נמלים בשקעים של הבית

• פותח הנושא qres
  • פורסם בתאריך

qres

New member
נמלים בשקעים של הבית

שלום,

אודה לכם אם תוכלו לסייע לי בפתרון בעיה נוספת.

לאחרונה הופיעו נמלים בכל מקום בבית. מבדיקה שערכתי ע"י פתיון (צלוחית עם דבש)
גיליתי שהנמלים יוצאות מקופסאות החשמל. ניסיתי למרוח על הקיר חומרים טבעיים שדוחים נמלים כמו לימון חומץ אבל זה לא עזר.
לבסוף סתמתי את הפתחים עם נייר דבק (בתוספת למכסה).
הבעיה היא שהן יוצאות מפתח אחר ובנוסף כל הבית מלא "סיירות" המחפשות מזון ...
יש פה הנמכות תקרה והחשמל נכנס לבית מארון החשמל דרך פתחים שאינם סגורים (חציבה בקיר שנעשתה בעבר ע"י הבעלים).

אני רוצה למצוא פתרון ללא רעלים. ניסיתי לשטוף את הרצפה עם חומץ אך זה לא עזר.

אני מניח שייתכן שבגינה היבשה (מלבד מספר עצים ושיחים אשר משקים אותם) נמצא הקן אבל אני לא רואה אותו ולא רואה סימני כניסה לבית של נמלים.

מה כדאי לעשות ?

mendel41

New member
נמלים

אין הרבה אופציות או שתרסס או שתלמד לחיות איתן

יעקב 471

New member
אם היית רוצה למנוע מהן להכנס לבית

כאשר הן עדיין בחוץ יכול להיות שאפשר היה לנסות עם כל מיני אמצעים טבעיים , עכשיו זה מאוחר מידי מכיון שהקינים שלהן כבר בתוך הבית . לקח לי הרבה זמן חומרי הדברה וסבלנות עד שנפטרתי מהן. עכשיו כל מה שאני עושה זה רק לדאוג שלא תתקרבנה לבניין, זה הפתרון האולטימטיבי וכל השאר זה בזבוז זמן.

דור לוי

New member
גם אני מנסה למצוא לזה פתרון==>

עדיין לא מצאתי, והעניין מאוד מסובך ובעייתי, וכנראה יש חוסר ידע, אצל מי שצריך שיהיה הידע...
קרא שם.

בינתיים הזמנתי לנסיון טופ ג'ל ואנסה לשים ליד השקעים ולא בתוכם.. נראה אם יעזור.

יעקב 471

New member
אני התגברתי (זמנית ) על הנמלים

מכיון שיש לי נסיון בחומרי הדברה מקצועיים החלטתי שהטוב ביותר הוא "דיזיקטול" אבל מרוכז , לא זה שמוכרים בסנטרים. התחלתי פשוט לפרק את מכסי השקעים שפכתי חומר לתעלות החשמל ומסביבן ואטמתי את הפתחים הרמטית , בזה נפטרתי מבעייה אחת ,הן נעלמו ולא חזרו לשם מאז . לגבי הנמלים שהיו מתחת לרצפה והיו צצות מדי פעם בין הפנלים השתמשתי גם בדיזיקטול אבל נוזלי וגם משם הצלחתי להיפטר מהן . האמת שחומרים ממש יעילים להדברה אינם נמכרים לקהל הרחב וחומרי ההדברה הירוקים לא שוים הרבה.
בנוסף מאוד חשוב לרסס ולטפל בנמלים שנמצאות מחוץ לבניין ע"מ שלא תחדורנה פנימה והכל יתחיל מחדש.

Mישהיא

New member
דיזיקטול מאוד רעיל ויש סיבה מדוע לא נמכ

נמכר .... מכיל זרחן אורגני

אם עדיין חשקה נפשך ב"חומרים טבעיים" מאוד מומלץ... מסמרי ציפורן

הבעיה שהנמלים מתרחקות ויוצאות ממקום אחר

שמעתי גם על ציור עם גיר.. גיר של פעם סביב ל"שביל שלהן" והן לא עוברות אותו - את זה לא ניסיתי ..

למצוא את המקום ממנו הן נכנסות - להכניס את אחד החומרים - ולסתום .. להמתין עוד כמה ימים מהיכן הן יצאו ..

כשקלו כל הקיצין .. משתמשת בתרסיס מתפרק - קפסולארי .. לא זוכרת כרגע את השם .. שימוש מאוד מקומי .. ומאוד בזהירות...

** ניסיתי את ענין הקמח תירס.. נראה שכל הקן בא לאכול ..:)) לא התאים לי לערוך סעודות... אולי בחוץ אנסה לפזר...

elisasson

New member
פתרונות יעילים ולא רעילים למניעת נמלים

לנמלים קטנות: פתרון לא רעיל אבל קוטל נמלים יעיל במיוחד.
לנמלים גדולות: יש לפזר קמח תירס - הנמלים אוכלות אותו אבל לא מעכלות אותו ואז מתות.

בהצלחה ושבוע טוב

אלי

qres

New member
תודה רבה. לא הבנתי מה הפיתרון לנמלים קטנות.

דור לוי

New member
איך משתמשים בזה. דוגמא:

נניח שהן עוברות מתחת לשיש?
בין השיש לארון בחריץ קטנטן?

elisasson

New member
לפזר על המקום ממנו הן יוצאות

שלום,

תוכל לפזר בתוך החריץ ממנו הן יוצאות. לי זה עשה את העבודה מבלי להרעיל את כל הבית כמובן
.

נסה, במקסימום פיזרת לריק אריזה של אבקת אפיה (20 אגורות).

בהצלחה

אלי

elisasson

New member
נסה להגיע למקור ממנו הן נכנסות הביתה

שלום,

היות ואינני רואה את המקום, קשה לי לנסות לייעץ.

הייתי מנסה אולי להגיע למקור החור ממנו הנמלים נכנסות ולפזר שם אבקת אפיה.

אינני יודע עד כמה יעיל הרעיון הבא. מעולם לא ניסיתי אותו - המסה של אבקת האפיה במים ומריחה של "הבוץ" שנוצר על הפתח.

בהצלחה

אלי

elisasson

New member
איני יודע מה להגיב

במקרה שכזה, יש או להזמין אדם מנוסה (לא כל המדבירים מנוסים), או לעבור ל"השמדה המונית" (ריסוס)

אגב, לפני שאתה נוגע בריסוס, נא בדוק שאתה עומד בכל הקריטריונים לעבודה עם ריסוס.

בהצלחה

אלי

דור לוי

New member
שכנים עם בעיה דומה הזמינו ריסוס מקצועי...

התוצאה:
מבחינת הנמלים-טוב תודה הכל בסדר.
הם עצמם סבלו מכאבי ראש שבועיים...

הזמנתי טופ ג'ל לנסיון. נראה כשיגיע.
שמעתי על "דבש נמלים" שרוקח יוסי ברקן מנטף בעשירית מחיר, אבל לא הצלחתי לתאם להגיע לקנות.

elisasson

New member
במקום להגיע עד אליו, בדוק אם הוא שולח בדואר

מניסיון, הזמן והדלק גם שווים משהו (כך לפחות לדעתי
) . לכן, לחלק מהמוצרים, שווה לשלם משלוח ולקבל עם שליח או דואר - יעיל יותר מבחינת זמן וזול יותר מאשר להשתמש ברכב הפרטי.

נסה לברר אם תוכל לקבל את המשלוח בדואר.

בהצלחה

אלי

למעלה