נמלים בקפריסין מעבר לשיגרתיים

zina71955

New member
נמלים בקפריסין מעבר לשיגרתיים

כפי שכתבתי בשבוע שעבר הוצאתי מהמפה המעודכנת בסירה את כל הקואורדינטות של המעגנות/נמלים בקפריסין על שני חלקיה כפי שהם מסומנים אצלי במפה. בכל המקומות האלה ביקרתי דרך הים בחלקם מספר פעמים. אל צורת הכתיבה על פי גוגל כבר התיחסתי, לפחות בדרך שבה נכתב בשבוע שעבר היא מבלבלת. אני מצרף צילומים של חלקם. חלק מהתמונות שלי אבד בתהום הנשיה. כל הקוארדינטות נכתבות במעלות רוחב/אורך ובדקות עם נקודה עשרונית, משמאל לימין, כנהוג בציי הסוחר. רון יציב, אם תעביר זאת למאגר זה ישאר כמידע זמין.
 

zina71955

New member
POMOS - Greek Section

נמל דייגים קטן אך טוב ומכניס אורחים על קו הגבול הצפוני מערבי עם החלק התורכי. אין הרבה מקום אך הדייגים נאפשרים בנחמדות להיקשר אליהם. עומק הנמל 3.00 מטר. המקום קרוב מאוד לאתר היסטורי/ארכאולוגי בצד התורכי ואין בעיה לעבור לשם לביקור כתיירים. קואורדינטות: 35-10.4N;32-33.0E
 

zina71955

New member
LACHI - Greek section

לבקשת מספר אנשים שפנו אלי, אז סליחה. דיווחתי על הנמל הזה כבר לפני 5 שנים. נמל דייגים קטן ששודרג בתוספת של שובר גלים למרינה קטנה. נלאה כיום לגמרי עם בעיות של מקום. מי שהיה שם לאחרונה יכול לדווח עם נושא הדלק וכלל השירותים כבר נפתר או לא. בסערה צפונית מזרחית מאוד לא נעים. קואורדינטות: 35-02.5N;32-23.7E
 

zina71955

New member
ZYGI - Greek section

יש אתר אינטרנט. מרינה בבניה שובר הגלי המערבי גמור, וממזרח יש הגנה מהרציף הישן. אבל זה לא מספיק לסערה דרומית מזרחית. זה הוא כפר שהתפתח עם התיירות למקום נחמד מאוד, אך גם יקר, כפי שקרה בכל החלק היווני של קפריסין. אפשר כבר להיכנס לשם ולבקש רשות לעגון. אם תכוון קורס לארובות של תחנת הכוח הסמוכה, לא תפספס. קואורדינטות: 34-43.4N;33-20.2E
 

zina71955

New member
AYA ANNA - YIALOU Turkish section

נמל דייגים קטן על יד מנזר ועיירה שבכותרת. יכטה עד 12 מטר/1.8 שוקע יכולה להיכנס ולעגון או להיקשר אל סירת הדייג שבקצה הרציף לזמן קצר. לאורך הרציף יש סלעים בולטים ושני פנדרים גדולים. העומק שם הוא 1.50 מטר. זהירות בגישה ולהיקשר אל הפנדרים הגדולים בתוספת הפנדרים שלך, אז הקיל נמצא ב1.8 מטר עומק. בסערה דרומית מערבית מאוד לא נעים. מצורף צילום המראה את הסירה שלי קשורה לרציף הקטן.
 

zina71955

New member
CAPE ANDREAS Turkish section

יש שני מפרצים קטנים כ 3 מייל מדרום למגדלור של קייפ אנדריאס. שניהם טובים לעגינה למעט רוחות מ צ.צ. מזרח - ד.ד. מזרח. המקום נחמד והדייגים, כולל ספינות הטונה משתמשים בו הרבה. בפנים העומק 3.0 מטר. יש בונגלוס לתיירות ומסעדה בחוף בקייץ. אני עוגן שם כשאפשר כדי לשבור את המרחק שבין פמגוסטה לקירניה. מצויין לעגינת לילה בדרך. בחלק הדרומי של המפרץ יש סלע גדול בולט מעל המים שרצוי מאוד לא להתקרב אליו. קואורדינטות: 35-40.0N;34-34.2E מצורפת תמונה של שקיעה מהמפרץ.
 

zina71955

New member
YENI EREKOY - Turkish section

זה היה נמל דייגים קטן שלאחרונה שידרגו אותו ובנו שובר גלים חדש מזרחית למעגן הישן. נשאר נמל דייגים ולסירות תיירות. העומק בפנים 2.50 - 3.00 מטר. בסמוך נמצא הכפר Yialousa . יש שם בדרך כלל ספינת משמר. בפעם האחרונה שהייתי שם בנו את שובר הגלים אז ספינת המשמר אירחה אותי Along Side . מעבר לזה אין הרבה לבד מיופיו של המקום. מיקום כ - 17 מייל מערבה מכיף אנדראס קואורדינטות: 35-33.4N;034-13.9E המעגו הישן של ייאלוסה נמצא כ 1500 מטר מזרחה ואפשר לזהותו באמצעות המגדלור הישן שבסמוך לו מערבה.
 

zina71955

New member
PORT CYPRIUM MARINA - Turkish section

המרינה שסוסף - סוף התחילו לבנות בתחילת 2009 יקח עוד די הרבה זמן עד שתסתיים, אבל כבא מפרסמים באתר פרסומת נדל"נית נרחבת. עדיין אי אפשר לעגון שם. מיקום כ - 17 מייל מקירניה - גירנה. קואורדינטות: 35-21.15N;033-39.8E .
 

zina71955

New member
ולבסוף הצילום שפיספסתי מהניילון על יד בוזיאזי

זה חמישית בערך ממה שהיה על המדחף. הצילום נעשה בתוך נמל בוזאזי אליו חזרתי במפרשים. לא צללתי בים עקב סוול של יותר מ 2 מטר.
 

zina71955

New member
בבוזיאזי יש בסיס קבע עם ספינה של

SAHIL GUVENLIK - משמר החופים התורכי. כשנכנסתי לנמל במפרשים ועשיתי גישה לרציף במפרשים הם באו לעזור והיו נחמדים מאוד. כשסיימנו אני הזמנתי אותם ואת השוטר, שהיה אז מוצב שם קבוע, לצ'אי. באוקטובר האחרון כבר לא היה שם שוטר.
 

shuka tsoar

New member
מרינה ZYGI

היום ביקרתי במקןם, עדיין חסום לכניסה, יפתח באוקטובר השנה
 

north star 1

New member
zygi

מרינה זיגי כרגע נמצאת בעיצומן של עבודות תשתית. בשבוע שעבר ביקרתי במקום מאחר וחיפשתי אלטרנטיבה לעגינה במרינה סאנט רפאל שעלתה על גדותיה. למרינה בזיגי אי אפשר להכנס בזמן הקרוב,2 מחפרי ענק ועוד מספר מנופים מבצעים עבודות תשתית וחפירה במרינה. כרגע משלימים את שוברי הגלים וחלק מהרציפים. לרוחב הכניסה מתוחים כבלי פלדה שאינם מאפשרים גישה פנימה. אין עדיין תשתיות של חשמל מים ותאורה הדרכים המובילות עדיין לא סלולות אך נראה שהחברה המקומיים בהחלט בונים עבורינו אלטרנטיבה נאותה למרינה בסאנט רפאל. לידעתכם.
 

shuka tsoar

New member
zygi marina

ביקרתי שם השבוע (מצד היבשה). הכניסה חסומה ! בשיחה עם המהנדס הראשי, המרינה אמורה להפתח ב-10/11 השנה.
 

1שריל

New member
LATCHI

בעיית הדלק עדיין לא פתורה לחלוטין - מספר לעזרה בהזמנת דלק בגריקנים לכמויות קטנות (אם רוצים) 35726322095 + ניתן גם להזמין "טנקרון " לכמויות גדולות - מספר מנהל הנמל שמופיע ב"אתר" לא מתאים הסלולארי שלו 99468750
 
למעלה