בידי הפוליטיקאים בממשלה ובכנסת (פוליטיקאים חילונים, דתיים וחרדים).

ו"השנאה" לפוליטיקאים החרדים תלויה בדבר אחד - האם הם יתנו לאחרים לחיות אחרת מהם או לא. שיתנו תשובה ברורה לגבי איך הם רואים את עתיד חיי החילונים במדינה. בתל אביב, בערד, בבית שמש ובכל מקום אחר במדינה.

משה12333

New member
הבעיה היא, מבחינת הפורום פה, שבית המשפט העליון תומך

הם צריכים למצוא טיעונים חדשים על האקטיביסטיות, השמאלניות והחד-צדדיות של בית המשפט...

למי שתומך בתחבורה ציבורית בשבת אין סיבה לשנוא את בית המשפט שזה לא תפקידו להחליט על כך. לא עתירות לבית משפט יגרמו להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. זה בידי הפוליטיקאים בממשלה ובכנסת (פוליטיקאים חילונים, דתיים וחרדים).

ו"השנאה" לפוליטיקאים החרדים תלויה בדבר אחד - האם הם יתנו לאחרים לחיות אחרת מהם או לא. שיתנו תשובה ברורה לגבי איך הם רואים את עתיד חיי החילונים במדינה. בתל אביב, בערד, בבית שמש ובכל מקום אחר במדינה.
הבעיה היא, מבחינת הפורום פה, שבית המשפט העליון תומך
בשיקולים מקצועיים-ענייניים, חילוניים לגמרי, נגד התחבורה הציבורית בשבת.

חברי הפורום מקשרים כל דבר שקורה או לא קורה בשבת ל"כפייה דתית של חרדים".

חברי הפורום ניזונים מאמצעי תקשורת שכל ייעודם הוא לשסות מגזרי אוכ' אלה באלה כדי להגדיל את שווי מניותיהם.

זו בדיוק דרך הפעולה של כל הפוליטיקאים, שאצל כולם אין קשר בין מה שהם אומרים בנאומים שלהם לבין המציאות (יש קשר, קשר הפוך).

Bus Nerd

Active member
צודק במאה אחוז

צודק במאה אחוז

matrix200200

Active member
אני שונא את בית המשפט העליון

ולא, אני לא צריך לספק טיעונים חדשים על כל הדברים שציינת, בג"ץ עושה זאת בהצלחה מרובה בעצמו

לגבי ההחלטה הזאת שלו, כדאי שתסתכל על ההחלטות האחרות, למשל ההחלטה האחרונה של בג"ץ על גיוס חרדים ובפרט על דעת המיעוט של השופט סולברג.
ועכשיו תאר לעצמך שיש בבג"ץ 7 שופטים עם השקפת עולם כמו של נועם סולברג ורק שתיים עם השקפת עולם כמו של מרים נאור ואסתר חיות.
אתה תהיה מוכן לקבל את המצב הזה?
עכשיו תחזור למציאות ותחשוב לבד איך אחד כמוני מרגיש

רמז, בערך כמו חבר מפלגת מרץ ממוצע היה מרגיש אם המצב שתיארתי היה במציאות.
משום מה אין לי ספק שזהבה גלאון לא היתה חוסכת ביטויים כגון "פאשיסטים", "הג'יחאד היהודי", ושלל ביטויים דומים משופטי העליון במצב הזה.

matrix200200

Active member
בדיוק חשבתי על דוגמא יותר מצחיקה

ולא, אני לא צריך לספק טיעונים חדשים על כל הדברים שציינת, בג"ץ עושה זאת בהצלחה מרובה בעצמו

לגבי ההחלטה הזאת שלו, כדאי שתסתכל על ההחלטות האחרות, למשל ההחלטה האחרונה של בג"ץ על גיוס חרדים ובפרט על דעת המיעוט של השופט סולברג.
ועכשיו תאר לעצמך שיש בבג"ץ 7 שופטים עם השקפת עולם כמו של נועם סולברג ורק שתיים עם השקפת עולם כמו של מרים נאור ואסתר חיות.

משום מה אין לי ספק שזהבה גלאון לא היתה חוסכת ביטויים כגון "פאשיסטים", "הג'יחאד היהודי", ושלל ביטויים דומים משופטי העליון במצב הזה.
בדיוק חשבתי על דוגמא יותר מצחיקה
תאר לך מצב הבא, ראש הממשלה חותם על הסכם שלום עם פלסטינים.
כחלק מאותו הסכם יש צורך לפנות נניח 100000 מתנחלים מבתיהם.
ואז איזו עמותה ימנית קקיונית מגישה תביעה לבג"ץ (שיש בו 7 נועמים סולברגים) ובג"ץ מבטל את הסכם השלום כי לדעתו יש בהסכם פגיעה לא מידתית בזכויות של מתנחלים שמאבדים את בתיהם.
נכון נשמע מצחיק?

כו, אהיה מוכן לקבל את המצב הזה

כו, אהיה מוכן לקבל את המצב הזה
אני מקבל כבר הרבה מאוד שנים מצב של ממשלות שלא בדיוק מוצאות חן בעיניי.
ואני מקבל כל פסיקה של בית משפט ולא מתלונן עליה ולא מאשים את בג"צ ולא משתמש בבג"צ לספק תירוצים.

Ccyclist

Well-known member
בתגובות בהארץ הוזכר המפקח על התעבורה שזה תפקידו.

https://www.haaretz.co.il/news/law/1.4429759

"שופטי בג"ץ קבעו כי המדינה אינה מחויבת לפעול אקטיבית כדי לבדוק את הצרכים התחבורתיים. לצד זאת, הם ציינו כי אם חברה שמנסה להפעיל קווים בשבת תגיש עתירה, הם ידונו בה"

זאת אומרת שהיחדים שיכולים עכשיו להגיש עתירות כאלו הן מפעילות התח"צ, שכנראה לא יירצו להגיש כי לא יירצו לפעול נגד משרד התחבורה שאחר כך יכול "לנקום בהם" - הרי בסופו של יום הם סה"כ קבלני משנה.
בתגובות בהארץ הוזכר המפקח על התעבורה שזה תפקידו.

olli3

New member
מנהל
מי שהגיש בג"צ שידורי טלוויזיה בשבת לא היה בעל תחנת טלוויזיה.

"שופטי בג"ץ קבעו כי המדינה אינה מחויבת לפעול אקטיבית כדי לבדוק את הצרכים התחבורתיים. לצד זאת, הם ציינו כי אם חברה שמנסה להפעיל קווים בשבת תגיש עתירה, הם ידונו בה"

זאת אומרת שהיחדים שיכולים עכשיו להגיש עתירות כאלו הן מפעילות התח"צ, שכנראה לא יירצו להגיש כי לא יירצו לפעול נגד משרד התחבורה שאחר כך יכול "לנקום בהם" - הרי בסופו של יום הם סה"כ קבלני משנה.
הוא היה אזרח שכלל לא הייתה לו טלוויזיה ולכן נאלץ להביא את דודו לבית המשפט שהיה ברשותו מקלט טלוויזיה וכך נפסק כי יהיו שידורי טלוויזיה בשבת במדינת ישראל.
&nbsp
הטענה כי מפעילת תחבורה ציבורית צריכה לבוא ולהגיד שהיא רוצה לפעול בשבת כל כך מגוחכת מכיוון שרוב המפעילות גם ככה מפעילות קווים בשבת. ואם לא היה מתאים להן להפעיל את אותם הקווים בשבת, הן גם היו עושות משהו בנידון.
&nbsp
דעו לכם כי המפעילות מחוייבות בהפעלת מוקד מידע לציבור הנוסעים בפרק זמן של לפחות חצי שעה או שעה (לא זוכר בדיוק) לפני התחלת השירות. כך חברת דן הפעילה בשבתות החל משעות אחה"צ את מוקד השירות שלה אך התנועה היהודית (לא זוכר את השם המלא שלה), הגישה בקשה או עתירה או לא יודע מה ודן לא פותחת את מוקד המידע שלה יותר לפני צאת השבת.

mister K

New member
השם שלה הוא "התנועה לכפייה דתית"

הוא היה אזרח שכלל לא הייתה לו טלוויזיה ולכן נאלץ להביא את דודו לבית המשפט שהיה ברשותו מקלט טלוויזיה וכך נפסק כי יהיו שידורי טלוויזיה בשבת במדינת ישראל.
&nbsp
הטענה כי מפעילת תחבורה ציבורית צריכה לבוא ולהגיד שהיא רוצה לפעול בשבת כל כך מגוחכת מכיוון שרוב המפעילות גם ככה מפעילות קווים בשבת. ואם לא היה מתאים להן להפעיל את אותם הקווים בשבת, הן גם היו עושות משהו בנידון.
&nbsp
דעו לכם כי המפעילות מחוייבות בהפעלת מוקד מידע לציבור הנוסעים בפרק זמן של לפחות חצי שעה או שעה (לא זוכר בדיוק) לפני התחלת השירות. כך חברת דן הפעילה בשבתות החל משעות אחה"צ את מוקד השירות שלה אך התנועה היהודית (לא זוכר את השם המלא שלה), הגישה בקשה או עתירה או לא יודע מה ודן לא פותחת את מוקד המידע שלה יותר לפני צאת השבת.
השם שלה הוא "התנועה לכפייה דתית"
נא לקרוא לה ככה מעכשיו. שמה תואם למטרה הבלעדית לקיומה.

עידן יו

New member
צודק לחלוטין

צודק לחלוטין
אף מפעיל תח"ץ, כולל ערבים, לא יבקש מהמדינה להפעיל בשבת. בכך באו אל קיצם שגיונות הטוענים כאילו המדינה מוכרחה לספק להם אוטובוסים גם בשבת.
השופטים הבהירו לעותרים שבית המשפט אינו כיכר העיר.

alantan

New member
במקרה זה, בית המשפט טועה בעצם היסוד שזוהי החלטה של המפעיל

צודק לחלוטין
אף מפעיל תח"ץ, כולל ערבים, לא יבקש מהמדינה להפעיל בשבת. בכך באו אל קיצם שגיונות הטוענים כאילו המדינה מוכרחה לספק להם אוטובוסים גם בשבת.
שאמור לדרוש הפעלה של שירות.
&nbsp
הנה מצב היפוטתי מקביל: נניח שאין תקן או פיקוח של משרד הבריאות למזון ושכל דכפין יכול להוסיף עופרת לפסטה. עכשיו עותר אזרח לבג"צ ודורש שהמדינה תבצע פיקוח - כלומר, תספק שירות. זה כאילו שבית המשפט ישיב לעתירה, שרק מעבדה שמבצעת פיקוח יכולה לדרוש מהמדינה שתספק את השירות הזה, ורק אם מעבדה כזו תעתור, הוא ידון בעתירה.
&nbsp
מגוחך, לא?

עידן יו

New member
אכן מגוחך

&nbsp
הנה מצב היפוטתי מקביל: נניח שאין תקן או פיקוח של משרד הבריאות למזון ושכל דכפין יכול להוסיף עופרת לפסטה. עכשיו עותר אזרח לבג"צ ודורש שהמדינה תבצע פיקוח - כלומר, תספק שירות. זה כאילו שבית המשפט ישיב לעתירה, שרק מעבדה שמבצעת פיקוח יכולה לדרוש מהמדינה שתספק את השירות הזה, ורק אם מעבדה כזו תעתור, הוא ידון בעתירה.
&nbsp
מגוחך, לא?
אכן מגוחך
אבל לא זה המקרה.
בנדון דנן אין על מדינת ישראל חובה חוקית לספק תחבורה ציבורית (לא רק בשבתות).
היא יכולה אבל לא חייבת. לגבי תחבורה ציבורית בשבת יכולתה מוגבלת עד אפסית.

Ccyclist

Well-known member
יותר דומה לרעיון שמשרד הבריאות לא יספק פיקוח בחודשי הקיץ.

&nbsp
&nbsp
מגוחך, לא?
יותר דומה לרעיון שמשרד הבריאות לא יספק פיקוח בחודשי הקיץ.
אתה וודאי מכיר את האימרה האנגלית לפיה לא אוכלים Ham בחודש ללא האות R. במקום מצב שלא היה בכלל פיקוח בריאות כמו בדוגמה שלך הבנוייה על ה Adulteration במזונות בתקופה הויקטוריאנית תאר מצב אחר כשיש פיקוח. בימינו יש בבריטניה מנגנון פיקוח בריאות שלם על מוצרי המזון, אך תאר לך שהוא היה מפקח על איכות ה Ham מספטמבר ועד אפריל בלבד ובגלל האמרה הישנה
היה מסרב להטיל את הפיקוח במשך ארבעת החודשים החמים עם ה R או - בהשוואה לנמשל - לחודשיים בלבד. איך אפשר להצדיק מניעת שירות כזה שהמדינה מעניקה 10 חודשים בשנה לחודשיים בתירוצים שונים ומשונים כשבכל העולם פיקוח הבריאות או התח"צ ניתנים 12 חודשים בשנה ?
&nbsp
ובחזרה לנמשל, האם המפקח על התעבורה במשרד התחבורה אינו פקיד ציבור שתפקידו ליזום ולפתח את מערכת התחבורה? קווי הרכבת החדשים שנפתחו בשנים האחרונות נבעו מתיכנון שיזם המשרד וכך גם מערכת קווי הלילה, רפורמות התעריפים, רפורמת הקווים בגוש דן ומערכי הקווים החדשים בירושלים וחיפה בעקבות הפעלת הרק"ל והמטרונית.

amit1270

New member
באו אל קיצם, זהו. אתה יכול ללכת לנוח עכשיו.

צודק לחלוטין

עידן יו

New member
אתה מכיר אותי כאחד שנח?

אתה מכיר אותי כאחד שנח?

כתבתי היום את המאמר "שורות המחץ בבג"ץ התח"ץ".
העותרים בעד תחבורה ציבורית בשבת ניסו לאלץ את בית המשפט העליון לעקוף את החוק, וקיבלו אגרוף לפרצוף שהשיג את התוצאה ההפוכה

למאמר המלא

trilliane

Well-known member
מנהל
המדינה אינה מחויבת לפעול אקטיבית כדי לבדוק את צורכי האזרחים?

המדינה אינה מחויבת לפעול אקטיבית כדי לבדוק את צורכי האזרחים?
זאת אמירה אומללה ומטרידה. מדינה היא גוף שכל מטרתו לפעול לטובת אזרחיה וזה כולל גם בדיקה אקטיבית של צורכי האזרחים (גם בתחום התחבורה) והתאמת השירותים לצרכים האלה. אני תוהה האם היו מעיזים לכתוב משפט כזה בתחום אחר...
נראה לי שהם פשוט לא רצו לגעת בתפוח האדמה הלוהט של התח"צ בשבת, לפחות לעת עתה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה