נעים מאוד אני סיון

dominogrose

New member
נעים מאוד אני סיון

אני בת 18 ואני בת למשפחה חד הורית! אבא ואמא שלי עדין נישואים , אבל הם פרודים , בהליכי גירושים! הם נישואים כבר יותר מ 20 שנה ומתוך השנים האלה הם פרודים כבר 10 שנים! יש לנו כל כך הרבה בעיות במשפחה ואני אפילו לא יודעת במה להתחיל. אולי הכל התחיל כשאבא שלי שחלם כל כך הרבה על עסק עצמאי משלו החליט להגשים את החלום. לא עניין אותו שום דבר , רק החלום שלו היה חשוב והוא האמין שהכל יהיה בסדר ולא יהיה שום דבר רע. אבל הוא טעה , ובגדול! הוא התחיל לשקוע בחובות , התחיל לקחת הלוואות שהוא לא יכל להחזיר , הוא התחיל להסתבך עם המשטרה. מס הכנסה , ביטוח לאומי ועוד כל מיני מעקלים למיניהם היו אצלינו בבית כמעט יום יום. עוד כשהייתי קטנה אני זוכרת את הדפיקות החזקות על הדלת ואת הפחד שהתקיף את אימי בזמן הזה. היא הייתה דואגת בימים ולא ישנה בלילות. ואבא , כל מה שהוא היה אומר ``יהיה טוב`` , ``זה יעבור...תני לזה זמן``! אבל זה לא עבר... וזה כנראה לא יעבור לעולם.החובות ממשיכים לגדול , הבעיות ממשיכות לרדוף אותנו! וכשמחפשים את אבא התשובות הרגילות והמכאיבות - ``אבא לא גר כאן`` ``אני לא יודעת איפה הוא גר`` ``אין לי איך להשיג אותו``...... וזה עוד חלק כאן ביותר מהבעיות שיש לנו......ההורים שלי לא סתם מתגרשים...אמא שלי לא סתם החליטה שהיא לא רוצה את את אבא שלי בבית! הוא כנראה לא מסתפק באישה אחת. הוא כנראה רוצה עוד ועוד. כן , לאבא שלי יש מישהי אחרת , ולא סתם , יש לו ילד מהמישהי הזאת. אבל זה כבר נושא אחר לגמרי..... 2 בעיות במכתב אחד...... זה יותר מידי.......

פלג^ר

New member
חמודה זה סיפור קשה!את נמצאת בתהליך

טיפולי?אגב אני בת 25 גרושה ואם לילד בן 5

dominogrose

New member
אני לא חושבת שזה מתאים לי......

תהליך טיפולי....אני מקווה להתמודד עם זה לבד , ובעזרת חברים. אבא שלי לא עזב אותנו לגמרי... מה שמביא לי קצת תקווה שאולי בכל זאת אני לא כל כך שונה מכולם. אבא שלי עוד בא הביתה לבקר כמה פעמים בשבוע , הוא מפרנס את המשפחה , לפחות הוא מנסה לעשות את זה.... אני חושבת שהוא מצטער על מה שהוא עשה... אני רואה את זה במעשים שלו... הוא מביא לי כל מה שאני מבקשת (מחשב , אינטרנט , סטריאו....הכל...) כנראה בגלל שהוא מרגיש אשם... כי הוא זה שגרם למשפחה שלנו להתפרק , ואני לעולם לא יסלח לו על זה. אמא שלי , אני חייבת לציין מאוד סובלת מזה. כמה שהיא מנסה לא להראות את זה אי אפשר שלא לראות את זה. אני פשוט רואה אותה מתמוטטת לי מול העיניים! היא נהפכה לאישה יותר עצבנית , חסרת סבלנות ותמיד יש מריבות בבית. היא מאשימה אותי שאני מעצבנת אותה... אבל נראה לי שהמצב הזה שהיא וגם אני נמצאות בו הוא זה שגורם לכל המתח שבבית , לכל המריבות והצעקות! אולי אני טועה.... אולי אני אשמה בעצבים של אמא שלי.... אין לי את מי לשאול......

פלג^ר

New member
סיוני חמודה.את לא אשמה בכל המצב הזה

לדעתי סיון הסיפור הזה השאיר בך משקעים.לבד זה קשה אולי לקבוצת תמך

dominogrose

New member
מפחיד אותי דברים כאלה....

קבוצות תמיכה , פסיכולוגים וכל תהליך טיפול....... אני לא רוצה להיות שונה

פלג^ר

New member
סיוני אני מדברת מנסיון.שנית תעשי

מה שטוב לסיוני בלבד כי בסופו של דבר את פה הנפגעת

מיכל לב

New member
היי סיון וברוכה באה :cool:

ראיתי את הודעתך לפני מספר שעות ומאז כתבתי ומחקתי מספר תגובות. האמת שאני יכולה לכתוב לך ספר שלם כתגובה,אבל נעשה זאת פרה,פרה. ראשית אני יכולה לספר לך ואולי תתפלאי,שסיפורים דומים קרו וקורים לעוד ילדים. לפעמים אני פשוט נדהמת מהחוויות המקבילות, אנשים שונים,זרים כאילו מעלים את אותו מחזה, אותם משחקי תפקידים.אני לא חושבת שצרת רבים חצי נחמה אבל אולי מאית? וגם זה משהו. אני מכירה את התחושות הנילוות,הבושה, התחושה של החריגות,הכעס על ההורים ובחירותיהם האומללות,הרצון שהכל יהיה אחרת,המתח הבלתי פוסק שהופך לחלק בלתי נפרד מהחיים,פתאום לאבא יש עוד ילדים,התחושה שאנחנו כבר לא חשובים הכאב של אמא ועוד ועוד...אבל לדעתי(אם יורשה לי),הדבר הקשה והעצוב בסיפורים האלו הוא שבצילם מתפתחות אמונות והשקפות עולם והילדים מוצאים עצמם בחייהם הבוגרים משחקים את אותו משחק תפקידים פשוט כי זה מה שהם יודעים.אני מרשה לעצמי לכתוב זאת (אם כי בהיסוס רב) היות ולשמחתך את בתחילת הדרך,את עדיין לפני בניית הזוגיות שלך,הקן שלך וחשוב שתהיי מודעת לכך, חשוב שתתמודדי עם התחושות,תכירי אותן ותכירי בהשפעתן ואולי בזכות זאת תיצרי לעצמך בעתיד זוגיות ותא משפחתי שיבנו על יסודות שונים,יציבים, יותר, אוהבים יותר ובריאים יותר. את מוזמנת להעלות מעל במה זאת כל מה שתמצאי לנכון ואני מצידי מבטיחה להיות כאן,להקשיב ומקווה שגם להואיל. דרך אגב משתתפות בפורום שלנו שתי בנות בערך בגילך (תם תם וטלי) ואני מניחה שגם איתן יהיה לך כיף לקשקש. אז ממני בנתיים להתראות + קובץ נחמד במיוחד בשבילך

dominogrose

New member
תודה מתוקה על הרצון לעזור...

אני באמת חושבת שאני צריכה עזרה כי אני לא יודעת מה לעשות. המצב הזה שאנחנו נמצאים בו משפיע על אמא שלי בצורה טוטאלית. היא נהפכה לאישה עצבנית מאוד , היא כבר לא מטפלת בבית , היא לא משקיעה בעצמה בכלל. וזה מאוד כואב לי לראות את אמא שלי ככה , לא פעם היא בכתה לי מול העיניים! אני לא מוצאת שום דרך לעזור לה , אני לא יודעת איך לעזור לה. לא עובר יום אחד שהיא לא מתעצבנת וכועסת. היא מתעצבנת מהדברים הקטנים ביותר שממש אין להם משמעות ולפעמים , סתם בלי שום סיבה היא מתרגזת.... היא מאשימה אותי שאני זו שמעצבנת אותה. כל דבר שאני עושה או לא עושה היא מתעצבנת ממנו. גם לי קשה לחיות ככה! ויותר מכל קשה לי לראות את אמא שלי עצבנית 24 שעות ביממה.

היי סיון חמודה !!!

סיון אכן הסיפור שלך ריגש אותי מאוד . לדעתי את בגיל בו יש לך אחריות לחייך האישים ואכן הבעיות המשפחתיות מוסיפות עליך נטל . את נשמעת לי בחורה מאוד חזקה , אפילו לא זקוקה לטיפול וכו` . נשמעת לי גם מבינה עניין . את כועסת ואני מבינה, נשמעת ילדה טובה שתומכת באימה. סיון תראי חמד לכל אדם יש שאיפה לחיות במשפחה אידיאלית (אבא, אמא -ילדים) לפעמים ניקלעים לקשיים , דברים משתנים , מה שהיה טוב פעם היום כבר לא רלוונטי , ועוד אלף דוגמאות וסיבות לכשל בנישואין.ההורים שלך כנראה רוצים בחופש האחד מהשני . תני להם לחוות אותו וחווי גם את חופש. סיון שחררי לחץ מתוקה וקבלי ממני חיבוק של אהבה!!! והנה לך גם דף של חופש עם המון אהבה .

dominogrose

New member
תודה חלומית! הכוונה שלי לא הייתה..

להחזיק את ההורים שלי ביחד בכוח! אני לא מנסה להחזיר את ההורים שלי. אני חושבת שכבר הכרתי בעובדה הזאת. אבל אבא שלי לא היה צריך לעשות את זה בדרך כ``כ מכוערת.... וכתוצאה מזה אמא שלי לא מתפקדת , אמא שלי מתמוטטת! זה לא רק האישה האחרת שיש לאבא שלי , זה גם כל החובות שהוא השאיר אחריו ועדיין רודפות אותנו. אין לנו הרבה כסף. אמא שלי עובדת בעבודה שלו מכניסה הרבה .... 2000 ש``ח לחודש. וגם אני תורמת קצת להכנסה של המשפחה בעבודה שלי שלא מביאה כ``כ הרבה... 1500 ש``ח לחודש במקרה הטוב. אבא שלי גם עוזר אבל לא הרבה.... הוא מביא לנו לפעמים כסף ``כשיש לו`` לפחות זה מה שהוא אומר... אבל אני לא יכולה להאשים אותו... יש לו הרבה חובות והרבה אנשים שהוא חייב להם כסף. אז אין הרבה כסף , מצטמצמים בהוצאות...פחות קונים דברים , פחות מותרות פחות בגדים , פחות בילויים.... הכל פחות , תמיד פחות.

חיים.ג.

New member
האם אני אחראי לגרושי הורי?

לסיון שלום אני מבין את הקושי הגדול אותו את מביאה בכתיבתך.את מבטאת בבהירות רבה מסכת של עצב,תיסכול,כעס,עלבון ועוד רגשות קשים.יחד עם זאת האם זו אחריותך לחייהם הפרטיים של הוריך? האם את יכולה לעשות ולפעול לשינוי המצב? האם זה תפקידך? אני מבין את הצער והכאב אולם כדאי לשקול לארגן את חייך שלך.יש לי על דלת חדר השינה שעוזרת לי במצבים אותם אני לא יכול לשנות. אנא הענק לי את שלוות הנפש לקבל את הדברים שאין בכוחי לשנותם ולהשלים עימם.אומץ הלב לשנות את שבכוחי לשנות.והחוכמה לדעת מה הוא ההבדל.מקווה ומאחל כי תראי ימים טובים יותר. :cool: :cool: :cool:

dominogrose

New member
כמו שאמרתי כבר.......

אני לא מנסה לשנות את המצב הקיים שההורים שלי הולכים להתגרש. אבל אני רוצה לשנות את המצב שאמא שלי נמצאת בו...בדיכאון התמידי בתקווה שאפשר לשנות את המצב.....

למעלה