נסיעה וחזרה מחו"ל

amir1201

New member
היי,
אני אזרח ואשתי בעלת אשרה א5 עם מולטי ויזה בדרכון.
שנינו נמצאים בארץ ורציתי לשאול האם ניתן לנסוע או יותר נכון לחזור מחו"ל באופן רגיל או עקב הנחיות הקורונה שלא כל כך ברורות היא תצטרך לבקש אישור מיוחד כדי לחזור (מכל מדינה ירוקה למשל).
בתודה מראש.

Jkamm

New member
היי,
אני אזרח ואשתי בעלת אשרה א5 עם מולטי ויזה בדרכון.
שנינו נמצאים בארץ ורציתי לשאול האם ניתן לנסוע או יותר נכון לחזור מחו"ל באופן רגיל או עקב הנחיות הקורונה שלא כל כך ברורות היא תצטרך לבקש אישור מיוחד כדי לחזור (מכל מדינה ירוקה למשל).
בתודה מראש.
נכון להיום, על פי ההנחיות צריך אישור מראש.
מי שנמצא באמצע ההליך ומרכז החיים בישראל, מאשרים ללא בעיה - תשלחו מייל לסניף ותקבלו חזרה אישור מאוד מהר.
נתקלתי במקרה שזוג עם ילד שנסעו לביקור משפחתי קצר הגיעו לשדה התעופה בחול ללא אישור ונתנו להם לעלות - אך לא כדאי לסמוך על זה.
ההנחיות משתנות מעת לעת -כדאי לבדוק (צירפו למעלה קישור)
יוני קם (עו"ד)

sigma8

Member
היי,

תקרא מה שכתוב כאן (עודכן אתמול):

סעיף 3 (ב) למרות שאני לא מצליח להבין מדוע צריך לגשת לקונסוליה בחו״ל אם מטופלים בארץ.
או שאולי אני לבד לא מבין.

amir1201

New member
הסיבה ששאלתי היא בגלל שמה שכתוב באתר הוא לא ברור, גם שהם עדכנו אתמול.
אולי מישהו יודע את התשובה?

אם עדיין רלוונטי...גם מי שמחזיקה בא/5 עם אינטר ויזה צריכה לקבל מראש אישור ממשרד הפנים לצאת ולהיכנס חזרה.

האינטר ויזה לא תקפה לזמן הקורונה.

amir1201

New member
תודה על התגובה אבל אשתו של חבר שיש לה א5 נסעה וחזרה ללא אישור מראש.

מוזר, אני מכירה שההנחיה היא לקבל אישור מראש, וגם טיפלתי במקרים של בנות זוג זרות שהחזיקו ב-א/5 בתוקף ונתקעו בחו"ל עד שקיבלו אישור מהקונסוליה. הכי טוב לבדוק בלשכה שבה אתם מטופלים אם יש צורך באישור מיוחד לצורך יציאתה וכניסתה מחדש של בת הזוג שלך.

למעלה